bugün

entry'ler (826)

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

aslında kendisi yebosuna'dır soyadı da hicbise. kendisi budist rahip. teteorizm ile dalga geçicek aklında.

genç tv

(bkz: apaçi yuvası)

her gün bir yeni apaçi sayfasında kendini görmek

http://www.facebook.com/hergunbiryeniapaci sayfasındaki apaçi gençlere bakıp gülerken birden kendi resminle karşılaşma durumudur.

Hemen tagledim kendimi, altına msn*'mi yazdım, kral tv'ye de mesaj attım ünlü oldum diye tabi. Yeni heycanlara açığım.

ibadet etmeyenlerin başına gelen ibretlik olaylar

ayağım takıldı geçen.

dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz. (21)

dishi aslan

kendisi uçuyor. çok eminim bundan.

"dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz. (34)"

21 yy da olağanüstü varlıklara inanan insan

zor bir işi başarıyordur. cinlere falan inanır. hayal dünyası geniştir. mesela ben desem ulan ufak bi yanlışlık olmuş son peygamber benmişim, hafif de süslesem bana inanan olur mu ?

yok olmaz. insanlar iyice cahilken yapcaktın bunu, zamanı geçti artık. ama 100 lerce yıl içinde kulaktan kulağa her şey değişti de değişti. ulan 5 yıl önce kavga edip dövdüğüm adamın teki geçen annemin söylemesine göre 3 kişiye çıktı. düşün artık.

bu adama desen ben hayalet gördüm dalga geçer. ama o hayalettlerin fısıldadğı, gaipten gelen seslere sonsuz saygı duyar. böyle bir sonsuz döngü var, çözümsüz.

çaylak olduğum için zorunlu edit.

yavruşcum ingilizce öğren de gel sen. a little piece of heaven ne demek öğren de gel.

ayrıca; olan şeylere inanan insandır diyene götümle bile gülmüyorum. ulan neye göre? hiç bi bok yok götünden sallıyor. bir de harbiden doğru bir şey söylüyormuş gibi kendinden emin değil mi, ulan ne kadar düşük iq'lu var.

ben 15 kollu mavi gözlü zenci canavar gördüm. var olan bir şeydir.

ayrıca "inanmak" lafı geçiyor. kendi kendinizi çürütüyorsunuz.

bilmek ile inanmak farklıdır.

türkiye de 5 milyon kişinin okuma yazma bilmemesi

böyle bir konuda bile siyaset yapmaya çalışan garibanların varlığı, bunun nedenini açıklar gibi sanki birazcıkın.

bakterilerin orospu çocuğu olması

(bkz: biyoloji dersinde ne öğrendim)

ezanda müzik kapatmak

(bkz: ezan okunurken namazı bırakmak)

fethullah gülen

bugün içinde hakkın rahmetine kavuşmuş kendisi. ntv şimdi altyazı geçti. sitesinden de bir açıklama yapmışlar.

http://tr.fgulen.com/content/view/7999/12/

son nefeste cümleyi tamamlayamamak

hollyshit filmlerinde sık görülebilen, türk filmlerinde de görülebilen bir efsanedir. adamımız son cümlesinin tamamlayamaz hiç bir zaman. mesela senin annen bir melekti diyecek. "senin annen... senin annenn.. bir.. bir.." gık! gitti adam. kahramanın içine de şüphe düşer tabi sonra. lan benim annem ne ayak.

burda en büyük suç o cümleyi tamamlamak yerine, cümlenin gereksiz kısmını tekrarlayan maldır. neyse ölenin arkasından konuşmayalım.

kahramanların son söz ve son nefes zamanlamaları

inanılmaz bir zamanlamadır bu.

mesela genelde, filmin "asıl" karakterinin hocası, ustası, babası, ebesi, dedesi filmin başında ölür falan. Film öyle başlar zaten. ondan öğrendiklerini film boyunca sergiler, onun uğruna savaşır. hatta ölünce başını kaldırır bi bakış atar falan. neyse işte, bu asıl kahramanların büyükboyları genelde son söyleyecekleri şeyi o kadar iyi zamanlarlar ki, söylemek istedikleri son şeyi söyledikleri anda, son nefeslerini verirler. hani bi ayran, döner ikilisinin aynı anda bitmesi gibi. Fakat ne yazık ki türklere özgü değil.

ayrıcanak diğer bir klişe için;
(bkz: son nefeste cümleyi tamamlayamamak)

ilk stüdyo deneyimleri

mesela içerim ben bu akşam çalınca albüm çalışmalarına başlayabilirsiniz bu deneyimler sırasında. tehlikeli bir dönem.

metalciyseniz for whom the bell tolls. kafa sallamak kopmak forever.

allah inancı olmayan her türlü kötülüğü yapar

bu sanı zaten dinleri doğurmuştur. korkacak bir şeyi olmayan herkes kötülük yapar. kısmen doğru ama herkes için geçerli değil.

serdar facebookoğlu

an itibariyle bluevelve'in karması.

kula kulluk etmek

paradokstur. hadisler falan...

ahireti matrix sanıp allah ı makaraya alan ateist

inanmadığı bir şeyle dalga geçme başarısını gösterebilen ateisttir. mesela ben olmayan kardeşimi dövüyorum çok. öyle bişey bu da.

ateistim deyip ortam yapmaya calısan ergenus

zararlı bir atıktır. bunların amcaoğulları siyasetle farklı olmaya çalışır. dayısının küçük kızları ise dinlediği müzikle farklı olmaya çalışır.

ama hiç birinin uğraştıkları şeylerin "has" insanlarıyla alakası yoktur.

rocq for3ver bu arada. ben allaha inanmıyoreeem. şeytanı çok seviyorum yihihi.

yoksulların şehir dışına yerleştirilmesi

mantıklı bir harekettir. hem o insanlar yokluk çekmez, daha rahat şartlarda yaşarlar. ama illa istanbul yaşıcaksak* sonuçlarına katlanıcaz.

22 aralık 2009 ateistlerin cihat ilan etmesi

(bkz: 22 alarık ibikin9 ateyistlerin cihat açması)