bugün

(bkz: #9661668)

bu entaride sadece hrant dink için çok hassas olan bazı insanların pkk'nın öldürdüğü yüzlerce insan için hiç de hassas olmadığı çelişkisine dikkat çekilmiştir.

entaride ogün samast'a övgü yoktur. bunu görmemek için ya IQ nun 15 ten düşük olması, ya da solcu olmak lazım. tıpkı içindeki pisliği nickaltıma boşaltan arkadaş gibi.

beni izlemeye devam edin efendim. bendeniz bu adamların ayaklarına her fırsatta basmaya devam edeceğim.
tasarlayarak suçsuz bir adamı kafasından vurmakla polise taş atma aynı şey değil deyince sizi bir anda kürtçü yapıp olayları çarpıtmakla suçlayan kişi. aslında cevap vermek istemiyorum çünkü her an ermeni, vatan haini, ateist ya da ne bileyim mecusi falan ilan edilebilirim kendisi tarafından.

her solcuyu kürtçü diye yaftalaması da ayrı bir olay tabi. ogün samast'ı savunuyorum dese her şey tamam olucak da, orda da yan çiziyor.

ha unutmadan, pkkyı savunan hakkarili ne kadar suçluysa, istanbullu da o kadar suçludur. nüfus cüzdanında yazan şehre göre ayrılmaz insanlar, kafa yapısına göre ayrılır. ogün samast'ı savunanlar kadar savunmayan trabzonlular da vardır. tıpkı pkkyı savunan diyarbakırlılar kadar savunmayan diyarbakırlıların da olduğu gibi.
(bkz: #9768407)
kendi yandaşlarının pisliğini solculara yıkarak aklamaya çalışan faşist,ogün samast ve kenan evren hayranı tip.
yukarıdaki sıralamada mehmet ali ağca ve tecavüzcü coşkun unutulmuş. kalbim kırıldı valla.
(#9878206) bahsettiği kişi ben isem eğer okuduğunu anlamayan biri olduğunu düşüneceğim yazardır. şayet serap'ın ölümü de hrant'ın ölümü ya da ceylan'ın ölümü gibi içimi yakmasaydı eğer söz konusu entry'i yazmazdım zaten ancak bireysel tepkimi 'arbutus unedonun samimiyet eşiği'ne göre belirlemek zorunda olduğumu düşünmüyorum. ne insanların samimiyetini ölçmek birilerinin haddine düşmüştür ne de serap eser birilerinin tekelindedir. serap'ı kendi haklılığını kanıtlamak için sadece bir istatistiksel veri olarak görmek ise onun ölümünden nemalanmaktır, ve evet ahlaksızlıktır.
yine nickaltıma sıçmışsın. (#9878702)

bir kere bu tartışmanın yeri bu başlık değil serap eser ile ilgili başkıklar. ama sen tipik bir solcu refleksiyle kişisel saldırı / karalama yolunu seçmişsin. madem öyle, cevabını burada alacaksın.

önce "serap hrant gibi planlı bir şekilde katledilmedi" demişsin. a gerizekalı, o kızcağızın ölüm emri "liderimizin cezaevi koşulları kötü, arkadaşlar şehirlerde eylem koysunlar" diye dağdan gelmedi mi? emri alan senin o kürt kopili kankilerin bir akşam önceden molotofları hazırlamadı mı? ertesi gün durakta pusuya yatmadılar mı? gırtlağına kadar dolu bir belediye otobüsüne sallanan molotofun bazı insanları öldürebileceğini bilmiyorlar mıydı?

sen bilmiyor musun a hayvan?

bu planlı şekilde katletmek değilse planlı şekilde katletmek nasıl oluyor? üç kuruşluk sokma aklınla kimi kandırıyorsun sen?

ama o kürt kopilleri birilerini öldürseler bile senin gibi solcular tarafından hemen arkalanacaklarını gayet güzel biliyorlar. "taş atan çocuklar" yasasını mega-sosyalist ece temelkuran ablaları ittirmedi mi? sen burada -aklın sıra çaktırmadan- onları savunmuyor musun "canım kazayla olmuş" diye.

