bugün

juventus'un, bonservisini alabilmek için 15 milyon öyro artı poulsen teklif ettiği oyuncuymuş. 5 verirlerse öpüp başına koysunlar.
zamanın adnan polat'ı faruk süren de hakan şükür için 22 milyon dolar istiyordu, 3 milyon marka ancak elinden çıkarabilmişti, hatırlatırım.
son maçlarında yine şaha kalkmasıyla bazılarına bok atma isteği uyandıran, türkiye liginde oynayan en iyi oyuncu.
federasyonun durdurmaya çalıştığı büyük kaptan.
henüz sezon başı olmasına rağmen tobol, netanya, gazeintap gibi dünya devleri karşısında döktürmüş, tam 8 asist yapabilmiş efsane oyuncu.
tüm dünyanın cephe aldığı eşsiz yetenek. yetkililer alarma geçmiş, rusya teyakkuzda. yetmez gücünüz ulan.
Gs'ın takım kaptanı.Bunun dışında eli işte gözü oynaşta olan bir tip olduğunu bilen bilir.Cici kızların uzak durması gereken bir zibidi olduğu rivayet edilir.
büyük ihtimal seneye barça yada real madrid'e gidecektir. o yüzden galatasaray'ın bu sene uefa'da final oynamaktan başka şansı yoktur. arda gidince yerini doldurmak kolay olmayacaktır.
son 20 yıldır ülke futboluna hergün bir yıldız kazandıran, her yıl muhteşem adamlarını yurtdışına gönderip milyonlarca dolar para kazanan takımların taraftarlarının doğal olarka beğenmediği adam.
top sürmesini bile bilmiyor avrupa takımlarından birine gidemez gitse gitse maccabi haifa alır sadece.
her sene arda'nın tırnak kiri olamayacak futbolculara(!) milyon dolarlar akıtan bir takımın taraftarları tarafından karalanmaya başlanmıştır.. hayırdır noluyor? başkanınız 15 milyon euro ödeyip alsaydı ne diyecektiniz? galatasaray'dan türkiye'nin en iyi futbolcusunu aldık mı diyecektiniz? işte arda turan budur: türkiyenin en iyi futbolcusu..
büyük ihtimal seneye barça yada real madrid'e gidecektir. zaten bütün avrupa şimdiden arda'nın ismini ezberlemiş, dev kulüpler de arda'yı alabilmek için birbirine girmiştir. şu hayalperest galatasaray taraftarını görünce aklıma fransa - türkiye maçından önce anelka'nın basın toplantısı geliyor;

gazeteci: arda'yı nasıl buluyorsun? sence yarın akşam sizin için tehlike oluşturacak mı?
anelka: o kim?
gazeteci: galatasaray'da oynuyor, genç yetenek?
anelka: tanımıyorum, adını ilk kez duydum.
evet ribery için anelka'nın bonusu diye dalga geçenler anelka arda'yı tanımıyor diye küçümsemişler. bi olay da biz aktaralım o zaman;

Muhabir: Türkiye'den Fenerbahçe'yi taniyormusun ?

Christian Vieri : Hayir... fenerbahçe kim galatasaray da mi oynuyor?
yaklaşık bir haftadır caylaktım. sebebi ise malum. asırı derecede futbol entrysi girmem ve bazı akılsızlara akıl vermeye calışmam. neyse iki gün önce geri döndüm. lakin baktım da ortalık yine boktan gözükmüyo. iki çift laf etmezsem kanser olurum.

bi kere tanımımızı yapalım. arda turan, sene basından beri her türlü b.kun üzerine atılmaya calışıldıgı adamdır. 22 gibi genc bi yasta gs kaptanlıgına getirilmiş, bunun agırlıgını kaldırır mı kaldıramaz mı ayrı bi konu. fikrimce kaldırır. zaten mac içinde diğer arkadaşlarının dediklerine harfiyen uydugunu düşünüyorum ben bu adamın. mesela ne bileyim ayhan "arda, olm yakın oynasana bana top al benden" ya da emre asık'ın "arda geriye gel olm biraz" falan dediğinde "siktirin ya, ben kaptanım, bana emir mi veriyosunuz?" triplerine girecegini sanmıyorum.

ikincisi baktım da bu adama en cok kafayı fenerbahceli dostlarımız takmış. işte bunu anlamıyorum adamım. neden çünkü bi sebepleri yok. ne bileyim, senin takımında da genc, altyapından cıkardıgın bi yıldız olur, gelir karşılaştırırsın. eyvallah derim o zaman. zira hangi büyük takımlar bu konuda kapışsalar ikisinin de aynı dereceden bi argümanı vardır elinde. misal real madrid - barcelona. real madrid messi'ye inat cristiano ronaldo'yu getirdi. artık sittin sene bunun muhabbetini yaparlar. işte burada su soru geliyo? be fenerli kardeşim, din kardeşim, güzel kardeşim? senin elinde ne'n var? ama onların da arda'ya karşılık ortaya bi adam sunmaları pek de uzun sürmedi. arda vs kazım baslıkları bi an için sözlük alemine bomba gibi düştü ama aynı bomba bazılarının elinde cok gecmeden patladı.

