Bu işten şikayet eden en ünlü iki galatasaraylı acaba 2016 prim krizini falan hatırlıyorlar Mıdır? Ya da milli takımla olan sözleşmesi kendi davranışları nedeniyle iptal edildiğinde son kuruşuna kadar tazminatlarını talep ettiklerini falan..

Muhtemelen kendileri unutmuştur, ama benim gibiler değil..

Bir de, nasıl kazanırsan, öyle harcarsın. Bir insan birine inandı diye nasıl 400 milyon lira teslim eder, anlamıyorum. Gazoz kapağı mı bu, 400 milyon lira.. demek ki, mesela çocukları bir sene et yesin diye kurban kesip buzluğa dolduran bir dar gelirli gibi zorlanmamış, kazanırken..
--spoiler--
Arda Turan'ın ''Seçil Erzan'a 13 milyon 900 bin doları elden verdim'' ifadesi, paranın nasıl ve neyle taşınacağı sorusunu gündeme getirdi. Bir sosyal medya kullanıcısı, yapay zekaya 12 metrekarelik bir odada 13 milyon dolar resmettirdi.
https://tinyurl.com/mt4326ta
--spoiler--
Çoktan çok gidiyo demek ki, beni 14lira dolandırabilirler anca.
Helal olsan kaçırmazdım seni, demiş midir acaba :-).
tescilli ahmaklık.
ponzi aptallıktır. bulaşmayın.
Her yazılana çok da inanmamak lazım. Bunlar arkalarında milyar dolarlara çökmüş kişiler olan şahıslar...Neyin ne olduğunu belki günün birinde öğreniriz. Hele fatih terim milli takımı falan çalıştırdı. Müdire de kimmiş, diye düşünmeden edemiyorum.

Bilemeyeceğim, bu iktidarın döneminde siyah beyaz, beyaz da siyah olabiliyo, ve herkes de alkışlamaya devam ediyo.

Çekimser kalmakta fayda var.
Parayı çok kolay kazanlamalarından kaynaklanıyor, bu tür ponzi tuzağına düşen insanlarının geneli.
"Türkiye'yi tarasan, buna üzülen 5 kişi çıkmaz!"
Tadında dolandırma hikayesi.

Çünkü, ülkedeki Arda Turan sevgisi 5/85.000.000 miktarındadır.
Ponzi falan değildir, dolandiricilikta değildir benzeri ticaret hayatında çok sik yasanan burda dalga gecenlerin bazilarininda basina gelecektir.
Bu nasıl ponziki kadin borclarini odemek icin evini arabasini satiyor borclulara veriyor, bu nasil ponziki kadin kaciriliyor 1 hafta dayak yiyor semihin 3m borcuna karsilik 5.5m oduyor meteliksiz zavalli ve ne yapacagini bilemez bi sekilde burda.

Kadin illegal fon kuruyor tamam bu suc ama bundan sonra fonu yonetemeyip batıyor. Sonra kurtarmak icin daha çok para ariyor sevimli bir kadın oldugu için bulmak zor olmuyor ve bunlarıda batirıyor.

Tipik isi buyutmeyi isterken borclanan borclari odemekte zorlaninca butun cevresinden borclanip batan tuccar hikayesi

Bence. Senaryo boyle.
konudan bağımsız olarak temel bilgiler edinmeniz için...
daha önce de yazmıştım.
anlamayanlar için bir daha yazayım.

kara para tanımı haksız, kanunlara uygun olmayan kazançtır. daha doğrusu yasadışı yollarla elde edilen kazançtır.
buna vergisiz kazanç da dahildir. ister silah satın, ister uyuşturucu satın, ister kadın satın, ister insan ticareti yapın ne yaparsanız yapın bu işlerden elde ettiğiniz gelirler maliye-finansman kurum ve kuruluşları denetiminde kaydında olmayan, gizli olarak sistem dışında ne iş yaparsanız yapın vergilendirilmeyen işlemlerle-faaliyetle elde ettiğiniz gelirin yukarıda bahsedilen faaliyetlerden elde ettiğiniz gelirden bir farkı yoktur.
ister sakız satın ister uyuşturucu satın, vergisiz kayıt dışı kaçak olarak sistem dışında bir meta-maldan elde ettiğiniz gelir kara paradır.

