bugün

entry'ler (7)

pizza kraker

çocukluğum pizzasıdır krakeridir. ağzına teker teker atacaksın onu. sonra tükmüğe boğacaksın eriyecek sonra zevk alacaksın, bir daha atmak isteyeceksin. bizim bakkala gelmiş tekrardan ekmek alırken gördüm. hemen kaptım bir tane. eve gittim ve zevki yaşamaya başladım özlemişim keratayı.

işler güçler

şu an türkiye'nin bence en kaliteli dizisidir. o muhteşem üçlüden birinin ayrılmasıyla bu dizi biter bence. ahmet kural'ın kaş hareketleri, ses değiştirmesi, garsoooooooğğğnn diye bağırışına hastayım. murat cemcir'in üç kapılı taklidine hastayım. sadi celil cengiz'in konuşmasına, şimdi onlar düşünsüüüüün demesine hastayım.

asu maralman

sesini kaybedenler kulübü adlı filmde tanıdığım sanatçıdır. sesini tanıdığım parça ise bağrı yanık dostlaradır.

pasif nüfus

0-14 ve +65 yaş grubudur. eğitilmeye ve çalışmaya elverişli değildir. bu yüzden aynı zamanda basit nüfusta denilir.

aktif nüfus

15 ile 64 yaş arası yetişkinleri kapsayan nüfustur. aktif denilmesinin nedeni çalışmaya ve eğitilmeye elverişlidir.

peri bacaları

tüf ve bazaklı arazilerin akarsu ve rüzgar ile aşındırması sonucu oluşan dikliklerdir. tüfler, volkanlardan çıkan ince boyutlu malzemelerin (özellikler küllerin) oluşturduğu kayaçlardır. açık renklidir ve çok kolay aşınır. volkanik tüfler, yurdumuzda Nevşehir-Ürgüp-Göreme yöresinden karakteristik yüzey şekillerinin gelişmesine neden olmaktadır.

cem kısmet

behzat ç. adlı dizi sayesinden tanıdığım kişi. sesi gerçekten güzel ve kaliteli. haram geceler adlı parçası şu an en sevdiğim parçasıdır. ilerde veya şu anda çok değerleneceğinden eminim. inşallah çok iyi yerlere gelir.