bugün

sen yine de çok güvenme o kaaveye.

yobaza güvenilir. ateistin sonuçta korkusu yok, ahlaklı olması için onu zorlayan bir şey yok, tehlikeli durum.
Prensip olarak kimseye güvenmiyorum..
yobazı görürsem yolumu değiştiririm o kadar yani.
ateiste tabiki.
okumuş adamdan pek zarar gelmez, ateist favorım. bir de bunlarda çor cocuğa tecavüz vakaları da yok.
Nereden anlıyorsunuz kimin ne mal olduğunu?

Ortalık ateist olduğunu sanan yobaz ve yobaz numarası yapan ateistten geçilmiyor da.
Her iki inancın yobazından, radikalinden uzak durmak gerekir. Güvenmemek gerekir.
yobaz sağ aşırı kitledir, ateist ise nötr.

her türlü aşırılık anlamsızdır.

duruma, olaya ve şartlara göre davranış ise en mantıklı yaşam biçimidir.
Elbetteki ateiste güvenirim. Yobazın "Allah birdir" dahil hiçbir lafına güvenmem.
Atayize güvenirim.
ateistte daha fazla **allah korkusu** olduğundan genelde hep "ateiste" cevabının verileceği sualdir. durumun vehametini oradan anla..
ne konuda olduğuna göre değişir ancak uç fikirdeyseler güvenmem. deprem konusunda bilim adamları daha güvenilir gibi. din konusunda hangi mezhepten, hangi dinden olduğunuza veya olmadığınıza göre değişiyor.
fakir bir ateyize ve zengin bir yobaza güvenmem.
Kişiye göre değişir
Yobaz sana saçma sapan bir fake edip hemen dinle ilgili çağrışım falan yapar. Ateist ise kendi işine bakar. Çoğu ateistin diğer dinlere karşı bir nefreti yoktur.

Not:atayiz değil ateist.
Kişiden kişiye değişir elbette. Yobazların içinde en fazla "mutedilyobaz" denen herife güveniyorum. Bazen o da dengesiz hareketlerde bulunuyor ama olsun.*

"Kimseye fazla güvenme özellikle de kendine" mottosu ile yaşamak daha iyi sanırım. Doğan cüceloğlu bir konuşmasında aşağı yukarı şöyle diyor "insan asla yapmam dediği şeyi yapmaya potansiyeli olan bir varlık. Bu yüzden kendimize bile tamamen güvenemeyiz" adam haklı efendim, evet.
babam yobaz olsa onu silerim bak o derece
sorgulama ile bağnazlığı aynı kefeye koymak?
ikisine de güvenilmez.

çünkü insanlar iki sınıfa ayrılır: 1.iyi insanlar 2. kötü insanlar.

yobaz zaten körü körüne bağlanmış, bağnaz anlamına gelir. ateist de yobaz olabilir, inançlı olan da yobaz olabilir. kim ne olursa olsun, istediği dini inanca inanıyor ve ya inanmıyor olsun, güven meselesi sadece o kişinin iyi insan mı, kötü insan mı olduğuna bakar.
Ben - "Sana güveniyorum"
Ateyiz - "Neden?"
yobaz - "savol kardaşım"
Malumunuz olduğu üzere, saçma sapan bir davranış göstererek "neden" diyene daha da güvenmeye başladım.
Açık ara ateyizime güvenirim. Çünkü Ateyizim olayları bilim ile açıklar.
ikisine de güvenmem.
Sanki babamın oğlu.
Ateiste tabi yobaza güvenirsen işin yaş.
allah korkusu olmayana güvenirim. çünkü allah diyenden korkarım; namaz kılana şüpheyle bakarım ben.
dini yobaz her türlü işi yapıp, kılıfına uydurabilir. çocuklara, hayvanlara tecavüz edip şeytana uydum diyenleri görüyorsunuz. bunlar her türlü günahı işleyip, tanrı affetsin diye timsah gözyaşları dökebilir.
ateistin bu tarz korkuları ve saklanacak bir dogması olmadığı için, bir kötülük yapmak istediğinde, önce aklına sonra vicdanına uydurması lazım.
dini yobazın tanrısı onu affedecektir. çünkü tanrı çok bağışlayandır, affetmeyi sevendir.
ama ateisti aklı, vicdanı affetmeyecektir.
yazdıklarım biraz uç kısımları ve insanları kapsıyor olabilir.
sonuçta 2 tür insan vardır.
iyi insanlar, kötü insanlar.
güven ararken insanın iyi ya da kötü olduğunu bilemezsiniz ancak çıkarım yapmak da çok zor olmasa gerek.
herkeste biraz kötülük vardır. insanlar değişebilir de. kimseye güvenmem, kendime bile. işimi şansa bırakmamaya çalışıyorum. sistem bizi korur.
Hangisi dürüstse ona güvenirim.