ilkokul çocuğunun anlayacağı basitlikte anlatmak-örneklemek gerekirse; 1000 dolardan 2 ay içinde 300 dolar kazanan biri tefecidir. tefecilik de suçtur ve gelirleri kara para kapsamında uluslar arası bir suçtur.
yasalar ve kanunlar çerçevesinde bir finans sisteminde 1 milyon doların kullanılmasında 10 yıllık getirisi garanti olan tutar en fazla avrupa ve abd de 600 -650 bin dolardır. bir finans kurumu size getiri garantisi vererek sizden 1 milyon dolar alıyorsa ve 10 yıl boyunca size getiri garantisi veriyor olsa aylık getirisi 5.500 dolardan üstün ise o finans kurumu hakkında şüpheye düşersiniz.

türkiye'de ise 1 milyon dolarınıza 10 yıl boyunca gelir garantisi veren bir finans kurumu size vereceği en fazla para aylık 90-100 bin dolar olur. bu tutarların hesaplanmasında baz alınan ülke tahvillerinin yıllık getirisidir. ülke tahvilleri getirisi üzerinde verilen her tutar risk olarak işlenir. bu sırada asıl önemli olan ve en büyük risk olan tahvil fiyatları artarken tahvil faizinin düşmesi, tahvil fiyatlarının düşmesiyle tahvil faizinin artması (devletlerin-merkez bankası ve hazinenin enflasyon politikaları ve faiz oranlarıyla yeni borçlanma senetleri vb kararları) yatırımcı (fonlar-bankalar) elinde olan likiditeyi en güvenilir liman olarak gördüğü devlet tahvillerine yatırması bile risk içerir.

neyse, kalkıp size piyasa şartlarının üzerinde yüksek getiri veren-vaad eden birine güvenmek (eğer bu milyonları çalışarak, değerlendirerek elde edilmiş değil de baba aile mirasından kalmış ise) en basit tabirle zeka sorunu yaşamaktır. yok çalışarak kazanmış ise de piyasa şartları üzerinde getiri için gayri resmi işlem-transferlerle para aktarma, gelir kazanç içine girme kara para işlemi eylemi içinde olmaktır.
örn: amerika ve avrupa'da belli bir normlarda ticari hukuka (bankacılık finans sistemi hukukuna) sahip olan bir ülkede kalkıp "ben birine milyon dolarlar verdim, kayıt dışı olarak elden verdiğim paraya karşı şu kadar kayıt dışı para kazanacaktım-kazanıyordum. parama karşılık bana vereceği parayı vermiyor ve ona verdiğim parayı da vermiyor" dediğinizde ilk önce bu şikayeti yapanı tutuklarlar. ya da böyle bir durum yaşandığında bu kayıt dışı para al-ver kazanç gelir sağla, para transferinde aracı teslimatçı ol vs kim varsa hepsi tutuklanır ve suçlamaya maruz kalır. kimse bu olayda ben mağdurum diyemez. kara para yani kayıt dışı para çok ciddi bir suçtur. özellikle abd de, avrupa'da...

kişiden konudan bağımsız olarak kara para yani kayıt dışı para işlemleri hakkında genel kısa bir bilgi verilmek istenmiştir.
420 milyon Türk lirası paran var ve sen daha fazlasını kazanmak istiyorsun. Olacak iş değil! Gerçekten zenginler çok aç gözlü.
florya'nın merkezi bir yerinde 8-10 metrekare bir arsa alabilirsem dilek kuyusu açmayı planlıyorum.. arda gibi günde 20 kişi önünden geçse parayla işim kalmaz..

piramit biçiminde dua ederim.. o gün kuyunun önünden ilk geçen en fazla duayı alır, öyle öyle azalarak gider, son geçenler babayı alır, falan..

not: bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
#420 milyon türk lirası paran var ve sen daha fazlasını kazanmak istiyorsun. olacak iş değil! gerçekten zenginler çok aç gözlü.#

Sütlü Çilekli bacım hayatın sırrını ve insanların ne olduğunu çözmüş. Kesinlikle katılıyorum.
(bkz: elden para veren erkek seksiliği)
Arda turan için 14milyon dolar az para bile barçaya transfer görmüş birisi için az aralar kayıtlara göre bütün parasının da o olduğunu düşünmüyorum en az 2 katı daha gayrimenkul vardır . zenginin malı fakirin çenesini yorarmış herkes para hesaplama derdine düştü =)
Ne kadar safsınız. Hiç aklınız alıyor mu?

