bugün

dünyaca ünlü piyano virtiözümüz.dünya çapında büyük saygı gören son albümünde vinnie colaiuta'yla çalışmış aşmış insan.
4 yılda bitirilemeyen Berklee'yi 1 yılda bitirdiği söylenen ünlü jazz müzisyenimizdir. Yaptığı müziğin anlaşılabilitesi düşüktür ve emprovizasyonuna hayran olmamak elde değildir..
(bkz: extinction)
(bkz: light years)
paco de lucia'dan sonra, berklee'den 1 yilda mezun olabilen tek canli. deha.
efsane müzisyendir, onun gibi bir müzisyen dünyada bulmak zordur. ülkemizde çok tanınmaması üzücü bir durumdur. tabi kendisi "dahi müzisyen aydın esen" röportajında "ben tanınmamayı tercih ederim" tarzında bir laf söylemiştir ve karizma tavan yapmıştır.

Ayrıca ağustos ayınca "kahvaltıda caz" konserinde volkan öktem ve selçuk karaman izle izleme fırsatı buldum. 2 metre yakından bu dahiyi görmek apayrı bir zevkmiş. ayrıca 3üyle de tanıştım çok şeker mütevazı insanlar, volkan öktem "fotoğraf makinasını ver istersen çekeyim" dedi ama çektiği fotoğrafta da dilim çıkmış. Ayrıca konser sonrası sorduğum bir soruya 15 dakka ordan burdan konuşarak cevap verip sonunda "yani yaptığımız iş harry potter" diyerek beni dumur etmiştir.

Son olarak, böyle müthiş bir müzisyenin de biricik eşinin sesi su gibidir.

(bkz: timescape)
(bkz: flashpoint)
(bkz: light years)
(bkz: ben büyüyünce aydın esen olacam)
modern hatta postmodern cazdan hoşlanmayanlar hiç denemesin diyebileceğim, ancak sevenin de vazgeçemeyeceği insan.
inanılmaz bir piyanisttir kendisi.
caz severler eğer dinlememişlerse buradan duyurmak isterim.
gördüğüm kadarıyla ismine pek entry girilmemiş kendilerinin. ilk entrylerde söylendiği gibi
dış basından çok fazla ilgi görmüştür kendisi.
elini kolunu koyacak yer bulamayacak derecede hiperaktif abide.
paco de lucia'dan sonra berklee'yi bir yılda bitirebilen türk virtüözü olduğunu öğrendiğim fenomen kişi .
iyi bir müzik yapmak aynı zamanda kitaplara da bolca ayrılan vakitlerden geçer demiştir.
kısaca ne kadar çok okuyup, anlarsanız o kadar iyi müzikler ve besteler yapabilirsiniz.
konserden sonra konuşmak için yanına gittim, sonra durup düşündüm.
"lan ne diyeceğim ben şimdi bu adama, 'ee aydın bey çok iyi çalıyorsunuz' yok bu olmadı, 'zayıflamış gibisiniz pantolonunuz düşüyordu sürekli' bu hiç olmadı."
saçma düşüncelerden sonra geri dönüp evin yolunu tuttum...
kendisi bir dehadir, virtuozdur, turkiye'den cikmis en buyuk muzisyendir desek cok abartmis olmayiz diye dusunuyorum.