bugün

milli takımın en iyisi. arda'nın futbolunu severiz. açıkçası açıklamalarını, tercihlerini de hep savunmuşumdur. çok da iyi bir galatasaray'lı olduğundan şüphem yok. ama o pantolon yok mu ah o pantolon... bi de o ayakkabı tabi... işte bunun savunulacak tarafı yok; bendeki bütün imajının içine sıçtın arda...
atletico'ya gitmeden önceki arda turan muhabbeti; 'ne atleticosu yaaee, önce tr liginde oynasın da..', atletico'ya gittikten sonra; 'ilk 18 e giremez, seneye fenerbahçede', şampiyon olduktan sonra; 'diego costa olmasa adam değil aslında, balına şampiyon oldu.' barca ve manu söylentilerinden sonra; 'kendi takımında daha ilk 11 e giremiyor, ne barçası, ne manusu' '(arda geçen sene sakatlıklarına rağmen atletico ile 47 maça çıktı), dedikodular ciddileştikten sonra; 'ilk 18 e giremez, seneye fenerbahçe'de.'

adama karşı inanılmaz bir kampanya var, adam kötüyse kötü, iyi takımlarda oynuyor işte, kendi de hayatından memnun. bazıları da 'abartıyorsunuz!' diyor, ben daha bir tane olumlu şey okumadım arda turan'la ilgili, kime atarlanıyorlar belli değil. benim kendi görüşüm, tamamen oyun zekası sayesinde, bir adım sonrayı düşünebilme yeteneyi ile kariyer yapmış bir oyuncu kendisi. yeteneklerinin sergen yalçın seviyesinde olmadığının kendisi de farkında zaten. barça'da ne yapar bi fikrim yok ama en üst seviyede tuttunamazsa katara değil gene bi alt seviyeye yani everton, valencia, napoli seviyesine düşer.
adını hatırlayamadığım bir yorumcu yıllar önce arda turan ile ilgili şöyle bir yorumda bulunmuştu:"arda neu camp a ancak tribünde oturup maç izlemek için seyirci olarak gidebilir." adam neu camp ta ispanya şampiyonu olan takımın önemli bir parçası olarak bulundu. şimdi bizim yorumcularımıza bakıyorum da gerçekten objektiflikten uzak olduklarını görüyorum. dünyanın hiç bir ülkesinde büyük takımların yazarı diye bir şey yok. sadece bizde gs,fb, bjk yazarları var. böyle saçma sapan bir şey olabilir mi ?bu ülkede spor gelişir mi? bence bu ülkede fb, gs, bjk gelişir ama spor bir adım ileri gitmez.
Şu an bursa'da olan dünya yıldızımız.

görsel

takılıyos.
Bayrampaşa’dan Avrupa’nın en büyük arenalarına giden ve yakın zamanda kitabı çıkacak oyuncu. http://www.altinkitaplar....ran-bayrampasanin-dahisi/
41 milyon euro bonservis bedeliyle, barcelonayla 5 yıllık sözleşme imzalamamış topçudur.

athletico Madrid'de devam edecektir.

hayırlı uğurlu olsun.
hep ilgi odağı olmak isteyen mağara kaçkını barzo. Bu huylarını cici babası Fatih Kerim'den almış olması kuvvetle muhtemeldir.
Bu dünya kupasında olmayı hak etmemiştir. Eğer bahsedildiği kadar dünya yıldızı bir futbolcu olsaydı Cezayirin Kosta Rikanın şov yaptığı turnuvaya görece kaliteli bir kadroya sahip kendi milli takımını taşırdı. Koca kafalı birine ne diyem Mahmut mu diyem onu da söyleyin aydınlanalım bi zahmet.

Not : Beşiktaşlıyım.
O gol atınca benim cebime para mı giriyor arkadaş hayır cidden anlamıyorum neden gurur duymamız gerekiyor kendisiyle. Kötü oynarsa annesinin ligine geri döneceğini bilen biri olarak elbette iyi oynamak zorunda. "El Turco" olarak anılması kulağıma çok hoş gelmiyor çünkü Türkler mağara adamına benzemiyor ve sanıyorum ilgili benzetme bu konuyla alakalı alay da içermekte. Kendisine teşekkür etmem için bana direkt olarak bir faydası olması lazım yoksa o kadar isimsiz kahramanın yaşadığı , nice insanların üç kuruşa nice emekler sarfettiği bu ülkede şükran duyulması gereken o kadar insan var ki bu şovmen kılıklı arkadaşa sıra geleceğini sanmıyorum. Topunu oynuyorsa kendi geleceği ve hayat kalitesi için oynuyor o yüzden ben çok kafama takmıyorum. Bence siz de öyle yapın.
Türk olup heba olduğu için üzüldüğüm nadir isimlerden. Bu adam şuandaki dünya kupasınsa bulunan bütün milli takımlarda ilk 11 oynayabilecek bir adamken harcanıyor benim düşünceme göre.

