1. 1.
  Türkçe'ye uyanışlar olarak çevrilmiş, robert de Niro* ve Robin Williams*'ın baş rollerde oynadığı, gerçek bir olayı anlatan, insanın içerisinde hayatın anlamına dair uyanışlar açığa çıkartan, oyuncu performansları, konusuyla izlenilmesi gereken, efsane film.
  2 ... koko
 2. 2.
  oyuncularında ** kalitesini belli eden film.
  ... sephrenia
 3. 3.
  katatonik sizofrenlerin belirli bir süre uyanmalarını konu edinen bir film.
  -1 ... gitaristdilara
 4. 4.
  Awakenings, Robert De Niro ve Robin Williamsın kitaptan uyarlanma dram filmi ve Awakenings, Oliver Sacksın kitabıdır.
  ... meraklikedi
 5. 5.
  Beni ağlatma noktasına getirmiş tek filmdir. De Niro mükemmel ötesidir, senaryo, oyuncu, film hepsi Oscar almalıydı, sadece aday oldular... çok yazık. Hayatımda izlediğim en mükemmel filmlerden bi tanesi. Bunu sevmeyen filmden anlamıyordur dememe neden olan bir kaç filmden bir tanesi.
  1 ... robertwalken
 6. 6.
  izleyen kişinin hayata bakışını değiştiren, sahip olduğumuz en basit şeyler için bile şükretmemiz gerektiğini hatırlatan mükemmel filmdir. robert de niro ve robin williams'ın performansları şapka çıkartılasıdır.
  2 ... david brent
 7. 7.
  nedense yitip gitmis bir filmdir...ama ben halen hayret etmekteyim orada de niro´nun oyununa...de niro´nun bence oynadigi en zor roldür, ve o hastanedeki yemek salonundaki masada o kadinla konustugu sahnedeki ellerinin yüzünün parkinson hastaligi benzeri hareketler yapmasi...ben hollywood filmleri icerísinde , bu kadar zor bir erkek rolü görmedim. ve o rolün bu sekilde ifa edilebilecegini, de niro´nun onu nasil oynadigini görmesem, hic aklim kesmezdi.
  ve de niro bu rolden hicbir ödül almamistir...iste orada dostlar soruyoruz...kardesim adam daha n´apsin yaw?...

  bu filmi mutlaka bulun ve seyredin. ve mümkünse, alt yaziyla seyredin. siz de hayret edersiniz- belki siz taniyorsunuzdur da- "awakenings" filmini tanimayan o kadar cok adam var ki...

  bence fiziksel sakatliklari canlandirmak, psikolojik durumlari canlandirmaktan, daha zor. bu filmde de niro ikisini birden oynar. iste sadece o filmde oynamis olsa bile robert de niro, sinema tarihine altin harflerle gecerdi. dedigim gibi, sinemaseverlerdenseniz ve bu entry i okuyor da o filmi seyretmemisseniz, kesinlikle tavsiye ederim. mutlaka seyredin.
  2 ... paganviodio
 8. 8.
  robert de niro'nun hayvan ötesi güzellikte rol yaptığı, katatonik hastaların yıllar sonra uyanıp hayata bakışlarını anlatan nefis bir film. nedense bu film pek bilinmez, hadi bizim ülkemizdeki insanlar gişe filmi meralısı, film kültürü pek olmayan insanlar. ama yabancılarla yaptığım muhabbetlerde bile bu filmi bilmediklerini görüyorum ya... üzülüyorum yahu, oysa ki de niro'nun en iyi rol yaptığı filmdir bu, döktürmüştür adeta.
  1 ... cool adam
 9. 9.
  robert de niro'nun oyunculuk dersi verdiği içinde hayata dair çok şey bulabileceğiniz popüler kültürün içinden geçmeyi başaramadığı film.
  ... stratosfer
 10. 10.
  dünya'nın yapılmış olup, fakat değeri bilinmeyen en iyi tek filmi.

  hasta olan tüm oyuncular, " oyunculuk budur lan işte siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz " tarzında ders vermişler. ama en önemlisine değinmek istiyorum.

  robert de niro *
  o kadar film geçmişim olmasına rağmen ve tiyatrocu olmama rağmen ben böyle bir oyuncu performansı görmedim hayatım boyunca. iyileştiği ilk vakitlerde gülümsediği anı yaşadım. uyanış sonrası iyileşme sürecinde yaptıkları ise oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. iyi bile değil, mükemmel bile değil başka bir şey bu. yemek masasında kadın ile konuştuğu sahne hafızalarda büyük yer edeceğine eminim. ayrıca hüzünlendirirken güldüren bir oyunculuk sergiledi robert de niro. iyileşme sürecine tekrar geri dönersek dr. sayer *'in leonard'ın resmini çektikten sonra leonard'ın kendi resmini görünce verdiği tepki unutulmaz.

  robin williams'ın oyunculuğuna değinmek gerekirse, her zaman sergilediği o mükemmel oyunculuk ile karşı karşıya kaldık.

  insanın içini yaşama sevinci ile dolduruyor bu film. ulan biz de derdimiz var diye yanıyoruz dedirtecek cinsten. aşkı, aileyi, arkadaşlığı, dostluğu ayrı ayrı konu almaması da filmin kalitesini gösteriyor. her sahnede en az iki unsur gözler önüne seriliyor.

  ölmeden önce izlenmesi gereken 10 film'in ilk sırasında yerini çok rahat bir biçimde alıyor.
  4 ... beter