bugün

bireysel din edinen insan.

din en başta ahlaktır. ahlak sunmayan din olmaz.

doğada ahlak yoktur. ahlak kavramını insan kullanır. aile içi cinsel ilişki geliştirmek tabudur ve ateistlerin de çoğu bu tabuyu benimser misal. çarpıcı örnek olsun dedimdi.

ateistin ahlakı dinamiktir. bir ateist evli biriyle yatmayı ahlaksızlık olarak tanımlarken böyle bir şey yaptıktan sonra yaptığı şeyi rasyonalize ederek mantığa bürüyebilir. çünkü dediğimiz gibi ahlak öyle doğanın olmazsa olmaz kuralı değildir. oysa bu konuda bir dogmaya iman eden insan ne kadar çırpınsa da ahlaki ölçüyü değiştiremez ve tevbe şansıyla kendini revize edebilir. tabi ki büyük bir günahın suçluluğu da kalabilir içinde. yine uç bir örneği seçtim ki anlaşılsın olay. çünkü ahlak zorlayıcı yaşantılarda kesinliği sürüyorsa ahlaktır, teorik olarak değil.

insan anlama arayan bir varlıktır. anlamsızlık fikrine varmak dahi bir anlam araması zorunluluğuna tabiidir. o nedenle ahlaksızlık diye bir şey olmaz. ateist putlaştırdığı düşünürler ya da aına evrensel v.b dediği kimi ahlaklara kendine has opsiyonda ekleyerek kendi dinini kuran insandır. bireysel bir din.

hazır bir şeyler karalıyorken ateistlerin maddeye hapsolmuş ve gerçekliği maddeye indirgeyen, sadece ölçülebilenin gerçek olacağına dair görüşleri kendilerindeki alanı daraltmakla ilgili.

misal bir ateist için evren kitap benzerliği manidar.

ateist kitabı alır eline ve mürekkebe bakar, baskısına, dizgisine, kapağına, benzer harfleri sınıflar, mürekkebini inceler, kitabın hangi maddeden olduğunu tespit eder ve nesnel bir şekilde ortaya koyar. biz de zaten onları kabul ederiz ve deriz ki bu bütünlükte bu harflerde bir anlam olmalı. hayır der ateist kitabın anlamı konusunda herkes uzlaşamaz o nedenle kitabın anlamı nesnel olarak tespit edilemeyeceğinden reddetmek uygundur.

ateist mantık aslında çok basittir, tarih öncesinden beridir olan klasik maddeleşmenin bir türevi.

birçok gezegen gök cismi var dünya sıradan,
birçok canlı, hayvan var insan sıradan,
birçok din, tanrı inanışı var tanrı sıradan ve gereksiz,

ve asıl bomba; en baba ünvanlı ateistin varacağı ve size söyleyeceği tek şey kitap anlamsız bir tesadüf, olasılık sonucu olan. madde kendin kendine ezeli olmak var olmak zorundaydı falan.

ateist mantığı bu kadar kavramlar bürüyüp süslemelere bakmayalım, insana dediği tek şey tesadüf ve anlamsızlık gibi iki sufli felsefi yaklaşım. tesadüf eseri oluşan beyinlerinin tesadüfi yargılarına bu kadar güvenmek abesle iştigal olabilir. düşünen hayvan olmakla, ya da varoluşsal yükünün altında ezilerek isyan eden sorumsuz insanların kaçtığı yerdir ateizm. bir de popüler materyalist mesajlara maruz kalan bireylerin gerçekliği maddeye indirgedikten sonra varacakları bir durak. oysa insan daha derin varlık. ona ufuk çizmek zor.

madde ve fizik ötesine taşabilen zihni sınırlandırma işine özgür düşünce demek pek bir gaflet.
Teist: latince "teo" yani tanrı'dan gelir
A- ön ekinin anlamını bilmeyen de ölsün zaten.

Yani tanrıya inanmayan, veya "allahsız" diye tanımlayabileceğimiz bir kişidir ateist.