Bu tarz diğer örnekler için

(bkz: cristiano ronaldo dos santos aveiro)
ülkemizin uluslararasındaki en taşaklı futbolcusu. adamda tüysüz 12 kilo billur olduğu için biraz yavaş koşsada dar alanlarda basık götünü çeke çeke taç çizgisinden muz ortalarını yapacaktır.
sonunda stilini de düzeltti. yan rolden baş role geçmede bu tip şeylerin bile önemi vardır.
ispanyada top oynayan 6-15 yaş arası gençlerin mahalle maçında arda olmak için kalp kırdıkları gelen haberler arasında.
yürüyedur koca götlüm. tüm ülke arkanda.
görsel

aynen aynen büyük galatasaraylı.

o parçalıyı giymem sana nasip olmaz inşallah bir daha.

galatasaray'ın adını da ağzına alma.
avrupa misyonunu tamamladıktan sonra gerçek yuvası olan fenerbahçe ye gelecek olan milli gururumuz.
aziz yıldırım ile aynı mekanda bulunduğu ve konuştuğu için çemkirilen adam.

Lan oğlum o arda turan liseli arda turan değil atletico da top oynayan arda turan. senin gibi boş beleş bir holigan mı amk. Volkan demirel, gökhan gönül, semih şentürk, caner erkin gibi adamlarda bir gün bir ortam olunca ünal aysal ile fatih terim ile aynı yerde oturur yemek yer sohbet eder. ne var bunda lan.
zamanında futbol nedir bilmeyen bir kızken dondurmamdaki çıkartmada çıkarak bana galatasaraylı olma onurunu armağan etmiş insan. öyle aşıktım ki kendisine yanıma oturmayın burada arda oturuyor diye gezerdim. ne günlerdi be, duygulandım yine.
galatasaray başkanları bile aziz yıldırımla başbaşa oturup konuşurlarken arda turanın göze batması çok tuhaf.

(bkz: adnan polat)
https://pbs.twimg.com/media/BrP2P7VIAAESYjq.jpg

şu kare üzerinden linç edilmek istenen futbolcu. arda için gösterdiğiniz bu 'dik' duruş gözlerimi yaşarttı lan vallahi.

tek kare üzerinden böylesi çıkarımlar yapabilen edebiyatçı arkadaşların daha değişik kareler hakkındaki yorumlarını da merak ediyoruz açıkçası. gerçi canları isteseydi çoktan arda için yıktıkları gibi yıkarlardı ortalığı. ama ne yapacaksın işte. riya.

https://pbs.twimg.com/media/BktOuyDCUAAOnG_.jpg

http://www.ajansspor.com/...sodeabank_pasta150414.jpg

çok riyakarsınız lan harbiden.
bilekte kumaş pantolondur.
--spoiler--
http://www.sabah.com.tr/S...i-fenerbahceye-satacaklar
--spoiler--

--spoiler--
http://www.milliyet.com.t...ahce-1905149-skorerhaber/
--spoiler--

--spoiler--
http://futbol.as.com/futb...ra/1404122434_027858.html
--spoiler--

(bkz: quality turkish media)
top toplayıcı zamanlarında rakip oyuncuya topu hemen vermiş ve rakip gol attıktan sonra gs taraftarı tarafından yabancı madde yağmuruna tutulmuştur. çocukluk nerden bileceğim diyerek büyüdüğünde kendini savunmuştur.

elin top toplaycısı bile daha bilinçli lan.

görsel
hani utanmasak, adamı atletico madrid'de oynuyor diye, iyi oynuyor diye cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz. nereye baksam orda, reklamda var, akşam programlarda var, yarışmalarda var.

allah muhafaza luis suarez gibi bir futbolcu olsa, ülkeyi üstüne yapacaklar herhalde.
Manchester United a transfer olacağı iddiaları yabancı basında yer alan milli takım kaptanımız. Haberler sallamasyon değil. United teklif sunmuş atletico ya.
premier lig topçusu değildir. iki ayda eline ayağını verirler.

finansör almakla akıllılık etmiş. *
Man U ya transfer olursa pek verim vermez. ingiltere futbolu tekniğe dayalı değildir. Arda ise sprinti fena olmayan tekniğin prosu olan biri olarak tanınır.
geçmişi hatırlatan topçu.

hakkında 3 yıl önce balon diyorlardı adam atletico madrid'e gitti.

atletico madrid'e giderken "ispanya liginde görürüz, patlayacak" diyorlardı fiyatını katladı da katladı.

şimdi manu'ya transferi gündemde hala gak guk...

bizim memlekette bazı şeylerin algılanması uzun sürüyor, hatta çoğu konularda bu süre imkansız hale geliyor maalesef.

it ürür kervan yürür sözünü hatırlatıyor işte.