bugün

Bunca yıllık hayatımda yüzlerce kalın kaşlı kadın gördüm böyle yakışanı ilk defa gördüm.

bir şuna bakın: görsel

bir de oundriye bakın: görsel

onlarca ödüle layık görülmüştür.

BAFTA Ödülleri
En iyi Kadın Oyuncu
1953 Roman Holiday
1959 The Nun's Story
1964 Charade
-------------
Akademi Ödülleri
En iyi Kadın Oyuncu
1953 Roman Holiday
-------------
Altın Küre Ödülleri
En iyi Kadın Oyuncu- Drama
1954 Roman Holiday
-------------
Cecil B. DeMille Ödülü
1990 Lifetime Achievement
-------------
Tony Ödülleri
En iyi Kadın Oyuncu - Oyun
1954 Ondine
bu sozum ateistlere; ve tanri kadini yaratti.
(büyük bir ihtimalle) günümüzde yaşasa herkes kezban diyecekti.
çok çok çok güzel bir kadın. herşeyiyle muhteşem bir kadınmış. hayran hayran fotoğraflarına bakıyorum bazen yetenek, zerafet, asalet güzellik..doğallığın ve tüm bu özelliklerin bu kadında toplanması şaşırtmamalı. ölmemeliymiş bu kadın.
gelmiş geçmiş en güzel kadın. tabi benim gördüğüm. kaşları ve gözleri bitiriyor beni. cennete gidersem bunu yanıma aldırıcam.
Her yönüyle hayranlık duyduğum tek kadın. Hem çok güzel hem çok asil bir duruşu var.
Cagin otesindeymis. Atiye yi benzetmekteyim.
en beğendiğim Hollywood oyuncularından biri kendileri. duruşundaki asalet yüzündeki o güzelliği masumiyeti ve çekiciliği birçok erkeği deli etmeye yeter.hele gözleri...
roman holiday ve Breakfast at Tiffany's filmleri izlenmeye değer.

Ayrıca ilginçtir ki geçen arkadaşım bu kadının fotoğraflarına bakarken bana dedi ki sen bu kadına benziyorsun gözlerin özellikle dedi ve ablası da öyle olduğunu düşünüyormuş. ya dedim ciddi olamazsınız kadın duysa mezarında ters döner bu nasıl benzetme dedim. vallahi anımsatıyorsun diyorlar. gidip şükür namazı kılacaktım o kadar sevindim mutlu oldum anlatamam.
görsel zarif ve hayran olunası bir aktris.
gelmiş geçmiş en güzel bayanlardan biri.
Asalet, güzellik, sevimlilik hepsi bu kadında.

Hayranlık duyulası.
A-SA-LET.
--spoiler--
Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak. Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, Bırak çocuklar elerini geçirsin saçlarından. ince bir bedense isteğin, Ekmeğini açlarla bölüş. Ve güzel dudaklara sahip olmak için, Sadece güzel sözler söyle...
--spoiler--
kanaatimce ünlüler arasında erkek olsam en çok yatmak isteyeceğim kadın. bu kadar zarif, bu kadar estetik bir kadın olamaz.
dünyanın en güzel kadınıdır.
Kesinlikle benim için idol olan bir kadındır. hayatımda gördüğüm en zarif kadındır kendisi. Hareketleri ayrıca bir o kadar sevimli ve asildir.
edit:boğa burcu kadınıdır.
Hollywood yıldızı güzel kadın. oscar bir yana birçok ödül almıştır.
başını örtünce belgin doruk olan kadın.
(bkz: boğa burcu kadını)
bir kadın nasıl böyle zarif olabilir, aklım almıyor. idolüm.
(bkz: breakfast at tiffany s)

(img:#897738)
lotus çiçeği.
https://fbcdn-sphotos-h-a...823a2c4f0fc76d21c34327c19

ayasofya'da çekilmiş fotoğrafı.
atanamayan tanrıça yazmışlardı bi yerde audrey hepburn için, hayatımda hiç bi söze bu kadar katılmamıştım. güzellik, zerafet ve iyi olan her şeyden yaratılmış gibi bir kadındır. bir erkeğin istebileceğinden çok daha ötesidir.

yalnız yukarıda en seksi kadın denilmiş bir kaç kere kesinlikle katılmıyorum. ilahi bir güzelliği var bu kadının.
Güzelliğin göreceliliğine tepki olarak doğmuştur.