bugün

aslında iki çeşit yazar grubudur.
* Hukuk fakültesini bitirip çalışanlar.
* sol frame' de takılanlar.

birinci grup için söylenecek fazla söz yoktur. Adam okulunu bitirip, kepini hoplatıp çalışmaya başlamıştır.
ikinci gruba ise artık söylenecek söz kalmamıştır. tv doktorculuğundan farksız çalışanlardır.
toplumda ayrıcalıklı bir yeri olan yazarlardır. hukukçu olma şerefine nail olmak gibi bir statüye sahiptirler.
kendileri istenmeyen çevreler tarafından sürekli taşlanır.. meyve veren ağaç taşlanır misali...
hakim,savcı, kaymakam olabilecek durumlarına bir çok kesim kıskanç gözlerle bakmaktadır.. çekemiyolar efenim..
sanıldığı gibi 1500 lira için sinek avlayan bir meslek grubu değildir! en sıradan davanın bile 3000 tl den başladığını bilmeyen kişi söylemidir..

hukukçu olmak ayrıcalıktır..

yaşamak lazım. yaşamadan bilinmez..
Buzdolabı senedini ödeyemeyen birileri çıksa da kapısına gidip icrayla tehdit etsem, cebindeki son kuruşu da alsam diye büroda bekleşirler.

Yüzde 80 inin geçim kaynağı zavallı, fakir, parasız insanların icralık olması sonucu bu kişilerden tırtıkladıkları paralardandır.
paragöz yazarlardır. soru sormayın para istiyorlar. (!)
avukat olmamakla beraber konu mali ise yardımcı olabileceğimi düşündüğüm husustur.
hukuk öğrencisi olup elinden geleni yapacak avukat adayları bulunan yazarlardır.

(bkz: buyrun)
hayırdır boşanma davası mı var diye sordurtan konudur.
sık sık soru sorulmak için aranan yazarlardır.
babam bile dosya numarası verip icra müdürlüğüne gittiğinde baksana diyor. dahası dosyayı açtığımda bir bakıyorum borçlu gerçekten babam. hayat garip.
(bkz: rs ne ayol/#20929249)

(bkz: rs ne ayol/#20943755)
Bir baksaniza buraya bir davam var.
askeri mahkemeden anlayan bir yazar ulaşabilirmi.
Hukuki bir konuda biraz karmaşık bir soru sorduğunuzda topuklayıp kaçan yazarlardır.*
danışmanlıklarına ihtiyacım olan yazarlardır.
bir tanesine de benim ihtiyacım vardır..
ama rica ediyorum 1. sınıf fln olmasın delirmeyelim karşılıklı...
yardımsever yazarlardır. çok minik bir sorum olacaktı.

canlarına kurban hepsinin desteklerini unutmayacagım.
Buyrun efendim. Her türlü hukuki sorularınızı cevaplarım. Tavsiye verebilirim. Evet.
Sözlükten dava takibi yaptırılmak istenen yazarlardır. Böyle bir danışma sistemi yoktur, işlerinizi ciddiye alın, hukukla dalga geçmeyin, avukata gidin.

Edit: az önce adliyede hiç tanımadığım birine itiraz dilekçesi yazmış olan ben değilmişim gibi.

Edit: işi görülmeyenler eksiliyor.
Sözlükteki diğer yazarlara sözlük ortamı içerisinde danışma hizmeti vererek zamanını boşa harcamayacak olan yazarlardır.
(bkz: ne var lan)
yok mu doktor koca isteyen bir avukat hanım?
arada bend e nasipleneyim dedim. *
Sana yok.
Buyurmayın anacım, ben değilim.
(bkz: danışmanlık parası isteyen paragöz avukatlar)

Kesin para isteyecek kişilerdir.
3. Yazılı danışma için (ilk 1 saate kadar) 550,00 TL Takip eden her saat için 260,00 TL.

Avukatın asgari tarifenin altında ya da ücretsiz dava alması disiplin cezası gerektirir
Avukatın tarifede yazılı asgari ücret miktarlarının altında yahut baroya bilgi vermeksizin ücretsiz dava alması yasak olup disiplin cezası gerektiren bir durumdur. Bu konuyla ilgili verilmiş Barolar birliği ve Ankara Barosunun disiplin kurul kararları ektedir.

http://www.hukukihaber.ne...si-gerektirir-h91687.html
hukuk okumuşlardır.