sonra efendime söyleyeyim, bi konu cıktı. "eheheh emre'yi aldık, şimdi sıra arda'da. nıhahah". eee? evet eee? arda'yı alınca nolucak? söyle cümleler dökülmez mi o güzel agzından? "şeceresine, geçmişisine bi bakalım bu elemanın. hımmm galatasaray'ın alt yapısınd... neyse siktir et." cıkar cıkar. yeminle cıkar. ama sen bunu kendine yedirebilirsen - ki yedirebildigin emre belözoglu vakasıyla ayan beyan ortada - bana göre hava hos. bende yalan yok arkadaş. emre'nin sizin formanızı giymesini sevmedim. arda'nın giymesine heralde cıldırırırım falan. ama arda'nın fb forması giymesi konusunda avucunu yalayacak bi taraf varsa, o biz olmayacagız, emin ol.

bi baska konu. arda terbiyesiz, karaktersizmiş. bi dakka ben bi balkonda mahalleye dogru hönkürerek kahkaya atayım, beş dakka sonra gelicem.

tik tak, tik tak, tik tak..

geldim. ama hala arada kahkayayı basıyorum bilmiş ol. arda karaktersiz ha? vay bea? n'aptı afedersin? anana mı sövdü, sokakta bacına bakıp, "uff sunu bana bi gece versinler, serefsizim köpek ederim kapımda" mı dedi? naaptı? emre gibi tribünlere kol hareketi mi cekti? ugur boral gibi provokasyona mı yattı? kimsenin sütte cıkma ak kaşık oldugunu iddaa falan etmiyorum birader. arda da insan. sen "saracoglu'nda küfür yok" de, sonra 90 dakka millette ana bacı bırakma, oh ne ala.

son sözüm su. arda'ya en az bi mac ceza gelecekmiş. gelsin, bal ilen gaymak olsun yigidime. komplo teorisi falan kurmadım kafamda. ceza alacak bi hareket yaptıysa alacak elbette cezasını. deginmek istedigim konu su. bazı arkadaşların gelip bu baslıgın altına kusmalarından tiksiniyorum ve hala düşünüyorum. nedeni ne? haset, cekemezlik, eziklik? neyse siz düşünedurun dostlar, ben bi kosu gidip paf takımın antremanını izliyeyim. zira göz yeni yıldız adayı görmek ister.
sanırım bu haber birçok kişiye kapak niyetine sunulabilir:

http://www.ligtv.com.tr/d...lt.aspx?r=1&hid=54409
yetenekli futbolcudur. türkiye'nin en iyi futbolcusudur. arda hakkında yapılan yorumları iki kategoriye ayırabiliriz. birincisi objektif olup, arda'nın yeteneğini kabul edenler. ikincisi ise başka duyguları, arda'nın yetenekli olduğunu kabul etmelerinin önüne geçenler. kimse arda en birinci dememektedir. lakin, yapılan abidik yorumlar doğal olarak arda'yı savunmayı gerektirmektedir. anlamlandırmak zordur o arkadaşları cidden.

-örtmeniiiim, arda benim saçımı çekti.
messi'den övgü aldırmıştır.
pek de önemli bir şey değil bu, niye yazdım ki ben?
fenevbahceli basın ve yardakçıları tarafından bitirilmek istendiği, bilerek üzerine gidildiği genç kaptanımız. *
http://www.sporx.com/futb...superlig/163169/?ref=AKM1

ihtar cezası alan topcu.

ne o cok mu üzüldünüz?
http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=59868
2009-2010 sezonuna damga vurmaya and içmiş futbolcu.
omzunda yırtık olduğu için perşembe günü oynamayacaktır. * *
ne çok yakışıklı ne çok sempatik sadece saygı duyulası iyi bir futbolcu.
futboluyla her geçen gün büyüdükçe büyüyor, hayranlıkla izletiyor..
denizlispor maçında gösterdiği gol sevinci ile bir kez daha yüreklerimizi kazanan aslan.
helal olsun kardeşime. her şeyin en güzelini hakediyor.

http://tamsaha.wordpress..../2009/08/17/arda-kadabra/
neden öyle anlamıyorum ancak nedense 14 yaşındaki kızların kendisine ilgisi çok fazla. özellikle de galatasaraylı olanların. ama anlamıyorum tabi, yakışıklı değil, top oynamayı bilmiyor, tekniği yok denecek kadar az, çevresine saygısız ve senelik kazancı sadece 2.000.000 $. düşünüyorum düşünüyorum aramızdaki farkı bulamıyorum. şeytan tüyü var demek ki.