bugün

entry'ler (117)

ateist

geleceğin gerçeği.

istanbul un bokunun çıktığı gerçeği

tartışmasız gerçektir. trafiği, insanı, havası, suyu her şeyiyle boku çıkmıştır. sağlıklı ve kalite bir yaşam bu şehirde hayalden öteye geçemez. öyle bir trafik boku var ki; düşünün işten çıkıp spora gitmek mümkün değil. günün önemli bir kısmı trafikte boğuşarak geçiyor. işe gitmek, eve dönmek zulüm gibi. Bir de bunların üstüne her bok pahalı bu şehirde. izmirde ya da egenin güzelim beldelerinde yaşamak, ama gerçekten yaşamak varken neden istanbul'dayız anlamak mümkün değil. bu boka öyle alışmışız ki, öyle kanıksamışız ki burasının çok güzel, bu hayatın vazgeçilmez olduğuna, gitmek, daha güzel bir hayat yaşamak zor geliyor bizlere.

orgazm olduktan sonra söylenen ilk kelime

amına koyduğum.

23 mart 2014 real madrid fc barcelona maçı

başlamasına 2 saatten az bir süre kalan dünyanın en güzel derbilerinden biri. nasıl izleyebileceğimiz konusunda fikri olan arkadaşların mesaj kutumu yeşillendirmesi rica ediyorum.

klitorisin olgunlaşmamış penis olması

(bkz: ben mi karıyı siktim karı mı beni sikti sorunsalı)

ölmek isteyen sözlük yazarı

sıkıcıdır.

güneş

eski sevgilidir.

ortalık orospususunuz siz

(bkz: at hırsızı)

sevgilisi yanındayken başka kızlara bakan erkek

her zaman daha iyisini arayan adamdır. nitekim gün gelecek "en iyi"sini bulacaktır.

en başarılı erkek düşürme repliği

bu aralar çok sıkılıyorum. biraz çılgınlık yapmak, yeni, farklı şeyler denemek istiyorum. sen ne dersin?

ooo çılgın

başbakan ın parmak işareti yapan kadına sitemi

lan sen her türlü hırsızlığı yap, milletin ekmeğinin, emeğinin ırzına geç. çoluk çocuk demeden polisi halkın üstüne hucum ettir, ölümlerin sebebi ol. sonra utanmadan çık "emri ben verdim" de. Bi de bunların üstüne milletten saygı bekle.

az bile yapmış. adam olana adam gibi davranılır. sen bunca yaptıklarından sonra, milletin karşısına çıkmaya utanmıyorsun da o kadının yaptığı hareketten mi utandın, peh.

true detective

bu kadar az entry girilmiş olmasına harbiden çok şaşırdım. 2014'ün açık ara en iyi yapımı. muhteşem oyunculukları ( burada matthew mcconaughey'in altını çizmek lazım. adam oynamıyorum adeta ortalığı sikip atıyor. zaten bu sene oyunculuk anlamında tavan yaptı) ve sağlam, düşündürücü, kışkırtıcı diyaloglarıyla fazlasıyla göz dolduran, paçalarından buram buram kalite akan dizi. yani şimdi keşke izlememiş olsam da şu ilk sezonunu baştan sona soluksuz film gibi izleseydim diyorum ama işte affetmedim, çıkar çıkmaz tükettim, sildim süpürdüm. neyse güzel de oldu, afiyet olsun bana.

erdoğanı izmir de karşılamaya giden milyonlar

hal eki olan "de" bitişik yazılır.

(bkz: erdoğanı izmirde karşılamaya giden izmirli olmayan topluluk)

izmir mitingine bir tane izmirlinin gitmemesi

taşıma seçmenle siyaset dönmez.

tbwa istanbul

türkiye'nin en iyi reklam ajanslarından biri olmakla beraber sigortasız işçi çalıştırmaktan geri kalmamaktadırlar. Hem de öyle böyle değil, şirkette belki de 20 ye yakın stajyer aylarca (genel olarak 3 ila 5 en çok 11 12 ay) sigortasız sömürülmektedir. sadece sigorta da değil, stajyerlerinin yemek haricinde hiçbir masrafını karşılamamaktadırlar.

benim bir arkadaşım şu an bu şirkette tüm masraflarını kendi karşılayarak, işe girmek için çabalıyor. Ben de bu kanunsuzluğu sizlerle paylaşarak, bir nevi dillendirerek arkadaşım için en iyi olanı yaptığımı düşünüyorum. konuyla ilgili bilgisi olan yazarlarında girdilerini bekleriz.

yazarların seks yaptığı en garip mekanlar

yangın merdiveni.

uludağ sözlük

içinde fatih semtinden bile daha çok yobaz barındıran sözlük.

hayata dair iç burkan detaylar

stajyerler için; sürekli çalış.. çalış çalış. çalış çalış. ee para? para yoook, stajyer.

hakan şükür ün oturduğu yerden para kazanması

zamanında "kral" için sadece deli dana gibi koştuğu için para kazanıyor denilirdi. bazılarına ne yapsan yaranamassın.

dur dediğin zaman devam eden servis şoförü

emir almayı sevmeyen şofördür. keza dur dersiniz durmaz, iki adım daha gider öyle durur: ne zaman duracağıma ben karar veririm imajını vermek için.