bugün

doktorlar tarafından hala neden yazıldığı anlaşılmayan ilaç. ciddi bir hastalığınız varsa bu ilaçla hiç zaman kaybetmeye gerek yok. zaten bir işe yarayacak olsa 2,5 ytl olmazdı. ufak bir uyku sorunu çözme aracı olarak kullanılabilir. ama onun da etkisi 1 haftadan sonra sıfıra iner.
uzun süreli, genel ve ciddi boyutta bir anksiye sözkonusu ise işe yaramayacak olan, hatta ilaç içtim o bile işe yaramadı düşüncesine kapılarak, daha da bir gerilmenize sebep olan ilaç, fakat durumsal bir gerginlik sözkonusu ise, örneğn sevgili ile kavga edilmiş, bu sebepten uyku tutmuyorsa, yada çok önemli bir sınavın sonucu açıklanmak bilmiyorsa, yaptığınız hiç birşey ise yaramamış ise, şurup şişesi kafaya dikilerek sadece zaman kazandıracak ilaç. aslen antihistaminik olup, allerjik durumlar için kullanılır, ama genel olaral yan etkisi olan sedatif özelliğinden yararlanılır.
bir adedi ile başladığım, işe yaramadığı için iki, üç, dört allah ne verdiyse arttırıp en sonunda kutusunu iki saatte içtiğim, hiç bir işe yaramayan, sadece placebo tedavisi amacı ile kullanılabilecek çakma anksiyolitik. naprosyn cr bile daha çok işe yarıyor bünyede.
iki şişe biradan sonra alınıp mışıl mışıl uyutan ilaç...
passifloranın işe yaramamısıyla kullandığım ilaç fakat ataraxta işe yaramayınca, ben farklı bir formül buldum... bir adet 25 mg atarax diin üzerine itinayla yerleştirilir daha sonra passilora şurubu kafaya dikilir... yutulan atarax passiflorayla karışır...yirmi dakika sonra yüze tatlı bir tebessüm yerleşir....
5 dakika önce uyku sorunum nedeniyle aldığım, hafif hafif sersemleşmeye başladığım, beynimi bulandıran ilaç.

nasıl bir cümle oldu lan bu? neyse. dedim ya kafam bulandı diye. idare edin.
beyni uyuşturup her sorunu halledeceği düşünülen ama sorunları erteleyen bitirmeyen bir ilaçtır.kullananlara allah yardım etsinişleri gayet zor..
okuduklarımdan hareketle, zannediyorum ki default olarak kedi gördüren ilaç.
zira kuzenimin evindeyken (yabancı mekanlarda halüsinasyon görmek daha olasıdır), banyoda lavabonun içinde kedi görmüştüm. yarım saat klozetin tepesinde tünemişim kilitlenip, ordan aklıma geldi.

gri mri tüyleriyle sevimli de bişeydi kerata.
formları;
(bkz: şurup)
(bkz: tablet)
(bkz: supozituar) *
aşırı üzüntüden, stresten veya sıkıntıdan sonra alındığında feraha erdirten, gece içmişseniz sabah kalkamamanıza neden olan ilaçtır. ayrıyeten yan etkisi olarak da, gün boyu sanki duygularınız ameliyatla alınmış gibi dolaşabilirsiniz. dünyaya güzel bakarsınız yani.. *
2 ölçek alındığında manyak yapan ilaç. bildiğin manyak, deli böyle. sıyrık, kayışı koparmış gibi. anlatabiliyor muyum? kulaklarım falan kızarıyor... la noliy?
üzerine içki içilirse 20 saat deliksiz uyutan ilaç.
xanax ve imovane gibi ilaçların yanında uyutma süresi tartışılmayacak kadar azdır. yine de atarax ın etkisi de bünyeden bünyeye değişir. 5 tane alıp tansiyonumu 3 e düşürmüştür fakat uyutamamıştır.
şarapla beraber alındıgında uyku esnasında konuşmanıza, kavga etmenize, yatakta bağırıp cagırmanıza falan sebep olan ilaç.
demek ki neymiş sakinleştiricileri alkolle karıştırmıyormuşuz. *
nick olarak kullanılabilecek kadar hoş bir söylenişe sahip ilaç.
kronik ürtikerin sebep olduğu kabartı ve kaşıntıyı baskılaması için doktor tarafından -aman akşam iç çok kötü uyku yapar uyarısıyla- verilen ancak günde üç dört tane içtiğim halde uyku muyku yapmayan ilaç.*
uyku getiren ilaç buna bağlı olarak haliyle sersemlik sakinlikda oluyor.
uyku falan getirdiği yoktur. sakinleştirdiği ve gevşettiği doğrudur. fakat zihinsel olarak bir yorgunluğunuz ve uyuma meyiliniz yoksa da uyumama halinde kekelemeye başlayacak, kendinizi yerden yere atacak hale gelmezsiniz. fakat zaten üstünüzde bir yorgunluk varsa, ilacı aldıktan en geç bir saat sonra hiç düşünmeden uyumaya girişiniz. sağlı sollu hem de.

ayrıca: düzenli kullanımdan sonra bırakırsanız yoğun bir baş ağrısı yaşıyorsunuz.
içtikten yarım saat sonra elden ayaktan kesen sadece zorunlu olan beyinsel fonksiyonların çalıştığı ilaçtır. Uyku getirme kişiden kişiye değişir. Adamı öyle bir gevşetir ve mallaştırır ki bu halinizle yaşama devam etmemek için uyuyabilirsiniz. içtikten sonra insan içine çıkılmaması tavsiyemdir.
20 yaşında ankaralı bir arkadaşımdan öğrendiğim bi tabir vardı, atara gelmek diye. çok sinirlenmek gibi bir anlamı vardı bunun. "acaba bu ilacı yapan eczacı arkadaşlar, "atara gelenler için mi yapmışlar" diye düşündürmüştür bana.. bence mümkün ve mantıklı. *
bi poha yaradığını düşünmediğim, anti-antidepresan ilaç müsvettesi.uyku da getirmiyo...valla..
çok hafif bir sakinleştiricidir. ama sakinleştirmez. siz sinir harbinden sonra bitab bir şekilde re'sen uykuya dalarsınız zaten.
köpekler üzerinde denenmiş ve hiç bi poha yaramamamıştır.
1 saat önce içtiğim ve etki etmeyen ilaç. Ya devamlı kullandıkça vücutta bağışıklık yaptı herhald bana mısın demiyor arkadas cin gibiyim.
3 günlük uykusuzluğuma care oldu. aslında düşünmemi durdurduktan sonra gerisi kendiliğinden geldi sanırım. tek kötü yanı uyanmakta zorluk çekiyorsun ve uykuya dalmadan önceki son anlarda dayak yemiş gibi dalıyorsun uykuya ve öyle uyanıyorsun ...