1. 1.
  microsoft'un visual basic ile c'nin güzel yönlerini birleştirdiği ve java'ya rakip olarak çıkardığı programlama dili. c#. java'nın lezzet ikizi.
  4 -2 ... zall
 2. 2.
  (bkz: anders hejlsberg)
  1 -1 ... master
 3. 3.
  bir müzik terimi olarak ingilizcede do diyez.
  3 ... shyer
 4. 4.
  öğrenmesi en kolay object oriented programlama dilidir. http://msdn.microsoft.com/vcsharp/ adresinden detaylı bilgiye ulaşılabilir.
  ... hedebilir
 5. 5.
  c plus plus ın yanına yaklaşamayacak java nın popülerliğine hiç ulaşamayacak microsoftun her konuda hakimiyetini ispatlamak için anders hejlsberg tarafından dizayn edilen nesne yönelimli programlama dili.
  -3 ... piandahalf
 6. 6.
  c# standardizasyonu, european computer manufacturers association(ecma) tarafından yapılmıştır.
  ... fdegir
 7. 7.
  web ve windows tabanlı hertürlü programı geliştirebileceğiniz bir dildir. .Net framework kütüphanesinin yetersiz kaldığı durumlarda ki az bir ihtimaldir com dll leri import edip kullanmanıza olanak tanır. sürükle bırak tarzı mousele yapılan programlardan ziyade nesne yönelimli programlama için geliştirilmiş bir dildir. c nin gücü ve visual basicin geliştirme hızı harmanlanıp oluşturulmuştur bir dildir. performans açısından üstün sayılan c++ la arasında çok az performans farkı olduğu yapılan performans testleri ile ispatlanmıştır. c# ın tamamiyle hakim olduğu .net framework kütüphanesi ise javadan kat ve kat üstün bir yapıya sahiptir.
  1 ... exiq
 8. 8.
  C ve C++ dilinin ilk bileşen yönelimli dili.
  C# (si şarp diye okunur) nesne tabanlı ve aynı zaman type-safe(tip-güvenli) bir programlama dilidir.
  Aynı zamanda C#, C++ dilinin güçlülüğünü ve Visual Basic in ise kolaylığını sağlar.
  çok süper bir programdır. hızlı çalışır. az yer kaplar. elektronik yazılımlar genelde bu programla yapılır. plc en büyük kullanım yeridir.
  kullandığım kadarıyla
  C# java vb ya da C++ değildir. C,C++ ve JAVA nın güzel özelliklerini barındıran yeni bir programlama dilidir.
  Sonuç olarak C# ile kod yazmak hem daha avantajlı hem daha kolay hem de etkileyicidir.
  bu arada tip güvenlidir derken (type-safe)
  Bool tipinden Integer tipine yada türetilen sınıftan taban sınıfa doğrudan tür dönüşümü gerçekleşmez. c ler içerisinde en süperidir.
  3 ... beratulanberat
 9. 9.
  microsoft'un "herkes birgün programlama nedir,nasıl yapılır bilecek" mantalitesine dayanarak geliştirilmiş bir programlama dili. aslında piyasada c# bilenler pek aranmakta değil fakat programlama yaşını düşürmekte etkili olmus bir dildir.
  1 ... memolf
 10. 10.
  gavur ellerde c++ for retards olarak da bilinen eğlence ötesi dil.

  (bkz: cpp for retards)
  1 -2 ... soul forged sin