Bir insan kimseye bu parayı emanet etmez. Fiziken de bi oda para bu. Bunun altında farklı bir konu olmalı.
beddua etsem bu çapta edemezdim. hastane basıp orada silah patlatırsın haaa !

allah'ın sopası yok .
ARKADAŞ iZLEDiM HALK TV. KANALINDA VE CNN-TURK'TE ,OLAY NETLEŞiYOR ..

HEP YAZARIM FiNANS iŞiNDEN ANLAMA DiYE ,AMA BU KiŞiLERE 40-50 GÜNLÜK VADE SÜRESi iLE DOLARBAZINDA(YADA AVRO) %n 20-30-40 faiz yada ne dersen de ,vaat edilmiş.

anlatıyor timur soykan 10 milyon yatırana 50 gün sonra 13,5 milyon dolar alacaksın denmiş.
yani 50 günde 3,5 milyon dolar 100 milyon türk lirası.
yüz milyon lira..

arda bu arada 19 milyon dolar küsur bir paranın 6 milyon dolarını geri ödeme olarak almış , yine bir miktar yatırmış .arda'nın eşi ben şurada 13,9 milyon dolar teslim ettim diyormuş.
galatasaraylı imparator parasının tümüne geri almış.

hani rıza zarraf ile akpli bakan zafer çağlayan olayında peçeteden makbuz olayı vardı ya,aynısı burada da olmuş timur soykan gösterdi ,a-3,a-a kağıtlarına tükenmezle yazılmış makbuzlar tutanaklar, ayrıca yazıcıdan çıkma antetsiz imzasız dökümler.
birde fonun ismi fatih terim fonu imiş.

ban bir gelse abi 100 lira ver yarın 150 lira vereceğim dese ben al kardeşim ihtiyacın varsa ama beni kerizlema derim.
bu topa kafa ata ata beyin sulanması olan zatı muhteremler 50 günde % 30-40 faize tav olmuş.

şu anda ortada müdirede olan bir parada yok ,bazı kaynaklar olayın 500 milyon dolar civarı olduğunu da söylüyormuş, ben inanırım bu olay 5-6 kişi ile sınırlı değil bence.
işin acayibi vergi dairesi ortada yok, akp mebusları döviz hesabından %40 vergi önergesi vermiş.

rezillik her yerde.
sabah dinliyorum tik tok'ta götünü memesini açanların en az aylık kazancı 60-65 bin lira imiş.
bakıyorsun iktidarda milliyetçi -muhafazakar ,islamcı-ülkücü yönetim var.

sorsan komünistler vatan haini ,türk düşmanı.

buyurun buradan yakın.

medine'ye gitmiyorum ulan..
o kadar paran var ve hala doymuyorsun hırs böyle bir rahatsızlık işte.

şükür yok kanaat yok.
Aç gözlülüğün sonucudur. Ülkede milyonlar aç geziyor, bunlar var olan milyonlarına milyonlar katma derdinde. Ayrıca parayı sistemden çıkarıp vergi kaçırmış oluyorlar. Yapanda yaptıranda suçlu.
Arda Turan'dan ''O kadar parayı nerede teslim ettin?'' sorusuna yanıt
--spoiler--
Fon vurgunu davasında Seçil Erzan tarafından 7.5 milyon dolar dolandırılan Arda Turan, parayı bankada teslim ettiğini belirterek ''Kameraları da kapatmış kadın. O nedenle bankanın içinde para verdiğim görüntüler yok'' dedi.
https://tinyurl.com/28mwdzw9
--spoiler--