1. 1.
  20 Şubat 1948 istanbul-Bakırköy doğumlu olan ASU MARALMAN, çocuk yaşlarda evde piyano ve şan eğitimi ile müziğe başladı. 70'li yılların başında "Şimdi Sen Varsın Dünyamda" plağıyla ünlenen Nonna Bella'nın kız kardeşidir. 1961 yılında düzenlenen Caddebostan Ses Yarışması'nda birinci olur ve ablası gibi kendini müzik dünyasının içinde bulur. italyan Ticaret Lisesi'nde okurken gizli olarak çeşitli düğün salonlarında sahne çalışmaları yapar ve daha sonraları Uğurtan Günal, Önder Bali, Boğaziçi Orkestrası (Ersan Erdura ile birlikte) eşliğinde çeşitli yerlerde dans müziği yapar.

  1968 yılına kadar yaptığı bu sahne çalışmalarına Silvia Bella adında çıktı. 1967 yılında Orhan Şevki ile evlenir ve kendi orkestralarında çalışmaya başlar. Evlendikten sonra "Asu Maralman" adı ile sahneye çıkmaya başlar. Orhan Şevki Orkestrası ile uzun süre Hilton Oteli'nde program yaparlar.

  ilk plağı olan "Bir Görsem Ölmeden - Nerdesin" 1971 yılında Diskotür firmasından yayınlanır. Profesyonel olarak ilk defa 1973 yılında Zeki Müren desteğiyle Erenköy Lalezar Gazinosu'nda sahneye çıkar. 1974 yılında "Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm" adlı parça ile 1. Toplu iğne Beste Yarışmasında finale kalır ama dereceye giremez.

  1977 yılında sözlerini Bülent Pozam'ın yazdığı Selmi Andak bestesi "Bal Gibi Olur" 45liği ile en büyük çıkışını yapar. Bu çıkışın arkasından gelen "Sabah Ola Hayrola" ve "Şarkılar Yazdım" 45likleri ile başarısını devam ettirir. 1980 yılında kendisinin finanse ettiği, ilk ve tek LP'si olan "Bağrı Yanık Dostlara" yayınlanır.

  1983 yılında gazinolarda ve gece kulüplerinde yaptığı sahne çalışmalarını bırakır. 1986 yılında "Pop-Folk" adında, türkülerin aranje edildiği bir kaset çalışması yapar. 1987 yılında Amerika ve Kanada'da 1 yıl boyunca sahne çalışmalarında bulunur. 1989 yılından itibaren turistik tesislerde 12 dilden şarkılar söylediği programlara başlar.

  1990 yılında Mehmet Oylumlu ile ikinci evliliğini yaptı. Halen eşiyle sahne ve beste çalışmaları yaparak müzik hayatına devam etmektedir. 2000 yılında Ada Müzik tarafından Eski 45'likler projesi dahilinde 45'liklerinden derlenen şarkılardan oluşan "BEST OF" albümü yayınlanmıştır. *
  ... dolayli zarf tumleci
 2. 2.
  gerçek adı silva anahit bursalıoğludur.
  3 ... hayaser
 3. 3.
  kaybedenler kulübünde çalan sigaramın dumanı şarkısıyla tekrar gündeme gelen şarkıcıdır.
  https://video.uludagsozluk.com/v/sigaramın-dumanı-da-dumanı-3250/

  3 ... eltrabajo
 4. 4.
  kaybedenler kulübünde çalan şarkısı vasıtasıyla tanıdığım, acayip bir sese sahip insan.

  sigaramın dumanı da dumanı..
  2 ... yagmur ve adam
 5. 5.
  Bana güzel bir şey söyla

  Kalbim sevinçle dolsun

  Bana tatlı bir şey söyle

  Susma n'olursun

  Bana güzel bir şey söyle

  Söyle kalbim dursun

  Beni sevdiğini söyle

  Varsın yalan olsun Bir çift tatlı söz uğruna

  Neler vermezdim neler

  Düştüm sevdanın yoluna

  Bu yol çok sarpmış meğer
  https://video.uludagsozluk.com/v/asu-maralman-30353/

  1 ... moonlight shadow
 6. 6.
  bağrı yanık dostlara şarkısı insanı alıp uzaklara götürendir.
  1 ... chucky2
 7. 7.
  iffet dizisinde cemilin annesini canlandırmaktadır.
  1 ... vigilante8
 8. 8.
  sesini kaybedenler kulübü adlı filmde tanıdığım sanatçıdır. sesini tanıdığım parça ise bağrı yanık dostlaradır.
  ... tezat adam
 9. 9.
  Nostalji kuşağında en sevdiğim ses sanatçısı.
  1 ... donsuzdavulcu
 10. 10.
  Sesi sezen'i andıran sanatçı. Ayrıca gençliğinde şukella bir güzelliğe sahipmiş.
  -1 ... sevket hamdi tan