bugün

bir dini inancı veya yaratıcıyı benimsemiş insanları hor görüp aşağılayan, dalga geçip üstün bir fikre sahip olduğunu katlamaya çalışan kişi demek !kesinlikle! değildir! ate kavramını götünden anlamak neticesinde yeni nesil içinde herşey gibi bu da deforme olmuştur.
Genellikle biri geniş diğeri de dar anlamda olmak üzere iki ayrı şekilde kullanımı olan fikrin mensubu kişidir. geniş anlamda ateist, sadece "teist olmayan", yani Tanrı'yı hayatına sokma gereğini duymayan kişi şeklinde tanımlanabilir. Dar anlamda ise ateist, düşünerek ve tartışarak Tanrı'nın var olmadığını öne süren kişidir. bazen bunlardan ikincisine pozitif ateist, birincisine de negatif ateist denmektedir.
pozitif ateist sadece Tanrı'nın varlığına inanmamakla kalmıyor aynı zamanda O'nun yokluğunu da kanıtlamaya çabalıyor. felsefede asıl önemli olan da bu tür bir ateizmdir.
iyi insandır.

not: müslümanım.
tehlikeli bir hal almasından ürkülendir.

not: ateistim.
mistizmi reddeden doğaüstü hiçbir varlığı ya da olayı kabul etmeyen dini herhangi bir ritüeli izlemeyen. tüm dinleri ve bu dinlerin kaynaklandığı idda edilen mistik kökenlerini reddeden ve bu dinlerde yer alan tüm mistik ve doğaüstü olayları reddeden felsefi görüşü benimsemiş kişi.
http://www.youtube.com/watch?v=ukLBujJFW3E bu şarkı belasını siker.
Ateist şeytan değildir, alkolik sapık da değildir. Aslına bakarsanız gördüğüm çoğu müslümandan daha sade ve vicdanlıdırlar. Sadece gördükleri baskıdan ve diğer dinlere mensup cahiller tarafından hor görüldüklerinden, kendilerini doğru ifade edememektedirler. Ben inananlarla dalga geçen bir ateist görmedim, tek gördüğüm onlara karşı acıma duygusu hissetmeleridir. Ayrıca Kur'an-ı Kerim ve diğer din kitaplarını herkesten daha iyi bilirler. Tartışmaya girmek gereksizdir, lakin ateistlerin daha zeki ve bilgili oldukları topluma göre açıktır.
dünyanın en gereksiz yaratığıdır.
ingiltere Manchester daki sanayi devriminden sonra gelişen düşünce akımı. insan gücünün yerini makina gücü alınca adamlar çaresizlik içinde kalmışlar.
Gerisi malum.
Bazılarının amının olduğuna şahidim.
belli bir tanrı inancının olmaması, zor anlarında dua edememek ne bileyim allaha sığınamamak zor zanaat olmalı. ben allaha inanıyorum ama inanmayana da saygı duyarım. çünkü o zor olanı seçmiş, kendisinden daha kudretli bir güç olmadığına inanmış. ölünce toprak olacağını, varlığının yalnızca nefes alıp vermesine bağlı olduğunu kabul etmiş. ben inanmama rağmen konu ölüm olunca iş değişiyor. öldükten sonra ne olacağım diye düşününce bir ürperme hissi alıyor. evet inancıma göre cennet veya cehenneme gideceğim orada ebedi bir hayat olacak vs. ama inancın ne kadar kuvvetli olursa olsun yine de insan binlerce düşünceye kapılıyor. 'öldükten sonra birşey hissedecek miyim?' 'o veya bu şekilde varlığımdan haberim olacak mı?' veya 'hafızamdaki ilk anılardan önceki gibi karanlık, bilinmeyen, delirtici bir boşluk mu?' bu sorulara cevap veremiyorum. ölene kadar da öğrenemeyeceğim de. ama bu düşüncelerimi, ebedi hayat fikri ile frenliyorum. çünkü daha fazla düşünmek sadece daha fazla kafa karışıklığına neden olacak. belki de kafayı yiyip intihar ederek merakımı gidereceğim. ancak ateistler ebedi hayata inanmadıkları için bunları düşünmek zorundalar, düşünüyorlar, belki de psikolojileri bozuluyor.

biliyorum, hiçbir amacı olmayan, karışık saçma bir entry oldu. umarım mazur görürsünüz.
Diyalektik düşünür, her şeyi bir nedene bağlar ama arkasında metafizik olgu aramaz. kötü insan değildir.
olmayan bir durumu kabullenmiş kişiye denir.
inkar eder. altında felsefi bir durum veya bilimsel bir neden aranmamalı. ateist inanmak istemediği için inanmayan kişidir.

felsefi ve bilimsel olarak sataşacak veya tartışacak bir kimse arıyorsanız.
(bkz: materyalist)
Ateist Allah'ın istediği bir takım emirleri yerine getiremeyecek kadar sorumsuz, tembel bir topluluk olduğu için saçma sapan şeylere tapma, inanma gereği duyan aptal topluluk.
tanrıyı reddeden kimse.
görsel
inanmamayı bir inat uğruna değil de gerçekten ikna olamadığı için yaşıyorsa eyvallah ama dinciye kızıp ateist olup sonra da dincilerin bütün yediği bokları kendi içlerinde çevirenler yeminlen klozetteki kusmuk gibi tiksinç duruyorlar.
bu başlığı okuduktan sonra uludağ sözlük'ün mal dolu olduğunu gören insandır.
http://galeri.uludagsozlu...-selamlamas%C4%B1-359106/
imansızdır. ne acıdır.
anlaşılamayan kişi.

stephen h. roberts güzel anlatmış halbuki:

bence temelde ikimiz de dinsiziz. ben sadece senden bir tane daha fazla dini reddediyorum. sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın.

anlamadın di mi yine?
tüm bilim adamlarının, ateist olduğunu , biliyormuydunuz?
doğada bulunan tüm metafizik ürünlerini reddeden düşünce sistemini benimsemiş kişi(ler).
toplumumuzun sadist gözüyle baktığı insanlardır. bakın biz de sizler gibi yemek yiyoruz, su içiyoruz, aşık oluyoruz; yani hepimiz sıradan insanlarız. sizi çok iyi anlıyoruz, 1400 küsur yıl önce hz. muhammed peygamber olduğunu açıkladığında nasıl garip karşılandıysa biz de sizin gözünüzde garip insanlarız. bu çok normal zira alışılmamış her şey insanları ürkütür.

yalnız bir gerçek var ki dinlerin zamanla devletlerin kölesi olduğudur. her devlet zamanla dinde değişiklikler yapmıştır. kur'an-ı kerim'de allah ve rasülüne savaş açmak diye bahsedilen ribayı kolayca nasıl harcıyorsunuz. üstelik içinizden bazıları "riba helaldir" bile diyebiliyor.

bu bir örnektir. ben sadece beyni çocukluğunda yıkanmamış, hakikati pozitif bilimlerde arayan biz nesli hayal ediyorum. bakın sevgili kardeşlerim bilimle alakası olmayan dindarlar nasıl gülünç düşüyorlar. osmanlı'nın 1600'lerde yaptığı hatadan dönün.

allah'a göre, tüm kitapları okuduğunuzda ve anladığınızda gerçekten iman etmiş olacaksınız. peki neden kendinizi diğer insanlardan üstün görüyor ve başkalarını iyice tanımadan tüm kötü sıfatları yakıştırabiliyorsunuz?