Ama bizim gördüklerimiz daha fazla anti-teist.
satanisttir.*
herşeyden önce insandır. yıl olmuş 2014,dünya gelişiyor,değişiyor. biz hala ateist vs müslüman kavgası yapıyoruz. aşın şunları kardeşim!
ateizm bir inanç değildir.inanmamaya inanıyorlar denir ama bir ateist aklı başında bir ateist inanmama değil teist bir düşünce yapısının olmadığını ifade eder
müslümanların yaptıkları hataları islama yıkmaktan oldukça hoşlanan ve bunun havalı olduğunu düşünen insan..
Bu günde bile propaganda yapmaya çalışırlar.
Madencilere yardım edecek olan Allah'sa, madencileri öldüren Zeus mu?
Belli bir dine mensup olan kişilere saygı duymayıp, küçümseyen alay eden kişidir.
(bkz: kafir)
inananlar tarafından sataşılan insandır. önce sataşırlar sonra dinime saygı duymuyorsun derler.
tanrı olduğunu kabul etmeyen herşeyi kendiliğinden olduğunun fikrinde olan diniz kişi. (bkz: )dinsiz
kendisinden devasa derecede zeki olan bilim adamlarının hayatları boyunca yaptıkları araştırmaya rağmen tanrının varlığını kabul etmesine rağmen, kendileri sik kadar akıllarıyla bütün gün götünün üzerine oturup bilgisayarda ahmetin mehmetin yazdığı başlıkları, yazıları okuyarak tanrının olmadığını savunan, cahil-ergen karışımı düşünce terimidir. Allah ıslah etsin.

http://www.imanedenbilimadamlari.com/gunumuz.html
tanrının varlığını kesinlikle kabul ediyoruz diye ortak açıklama yapmış bilim adamlarının olduğunu sanan cahillerce aşağılanmaya çalışılan teizm karşıtları.
bazı kitaplara " uyduruk " diye inanmayan kişilerdir. kanımca bu kitaplara inanan kişilerden 1 milyon kat daha akıllılardır.
Çin halk cumhuriyeti ateizmin beşiğidir. Nüfusunun yüzde 90 ı ateisttir.
@1570
taşa tapan adam elbet saçma olduğunu anlayıp o dini bırakacaktır sonuc ateizm.
farklı görünmek için çabalayan tanrı tanımazlar. Ön yargılı olmayım diyorum ama yaşım ilerledikçe ateistlerin %99'unun sadece kendini farklı gösterme çabası içinde olduğu tezi giderek kuvvetleniyor kafamda...

Şu bir gerçek ki; Sokak ortasında yiyişmeseler farklı cinsel tercihlere, Kandil gecesi özellikle alkol fotosu paylaşmasalar ateistlere, Ağlak edebiyatı yapıp çıkar peşinde koşmasalar azınlıklara, kimse düşman olmaz bu ülkede.

Bir toplulukta çoğunluğun gözünün içine soka soka onun sevmediği şeyleri yaparsanız tepki çekersiniz, bunun dindarlıkla falan alakası yok... 100kişiden 95'inin kel olduğu bi odaya girip o odanın içinde sürekli saçlarımı sallayıp, millete ''Hangi şampuanı kullanıyorsunuz? Ahaha!'' desem o keller beni illa ki bi an gelir siker, yere yatırır ağzımı burnumu kırarlar, bunun sorumlusu da benimdir, kellere kalkıp da ''Ben sizinle aynı değilim diye beni dövdünüz!'' gibi yavşakça bi cümle kurup kendimi haklı gösteremem, hak etmişim demektir

O yüzdendir ki insanları kendinizden tiksindirmeyin, sınırlarını zorlamayın, değerleri ile dalga geçmeyin, yaptığınız salaklığın bedelini sadece siz çekseniz neyse ama bu yaptığınız saçmalıklar toplumun hafızasında birikir ve öyle bir gün gelir ki topluma karşı hiç bir kışkırtıcı davranışı olmadığı halde sadece sizinle aynı görüşü paylaşıyorlar diye başka insanlar zarar görebilir, yaptığınız her şeyin, söylediğiniz her sözün sizi olduğu kadar bağlı olduğunuz inancı, siyasi ideolojiyi yada fikri temsil ettiğini unutmayın...
geleceğin gerçeği.
görsel
boşa yaşayan insan modeli..
boş yaşayanın boş kalfasıdır.
bazısı da var ki sırf dikkat çekmek için ateistim damgası vurur kendine.
ateist olan lenin bir eserinde teistlerin dışlanmaması gerektiğini ve aksi halde kendisinin ve marx ın anlaşılmamış olduğunu belirtir.
Allah sana Kur'an göndermiş, peygamber göndermiş, neyin doğru neyin yanlış olduğunu göstermiş ve sen onu reddetmişsin. Ahirette yandım anam şarkısı söyleyen kafirleri zevkle izleyeceğim.
Gökte oturduğu iddia edilen tanrıyı kanıtlamak için ''ayetler var ayetler'' diyeni komik bulan insandır.
kimseyi inancı veya inançsızlığı, düşüncesi için yadırgamam ya da artık yadırgamıyorum. bu onun kalbi ile allah arasındadır. üçüncü bir kişinin o ruh bağına hiçbir etkisi olmaz (var olduğuna inanmaz ama inanmamayı da allah vermiştir şüphesiz).

o inanmayan insandan o kadar şey oğrendim ki. inanan insanlardan çok çok fazla. inanmaması bile size senin inancını katbe kat arttırabiliyor ki bu en büyük faydasıdır.