bugün

entry'ler (169)

dershanelerin kapatılması

Her öğretim kurumunda ingilizce hazırlık okuduğun halde ingilizce öğrenmek için kuruna milyar verip kursa gittiğin, memur olmak için KPSS kursuna milyarca döktüğün, Öğretmenlik okuyup atanmak için kurslara milyarlar döktüğün, doktor olmak için tusuna milyarca kuruş döktüğün, Sendikalar kanunu iş güvenliği hukuku derslerini vereceğim diye üniversitede yırtındığın halde bildiğin şeyin sertifikasını almak için kursuna yüzlerce liralar döktüğün ülkede dershanelere para dökülmesini engellemeye çalışan tasarı imiş.

yabancı şarkılarda geçen mükemmel sözler

Sevgili pötek dinçöz'ün Dünya Musikisine kazandırdığı şaheseri aşağıdaki gibidir.

Bu zor eseri tercüme etmekte de fayda var diye düşünüyorum.

Beautiful and sexy
Güzel ve seksi

Here I Am baby
işte burdayım bebeğim

I'm young and beautiful
Genç ve güzelim

I make you sorrowful
seni üzerim

If you look at other chicks
Diğer piliçlere baktığın takdirde

I will show you what it means what it what it
Bunun ne demek olduğunu gösteririm sana, ne demek! ne demek ha!

You say you love me
Bana sevdiğini söylüyorsun

But you looking for more
Lakin gözün hep dışarıda

What else are you looking for
Daha belanı mı arıyorsun yahu

You are just a foolish Casanova
Sen sadece aptal bir Kazanovasin

It's true that I have a roving eye
Çapkın gözlerimin olduğu doğru

But I always need you near by
Fakat hep yakınımda olmana ihtiyacım var

And I'm asking
For another try
Ve bir şans daha istiyorum

(Bir önceki cümlede cevap ver derken bu cümlede de çenesini kapatmasını istirham ediyor sayın Dinçöz.)
Shut up! shut up!
kapa çeneni! kapa çeneni!

umutla bakılan gizli bakınızın swh çıkması

Mezun olup da iş arayanların değil, kusursuz bir insan olmasına -iki ya da üç tane dil, tecrübe, askerlik, muhteşem dış görünüş, sosyal beceri, yetenek, başarı, en iyi okullardan mezun olmak, sertifikalar, kıllar, tüyler filan- hatta 5. peygamberliğini ilan ettikten sonra buna rağmen işinden kovulan insan-ı kamillerden başka diğer insanların havasını alacağı sitedir.

beşiktaş maçlarının açık kanaldan yayınlanması

Açık kanal ne la? Hem sadece Beşiktaş değil keşke bütün takımların maçları bedava olsa da Karamehmetçeğiz ve holdingi o kadar para kazanamasa adam gibi maç izlesek.

Plastik sandalyeleri yanyana koyup her maç götgöte sıkışık, önünde bir kaya kafalının illaki eksik olmadığı, arkandakinin sevineceğim diye zıpladığında ense kökünü oyduğu derbi izlentilerine 10 lira verip de ağız dolusu küfürler savururken Fenerbahçeden 3 yemek nereden baksan mezalimdir.

görükle den heykel e taksiyle gitmek

Gereksiz harekettir. in Osmangazi metrosunda atla dolmuş taksiye. 2,5 tl'ye git. Ha "çok acil işim var" dersen bilemem ama 4 sene okuduk heykelde acil işi olan tek kişi de görmedim. izmir yolunda taksilerin metrodan daha yavaş hareket ettiğini ve sıkışık trafiğinin gerilimini de hesaba katmak gerekir.

sözlük yazarlarının ilginç lise anıları

Derste çakmakla oynarken öndeki kız arkadaşın saçını tutuşturmuştum. Bir anda alev aldı.

1. sınıftayken arkadaşımın kafasına hamburger kağıdı atan son sınıf öğrencisi salağın birine tuvalet kabininde sıçarken kapının üstünden maşrapayla su atmıştım. Allahın ayısı gövdesini allahın lütfu zannediyordu.

ateist berbere verilen müthiş ayar

yani sakatlar! yoksullar hastalar allaha gitmedikleri için düşkün durumdalar. Sabah aksam kuran okuyan engelli annelerine ne demeli? Bu sonuca ulaşan flashtv ve kanal7vari bu hikaye için ramazan ayının gazına gelmiş ergen arkadaşımıza teşekkür etmeliyiz. Olay örgüsünün başarısızlığına örnek olaydır.

iletinin kanalda görünümü sudur; berber varsa allah da vardır. Komiktir.

işler güçler

4. bölümünde Sadi Celil'in Tardu Flordun'a ne kadar da çok benzediğini farkettiğim mükemmel iş. Behzat Ç.nin yokluğunda çook iyi geldi.

