bugün

zeki,çevik ve ahlak-lı *

sadık,alıngan,evcimen,sanata düşkün,inatçı,sıcakkanlı,pratik,uyumlu,yemek yemeyi çoook seven,sıkıcı insanlardır.
görüldüğü yerde ortamı çaktırmadan terketmek sağlık için gereklidir
(bkz: inek burcu)
zeki yaratıcı sanatçı ruhlu seksi masum düşünceli dostluğu düşmanlığı sonsuza kadar süren inatçı çekici kadındır.sadakatlidir kimseyi aldatmaz iyi bir eş çocuklarına çok düşkün bir anne olur yengeç burcuyla iyi anlaşır affetmeyeceği tek şey ihanettir kandırıldığını anlarsa birgün mutlaka hesabını soracaktır kolay sinirlenmez çok neşelidir sinirlenirse eğer yanında durmamakta fayda vardır hiç beklemediğiniz bir tepki verebilir hayatı en ince ayrıntılarıyla algılar maddi şeyleri önemser ancak parası olmadığında bu onun mutsuzluk sebebi olmaz süprizi sever hediye almayı vermeyi önemser verdiğiniz herşeyi saklar hafızası güçlüdür hiçbir şeyi unutmaz herzaman arayabileceğiniz bir dosttur .yemek yapmayı yemeyi evinde yemek vermeyi sever küçük şeyler onu mutlu eder hiçkimsenin etkilenmeyeceği bir olaydan çok etkilenebilir çok yaralanabilir kırılgandır onların kalbini tamir etmek zor iştir affettim desede affetmez .kin tutabilir ama inadı sayesinde istediğini elde etmeyen bir boğa burcu kadınına çok az rastlanır tutucu olabilir bazen ama sevdiği güvendiği insanla herşeyini paylaşır yeşil rengi çok sever sahiplenme huyu vardır sabırlıdır ikizler burcunu dahi yola getirmesini bilen kadındır
her daim aç bu kadınlar yemek yemek yemek başlıca kelimeleri, venüsten kaynaklı güzel de oluyor bunlar. oldukça inatçı ve alışkanlığından vazgeçemeyen bir yapı sergilerler.
kesinlikle uzak durması gereken ise kova burcu erkeği'dir. bu kadar zıt bir ikili olamaz. ama aşkın gözü kör olsun diyerek konuyu kapıyorum.
kronik ego tatminine ihtiyaç duyan popolarının irtifasını koruyabilmek için herşeyi deneyen bayanlardır.
tam anladım derken yine anlaşılmaz oluyorlar, tam olarak isteklerini belli etmiyorlar, beyaz yalanlara sık sık başvuruyorlar, yemek yemeyi çok seviyorlar, bir de uyku için her şeyi göze alabilirler,
Güzel ve seksi olurlar, iyi muhabbet ederler, iyi zaman geçer boğa kadınlarıyla, güler yüzlüdürler, insanı rahatlatır, dinlendirirler, sinirlendilermi hiçbir şey anlamaz olurlar,sadece kaçmak gerekir. Arkanıza bakmanıza gerek yoktur, onlar geleceği zamanı çok iyi bilirler, gelmeyebilirler de.

edit1: ben o zamanlar imla kurallarını bilmiyormuşum.
edit2: aynı şeyleri başak burcu kadını için de yazabilirim, demek ki problem olan benim.
kokulara karşı inanılmaz hassas olan, kolay kolay ağlamayan kadın.
aşırı ciddi ve inatçı olsalar da insanlarla sağlam ilişkiler kurarlar.
dahil olmaktan hosnut oldugum hatun kitlesi.. anlatasim var da.. kendini ovdu dersiniz diye icime atiyorum dilimin ucundaki onca guzelligi.. *
bir an belirip yok olan egzersiz arzusu basligindaki protagonisttir ayrica. tipik bir ornektir kendileri.*
üsttekilere ek olarak sanatçı ruhludurlar,müzikle ilgilenmeyi severler,güzeldirler,çekicidirler,zekidirler...
fazlasıyla gerçekçidir.
yemek yapmayı ve yedirmeyi cok severler,aşka önem verirler fakat belli etmezler,güzelliklerini sergılemekten kacınmazlar,kolay kolay kabullenmezler,öyle bağlı sadık ve inançlıdırki sevgılılerı onları terk etsede hala onu dusundugunu sanıp ağlayanlarıda olur,saf kalplidirler yazık içlerinde hiç kötü bişey yoktur bunların,evlat edınılesıdır,evlenilesi evinin kadını çocuklarınının anası yapılasıdır.
genelde iri yarı ve libidosu yüksek ama eşine ölümüne sadık olan kadındır...
allah tepelerinden baksın.
boğa hatunu zordur, tatmin etmesi zordur ama eğlencelidir.
devamlı övülmek ister. günde 34095834 kere " aşkım çok güzelsin" deseniz bıkmaz. giydiği elbise için çok yakışmış demesseniz, bir daha giymeme ihtiyacı bile duyabilir.
Son derece insancıl, yardımsever, mutfakta müthiş becerikli ve bir o kadar da yemeye düşkündürler, öte yandan (en azından benim tanıdıklarım) son derece formda ve ince kalmayı başarabilmektedirler. Yıldızların etkisine mi bağlanır, bilemem, ama metabolizmalarının biz ikizlerinkinden daha hızlı çalıştığı kesin.
özelliklerini bilmem ama kendimden bilirim ki zekidirler ,sakindirler genelde .zor kızarlar ama kızdıkları zaman gerçekten kızarlar yani .mantıklıdırlar ,inatçıdırlar ,müziğe ilgilidirler ,sevgiliye sadıktırlar ,dürüsttürler ,yalakalığı sevmezler ,yapmacık olamazlar ,güzel bayanlardır.
tehlike anında kendilerini geriye çekmeyi çok iyi bilen tiplerdir. her an satışa getirebilirler.
sinirlenince oldukça tehlikeli olan ama bunun dışında oldukça sakin davranan kadındır. ağır hareketlerine bakıp zekasını küçümseyenlere, tokatını süper ayarları hiç olmadık zamanlarda vererek yapıştırır. yemek takıntısı vardır çünkü hayatın zevklerine çok düşkündür. maddi/manevi güvende olma konusunda saplantılıdır ve bu yüzden ciddi anlamda materyalist görünür. oysa ki çok hassas ve incinebilir bir yapısı vardır. kolay küser ama kaprisli değildir. entrika sevmez, düz bir insandır.
yengeç burcu erkeğine bayılır.*
dişilikleri, yaratıcılıkları, sevişmeleri inanılmazdır, yaşamak lazım.
en belirgin özelliği sabırlı olmasıdır. duygularını kontrol etmeyi iyi bilir ve kolay kolay öfkelenmez. sadelikten hoşlanır. sadakat onun için çok önemlidir, güven duymayacağı biriyle asla birlikte olmaz.