bugün

kalıbına uygun bir mizah anlayışı olan (büyük kalıp, büyük mizah anlayışı) komik kişi.
tek numarası kısıtlı taklit yeteneği olan (sadece ses kullanımı ile ilgili ki aslında taklit tavırları ve de vücut kullanımını da kapsar), komplekslerini kamufle çabası ile fazlaca öne çıkardığı sözde özgüveni ile oldukça sevimsiz, komedyen olmayan, oyuncu hiç olmayan show adamı... haaa işte, üzerine göre elbise dikilip giydirildiğinde oyuncu olarak da yutturulabiliyor.
tek kişilik dev kadro isimli oyunu 1500 defa gösterilen ve cem yılmazdan daha sempatik ve içten buldugum komedyen abim.
-saruman, köpek! bir daha buralarda büyü yapmayacaksın. eyüp camine gidip tövbe de edeceksin. artık adın da saruman değil sarıhan. o yüzük te kiminse verin, ayıptır. yarın gandalfı da alıp cumaya gideceksiniz. şimdi, dağılın ulen!
diyerek tarihe geçen bir büyüğümüzdür.
ferdi tayfurun yunanca dublajini yaparak olayi iyice cigrindan cikartmis insani ote diyarlara goturup kendinden gecirmis , sabahlara kadar gulmekten karin agrisindan olecegini zannettirmis sahsi mahlukat.
ya komik, sempatik insan... taklit olayında çok baba, özellikle müslüm baba, fatih terim, bülent ersoy taklitleri muazzam... izlenesi bi şahsiyet....
mükemmel taklit yeteneği olan sempatik kişilik.. şişman olduğu için bir eksiklik hissediyor olsa gerek sürekli bu yönüyle dalga geçiyor..
-Adam madam kayarım ben buna
-Nası yani!!!!
-Öyle vücut sende olsun sanada kayarım
-.....
toyota reklamına getirdiği bu yeni açıyla gönlümüzde taht kuran, cocukken çok ıspanak yediğine inandığım, taklit yeteneği tavan yapmış komedyen şahsiyet.
(bkz: tek kişilik dev kadro)
(bkz: avrupa yakası)
(bkz: neredesin firuze)
şişman rambo, sertaç'ın otlandığı arabesk starı muhallebici, deniz tutkunu komik ve çok sevilen insan bütünü.
önce korsan tv ile gönüllerde ve gözlerde yer etmiş, kanımca bir televizyon efsanesi yaratmış ardından çok güzel bir stand-up gösterisi yapmış ve en önemlisi herzaman doğru projelerde yer alarak sempati kazanmış, hem yetenek hem ebat olarak dev komedyen en önemlisi sanatçı...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.