2002 den bu yana chp iktidar olsaydı olabilecekler

CHP ve dahi tüm partiler hatta politik her türlü görüş söylem aynı bokun lacivertleridir. Bir kere kendi inandıklarının tek doğru olduğu kanaati etrafında toplanmış insanlar şekli ve yönü farklı olmakla beraber benzer kötü şeyleri yaparlar ancak hiçbir parti ya da fikrin bir ülkeyi AKP'nin sürüklediği kadar hızlı ve şiddetli ortaçağ karanlığına sürükleyeceğini zannetmiyorum.

duaların kabul olmaması sorunu

Belki de dünyanın bir yerinde hiçkimsenin ettiği duanın kabul olmaması için dua eden birinin duasının kabul olması durumuyla açıklanabilir.

Ya da duaların bir başkasının duasıyla çakışması ve kontenja faslası duaların iptal olmasıyla açıklanabilir.

Ya da ankarada bir dershane doğru duaları önceden öğrenip öğrencilerine dağıtıp okutmuştur onlar kabul olmuştur siz hala dua edin.

fakirlerin yapıp zenginlerin yapamayacağı şeyler

Şehit olmak, vergi vermek, aç kalmak, sömürülmek, mesaiye kalmak, taşeronda çalışmak, hastalanmak hatta ölmek. Bakın ibrahim Tatlıses örneği, onun aldığı yarayı bir fakir almış olsa idi bu tüm sülalede bile bir domino etkisi yaratır alayı ölürdü.

külotla spor yapıp türkiye yi temsil etmek

Priz görse tahrik olan dark müslim başlığıdır.

uğur dündar ın tayyip erdoğan fıkrası

Şahan gökbakar'ın 3 filmdir hala osuruğuna gülen bir milletin gülmemesine şaşılmayacak, zaten ülkenin ağlanması gereken durumu gözler önüne sermiş fıkradır.

rte nin wall street jornual ı şerefsiz ilan etmesi

Tabi ben de çok şerefsizliğini gördüm bu gazetenin özellikle 2. sayfanın sağ alt köşesi çok şerefsiz. Nerede eski gazeteler efendim.

Namazında niyazında içkisi kumarı olmayan, büyüklerine saygılı, itaatkar, evden işe işten eve, etliye sütlüye karışmayan bir gazete olsa da "Zaman" la başgöz etsek

devrimcilerin şehitlere üzülmemesi

Atatürk'ün büyük Türk devriminin mazlum torunları şimdilerde amerikan sermayesi uğruna dağlarda kahpe kurşunların önüne atılırken, amerikan yalakası "muhafazakar" -her boku veriyorlar satıyorlar ama artık neyi muhafaza ediyorlarsa- kesimin it gibi korktukları gerçek devrimcilere bok atmak için uydurdukları yalandır.

En çok devrimciler üzülür bu vatanın aslan gibi gencecik evlatlarına. Öyle Amerikalarda ağlamaklı vidyolar çekip reklam yapmakla olmaz üzülmüş numarası yapmak kaypaklıktır.

cemaat evinde nutella tüketen şakirt

Nutellayı ülkerin ürettiğini zanneden ergendir.

başbakan ın fethullah gülen i çağırması

http://t24.com.tr/haber/e...i-artik-bitmelidir/206333

hapislerde çürütülen onlarca insanların maruz kaldığı fiillerin faili, gariplere gönlümüz dayanamaz diyerek yavuklusunu yanına çağırma şovu ile "cemaat-akp arasında şu günlerde mevcut çatlağı" kontrol altına almak ve oy kırılmasını engellemek adına yapılan nümayiştir.

nazım hikmet ran

"40 ülkede 40 dilde şiirlerim yayımlanır, Türkiye'mde Türkçe'mle hariç." diyen şair-i azam

yazarların şimdiye kadar duyduğu en saçma sözler

- her kürtaj bir uluderedir

- tecavüz edilen kadınlar aldırmasınlar devlet bakar

- neden kürtaj yapıp çocuğu öldürüyor, kendini öldürsün madem

bahar şenlikleri

Bu sene daha çok anladım ki öğrenci şenlikleri öğrencilerden çok esnafın ve kapitalin şenliği haline dönüşmüş durumda. En bariz örnek Turkcll sahnesinin yanına bakkal tentesi gibi kalan uludağ üniversitesi sahnesinden bırakın görüntüyü izlemeyi sesi bile duyamamızdı. Ayrıca ekmek arası patatesde bile malzemeden çalmaya çalışan, suyu bile 2-3 kat daha pahalıya satan son derece vicdansız ve fırsatçı satıcılara peşkeş çekilmesi üzücüydü. Daha önceki yıllarda eğlenceli yarışmalar, ödüller, büyük sanatçılar, kaliteli sahneler, çılgınca eğlence vardı. Öğrenciye etinden, sütünden, yumurtasından yararlanılacak kerizler olarak bakılmazdı.

Sözün özü öğrenci şenlikleri her geçen gün artan niceliğinin yanında gitgide niteliksiz hale gelmektedir. Herkes eğlenme hevesiyle gidip kendi eğlencesini kendisi yaratmaktadır.