bugün

sülün osmanın yabancı ve kibar versiyonu.
bir kaç ay önce cafe gitar olan yere taşınmış bardır.artık emolar takılıyor.
babası kılıklı o adam denzi fenerinden düştüğü anda kesilmesi gereken film. ben orada ayağa kalkmış tuvalete gitme hazırlığı yapıyodum. o sahneden sonra rahat 1 saat daha vardı filmin bitmesine. duraksamadan kapattım pislik filmi.
lümpen arsen ile karıştırılmaması gereken kişidir.
(bkz: lupin iii)* adlı animeye ilham kaynağı olmuş hırsız karakter.
1) "kibar hırsız" namını kazanmış olan bir zeki ve centilmen modunda hırsız.
2) aynı adlı kibar hırsızı konu alan bir kutulu oyun. 1980'lerde bir ara boy göstermiş ve bizi eğlendirmişti. oyunculardan biri arsen lüpen'i alır ve oyunun üzerinde cereyan ettiği şehir planı üzerinde kaçmasını sağlamaya çalışırken diğer(ler)i polisi alarak onu yakalamaya uğraşırlar idi.

https://www.google.com/se...VfxA#imgrc=a6gD1XBBkaeImM:

https://www.google.com/se...&imgrc=a6gD1XBBkaeImM:
kibar fransız hırsız.
arsen lüpen istanbul'da adlı peyami safa romanında, istanbul'Dan çaldığı herşeyi tren ile yurtdışına kaçarken cingöz recai'ye kaptırmış türk robin hood u cingöz recaiden en baba ayarı yemiş fransız hırsızıdır.
(bkz: öğren de gel)
yaz aylarımın vazgeçilmezi terasını da "istiklal çalgıcıları"nın müzik yaptığı bi alt katı da çok eğlenceli bulur yerlere göklere sığdıramam. yan masadakilerle muhabbete girip staj mı ayarlamadım, bizim okulun türkçe bölümünden öğretim üyesi bulup şu hocandan al devam sorunu çıkarsa benim adımı verirsin iyilikleri mi görmedim, "-sizi gördüğümde dedim ki, ooo çocuğa bak düşürmüş ispanyol'u.- diyordum ben de, arkadaş gay mi neden sevgili değilsiniz" iltifatları mı almadım. severim severim de sevmelere doyamam. özledim.
taksimin'in en şukela mekanlarından birisidir.

bir de biraya su katmasalar tam olacak ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyoruz.
Bir Sherlock Holmes değil.
cingöz recainin ezeli rakibidir.
2 yıl düzenli gittiğim, mükemmel ötesi mekan. çok iyi müzik çalar. kimse kimseye bakmaz, rahatsız etmez. çalışanlar çok sıcak insanlardır. yazın terası müthiş olurdu. kapandı, sonra farklı bir adrese açıldı ilki gibi olmadı diye biliyorum. ama şimdi bahsedince çok özledim o günleri..
serisini sipariş ettiğim polisiye bir roman kahramanı, yorumlarda bir sherlock holmes değil denmiş, okuyalım yazarız bir şeyler dediğimdir.
Tarihe geçmiş karizmatik karakterler içinde casanova ile yarışan karakter.
(bkz: lupin iii)
Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Türkiye'de Güncel Yayıncılık tarafından basılan Arsen Lüpen serisi 7 kitaptan oluşmaktadır. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

Kaynak: viki copy paste sanatı
eğlenceli bir kutulu oyun. bir oyuncu arsen lüpen'i alır ve onu ve adamlarını yönetirdi (piyonlardan biri arsen lüpen olurdu, onu da sadece içine bir kağıdı gizlice koyan o oyuncu bilirdi), diğer oyuncular da polis olup arabalarıyla onları yakalamaya ve hangisinin arsen lüpen olduğunu tespit etmeye çalışırdı. oyun şehir planı şeklinde düzenlenmiş bir sahada keyif ve heyecanla sürer giderdi.
hırsız polis oyununun çok efsanevi şekli.
çok sevdiğim bir oyun.
sevilesi bir karakterdir.