bugün

entry'ler (46)

chatgpt

2 tane soru soramıyorum sürekli "Only one message at a time. Please allow any other responses to complete before sending another message, or wait one minute."

hatası veriyor. Sikerler.

ışık hızı neden sabit ve en yüksek hız olsun

evrenin en hızlı şeyi görüntüdür arkadaşlarım. bu cahil piçlere senelerdir anlatamadım.
güneş ışınları bile dünya'ya 8 dk'da gelmektedir. ancak gözünüzü açtığınızda, güneşi şakkadanak görürsünüz. yani ? gözün görürken kat ettiği mesafe çok uzak olsa da görüntüyü yakalama hızı ya da göz sinyali mi ne desem ne desem adını koyamadım işte aq en hızlısı odur.

netspeed

turknet'in fahiş fiyat uygulaması sonrasında (250 tl yok anasının aaa*rtık.)
netspeed'e geçiş yaptım.
yeni evime henüz geçemeden internet bağlattım.
dün akşam telefonla arayıp; sayın Ra de merhaba, 2 gündür internetinizi kullanmıyorsunuz bir sorun varsa hemen yardımcı olalım diye aradılar. gözlerim doldu resmen. sağ olun var olun dedim. böyle hizmetleri severiz efenim.
arkadaşlarımın da referans koduyla da 10 tl indirim sağladım.
çok kullanmadığım zamanlarda kotalı tarife uyguluyor. daha fazla indirim sağlıyor.

ateyize mi güvenirsin yobaza mı

allah korkusu olmayana güvenirim. çünkü allah diyenden korkarım; namaz kılana şüpheyle bakarım ben.
dini yobaz her türlü işi yapıp, kılıfına uydurabilir. çocuklara, hayvanlara tecavüz edip şeytana uydum diyenleri görüyorsunuz. bunlar her türlü günahı işleyip, tanrı affetsin diye timsah gözyaşları dökebilir.
ateistin bu tarz korkuları ve saklanacak bir dogması olmadığı için, bir kötülük yapmak istediğinde, önce aklına sonra vicdanına uydurması lazım.
dini yobazın tanrısı onu affedecektir. çünkü tanrı çok bağışlayandır, affetmeyi sevendir.
ama ateisti aklı, vicdanı affetmeyecektir.
yazdıklarım biraz uç kısımları ve insanları kapsıyor olabilir.
sonuçta 2 tür insan vardır.
iyi insanlar, kötü insanlar.
güven ararken insanın iyi ya da kötü olduğunu bilemezsiniz ancak çıkarım yapmak da çok zor olmasa gerek.

kızılayın ahbap a deprem çadırı satması

kızılay'a o kadar güvenmiyorum ki. maden suyunu bile almıyorum.
kızılay artık beni şaşırtmıyor bile.

uludağ sözlük android uygulaması

güncel durumunu merak ettiğim mobil uygulamasıdır.

ekşi kapanınca ekşicilerin uludağ a sığınması

her zaman vardık. hep vardık kardeş denilesi durumdur.

ekşi sözlük

an itibariyle çökmüştür.

kaderin insanın çabasına bağlı olması

hayır, şer ya da kader yoktur. sadece seçimler vardır. hayatınızda olan biten her şeyden siz sorumlusunuz.

yüce allah sen bana kız çocuğu nasip etme amin

bu şekilde dua eden çomarlar, hastaneye karılarını (eş, hanım) götürdüğünde kadın doktor isteriz diye ağlarlar. kadınlara, kız çocuklarına, geleceğin annelerine kurban olsunlar.

xiaomi mi note 3

an itibariyle 1599 tl olan, xiaomi'nin amiral gemisi mi6 ile neredeyse aynı olan özelliğe sahil telefondur.

almayı düşünüyorsanız bu fiyattan aşağı olacağını düşünmüyorum. reddit forumda xiaomi'nin, bundan sonra fiyatları arttıracağı bilgisi konuşuluyor.

edittosh : ocak 2018 de 1490 liraya aldığım bu telefon hala taş gibidir. gram donma yaşanmamıştır.
mi6'nın gölgesinde kaldığı için çok fazla rağbet görmedi ama xiaomi'nin en iyi telefonlarıdan biridir.

berkini öldürende yoktur din iman

sözlükte ne kadar hain, şerefsiz, kansız, orospu olduğunu gösteren başlıktır.

25 yaş üstü sözlükten silinsin kampanyası

28 yaşımla katılmadığım önermedir. arada sırada uğruyorum buralara. eski dostlar kalmamış. bilim, sanat yok denecek kadar az. varsa yoksa sike taşak muhabbet.
aslında katılmıyorum dedim ama... sanırım ayak uyduramıyoruz artık. çekilmek lazım yavaş yavaş.

günün sözü

ancak şaşıların görebileceği bir çiftiz.

dualarınıza ihtiyacımız var

kemoterapi sürecinde morale çok ihtiyacınız olacak. eğer varsa; paranızı, zamanınızı o zamana saklayın. ufak tatiller çok iyi gelecektir. fazla yorulmayın ama doğu karadeniz turuna çıkın. yeşillik insanın iç dünyasını açar. yalnız da olsan moral verir.

umarım güzel sonuçlar alırsınız. aşamaları biraz can sıkıcı olabilir ama sevginin üstünde başka ne var ki ?
dualarımız sizinle. kocaman kucaklıyorum.

ibrahim tatlıses in en zor parçası

Herkes tarafından bilinir ki ibrahim tatlıses bu ülke için gelmiş en güçlü sese sahip sanatçılardan biridir. ibrahim tatlıses'in bile söylemeye cesaret edemediği bir parça vardır.

bu parça: eyvah neye yarar parçasıdır.

ibrahim tatlıses 80'li yıllarda bu parçayı söylemiştir ve kaset kaydı yapılmıştır. tatlıses'in sesinin çıkacağı son nokta olarak bilinir.

internette bu parçanın konser versiyonu geçiyor ancak; ibrahim tatlıses bu parçayı hiçbir zaman canlı olarak ve ya konserde okumamıştır. konser kaydı olarak geçen parça tatlıses'in kasetten kaydı ve üzerine konser sesi eklenmiş halidir.

son olarak ibrahim tatlıses ve ferhat güzel atışması herkes tarafından bilinir. ferhat güzel bu parçayı söylemek istediğinde; tatlıses: başka bir şey söyleyelim diye karşı çıkar. yalnız ferhat güzel parçaya girip mahvettiğinde tatlıses toparlamaya çalışır ancak istediği şekilde söyleyemeyeceğini biliyordur ve fazla uzatmaz.

üzerinde çok fazla tartışılmaz bunun ancak; eyvah neye yarar parçası herkes tarafından layıkıyla söylenecek bir parça değildir.

kızım benim herşeyim bu gece onunlasın o kadar

Bir seks dergisi olarak uludağ sözlük.

etuuu

insanın fıtratı gereği bazı durumlarda çok fazla merakçı bir kişiliğe bürünebiliyor.

Kendisi bay merak giderendir.

simfer

mühendislere başlangıç maaşı olarak 2.000 TL para veren firma. maksimum 3 yıl çalışırsın ve kendini daha fazla geliştirmene izin vermezler. mühendislik için bir basamaktır. 3 yıl çalıştıktan sonra hiç bir siki öğrenmeden başka bir şirkete gidip ben makine mühendisiyim 3 yıllık deneyimim var demen için aracı olan bir şirkettir.

yazarların kendini içinde olduğunu hissettiği film

süper ot :(