bunu söylerken maskenin düşüp arkasındaki sırtlanın görünmediğini mi zannediyorsun?

gecenin yıldızı ise "kendi ideolojisinin sınırladığı düşünebilme kapasitesi" cümleciği. bak burası doğru işte, ama senin için. zira sen solculuğun varettiği bir yaratıksın. sıfır IQ'nun üzerine solculuğu koyup biraz da arkadan gaz pompalayınca ortaya sen çıkıyorsun. onun için benden sana tavsiye solculuğa dört elle yapış. zira senden solculuğu çıkarırsak geriye bir hiç kalır.

örgüt bildirileri vasıtasıyla sokulmuş aklınla ona buna faşist diye havlıyorsun. onlar da sana "hoşt" diyorlar.

yazdıkça sinirleniyorum, daha yazmayacağım.
(bkz: #9885356)

sorduğum soru çok basit:

-> hrant dink'in katilleri çocuk mahkemesine gönderilince gösterilen tepki neden serap eser'in katilleri aynı mahkemeye gönderilince gösterilmiyor?

sırasıyla ogün samast hayranı, kenan evren hayranı, ağca hayranı, göebbels hayranı, faşist ilan edildik. fakat sorunun cevabı hala ortada yok. bari ben (seviyene inip) senin yazdıklarına cevap vereyim:

1) <alıntı> serap'ı bayraklaştıranların hrant dink'i, musa anter'i ve daha binlercesini bilerek, isteyerek, planlayarak ve kasten öldürdü. <alıntı>
"serap'ı bayraklaştıranlar" dan serap eser için üzülenler kasdediliyor her halde. çünkü serap için hrant dink ile kıyaslanabilecek bir bayraklaştırma kampanyası yürütülmedi. mesela sözlükte hrant dink le ilgili 101 başlık var. buna karşı serap eser ile ilgili 14 başlık açılmış.
Anlayabildiğim kadarıyla serap eser'e üzülen insanların hrant'ı "bilerek, isteyerek, planlayarak ve kasten öldürdü"ğünü iddia ediyorsun. sakin olmaya çalışarak soruyorum: bu konuda elinde mahkeme kararı filan gibi bir şeyler var mı? yoksa kafan iyi mi?

2)faşistler hep "mağdur" muş. merak etme, mağduriyetin ekmeğini siz komünistler kimseye yedirmezsiniz. iki kadeh içince "biz bedel ödedik ama.." diye zırlamaya başlarsınız. ilaveten (bkz: hrant dink in ayakkabıları) ki başlı başına bir acındırma ve reklam klasiğidir.

3)<alıntı>serap eser eylemi salt hümanist duygularla değil, seçtiği hedef bakımından da mahkum edilmelidir, politik taleplerinden dolayı değil.<alıntı>
zannederim burada "serap eser'in yakılması dile getirdiği politik talepler açısından doğrudur" diyorsun. bu arada hrant'ın öldürülmesi "cinayet" ama serap'ın öldürülmesi "eylem", öyle mi?

sonuç; sen bir öncekinden de aşağılıksın.

sonradan gelen edit: entarinin başında külliyat filan demişsin. o külliyat senin gibi beyinsizlerin olmayan beynini yıkamak için var.
Ulu(uuuuuu) yazarımız. Ogün Samast hayranlığı yüreğinde zerre insan sevgisinin olmadığının kanıtı. Ee tabi o da sadece havlayan cinsten. (bkz: it ürür kervan yürür).
yüreğinde insan sevgisi vardır. kürtçü ve yalaka solcu sevgisi yoktur. bu gruplar "insan" kelimesinden sadece kendilerini anladıkları için onu "insan sevgisi yok" diye bilebilirler.
ilaveten, eğer "insan olmak" tan solcu ve kürtçü olmak kastediliyorsa kendisi köpekliğe fittir.
köpekleri solculardan çok daha zeki bulduğu kesindir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.