bugün

Ohaaaa ya nereye gitti bu be?!

Derhal dön...

Evet
gitmesi gereken bir sürü troll varken sözlükten ayrılması çok üzücü olmuş sakin ve birikimli yazar. çok üzüldüm.
Bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar, o dünya güzeli at­lara!
O yiğitler, o her birisi kaplan örneği şahinler!
o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler!
Bir daha, bir daha hiç gelmeyecekler. Hiç, hiç, hiç!
Demirin tuncuna, insanın tırtına kaldık!
Şu dünyanın yaşaması müşkül hal ilen!
Bin iyiyi bir kö­tüye kul eden!
anadolunun deyimiyle sırpat laf anlamaz kalıbının adamı olmayan biriydi. insanları aşağılayıp belden aşağı vurması osmanlı müslüman düşmanı boş zevatın tekiydi. haa gitmesi sağlığı açısından iyi olmuş çünkü yazıları ak parti reis osmanlı müslüman düşmanlığı üzerineydi. kimbilir belki yasal zorda kaldığı yazılarının korkusu yüzünden gitmiştir.
selâmsız sabahsız ansızın gidiveren, sağlam bilgi birikimi, içi dolu ve keyifli entryleriyle halihazırda buralarda bir avuçtan az kalmış güzel yazarlardan biriydi.
Yolu açık olsun..
abd sovyetlere karşı harekete geçerken demokratların ve cumhuriyetçilerin başında senin gibi ne idealist liberal türkler olsaydı, pentagon darpa ve silikon vadisiyle internet ve bilgisayarı geliştirmeyi bırak, aya seyahat projelerine bile yeşil ışık yakmazdı.
para israf etmeyi seviyorsan ve gereksiz yere emek sarf etmek senin için büyük bir dert değilse, breadboard la da 16 bitlik bilgisayar inşa edebilirsin, elektromanyetik röle (relay ) aracılığıyla da yapabilirsin bunu, hatta mekanik dişliler ve televizyonlardaki crt tüpü aracılığıyla da aynı neticeye varman pekala mümkün!

fakat hiçbiri astronotları avuç büyüklüğünde yer kaplayan, mikroskobik ölçekte enerji tüketen ttl devresiyle uzaya çıkarmaz ve maliyetleri aşağı çekmez!
Yazdıklarını görmüyorum. Bildiğim kadarıyla bizim bu taraflardanmış.
kardeşim sen bizimle alay mı ediyorsun, yoksa içip mi geldin sözlüğe? hakkında araştırma yapmaya dahi tenezzül etmediğin konularda fazla iddialısın çünkü.

amerikalı milyonerlerin her istediği aleti almaya muktedir şımarık çocuklarından biri değilsen, bugün bile silikon bazlı transistörlerle mantık devreleri geliştirip mikro işlemci üretemezsin!

kaldı ki bu cpu üretimi tmsc, asml gibi birkaç yarı iletken devinin tekelinde, elindeki cihazın tek bir transistörü bile 150 milyon dolar değerindeki makinelerde imal edildi!
(bkz: cnc nin elektronik versiyonu twinscan nxe 3400c)
araştırma yapmadığı konularda sırf gıcıklık olsun diye yanlış bilgilendirme yapan yuzır. üzgünüm, tr sınırları içerisinde z80 ve intel 8080 ölçeğinde cpu üretimi gerçekleştiren tek bir üniversite laboratuvarı bile yok henüz!

görsel
sakin sakin açıklama yapmasına, ayar vermesine bayıldığım yazar.
dinci şakirtleri kudurtan yazardır. çok bilgilidir, istanbul beyefendisidir. arapçılara bir kökler, sesleri onun nickaltından çıkar. var olsun, hep yaza dursun abim.
--spoiler--
yahu ben zaten müslümanım
--spoiler--

tamam canım kardeşim sen müslümanım diyorsan müslümansındır. karışmak benim haddime değil. inanç kişiye özeldir.
ayrıca sen ayrılıkçı, bölücü kansız biri de değilsin. hani varya daha müreffeh yaşam sürmek için vatan toprağı vermeliyiz diyen sapıklar, işte onlardan değilsin.

o zaman gidelim bu bokun nickaltından. boka konan sinek miyiz biz hihihihi.
--spoiler--
Hıtay benden önce davranıp sağlı sollu patlatmış
--spoiler--
Yav he he kim kime patlatmış belli oluyor adam en son entrysinde ben müslümanım demek zorunda kaldı tamam.hahahaha.
--spoiler--
bu amk küfürbaz yobazına..
--spoiler--
işte her fırsatta küfür eden sensin. Yukarıdaki entrymde bir küfür yokken bana küfür ettin şimdi "amk yobazı" diyorsun. niye küfürle cevap veriyorsun olm?
Entrylerim yukarıda görüşlerime karşı fikirlerini yazarsın. Niye küfür ediyorsun amına kodumun yobazı diyorsun?
Not: amk sapığı olarak iade edildi.
öncelikle bahçeli'ye ermeni demedim, yazdığım orada. ortaya konuştum.

ayrıca, hadi yavrum tokatlı tellak palabıyık seyit seni bekliyor.

ulan salak ,benle muhatap olsan ne olur olmasan ne olur ,çok fifimde idi,küçük hüsamettin bile senle muhatap olmaz taşak geçer..

yürü,toz kaldırma.
hitay lakaplı gevşek seni kimse muhatap almıyor burada ,senin yerin şengül hamamı ve tokatlı tellak seyit'in yanı,palabıyk seyit.

hadi git keselesin seni.

ulan kafa yapmak için sana karşı yazdım, o kadar,aptal
benim seviyeme 500 yıl yaşasan gelemezsin entelektüel birikimde.

hadi yürü ense tıraşını göreyim.
hadi bulaşma..
merak ettiğim bir şey var ,son girdi yazılarında birbirini döven yazarlar hepsi sağ siyaseti savunuyor, ölüler üzerinden ideolojinin propagandasını yapıyor.
geçen tweter'da şöyle bir twet gördüm,' yazan şahıs büyük olasılıkla cumhuriyet yanlısı ve atatürkçü idi ilerici, demokrat ,sola sıcak bakan biri,çöyle demişti,

'' ben askerin, polisin canlısını (hayatta olanını )seviyorum,siz ölülerini seviyorsunuz< ,çünkü ideololojinize alet ediyorsunuz'' .

sağcı biraz sıkıştı mı hemen pkk,şehit ,gazi ,ama bir tane anıt yok ,pkk ile mücadelede ölenlerin anısına dikilmiş.adlarını kimse hatırlamıyor, şehitlikler var o kadar,ben bir tek mavi çarşı katliamında halkın olayın geçtiği yerde özel bir köşe anması yaptığını gördüm onlarca yıllık ömrümde. orası da bakırköy duyarlı insanların ilçesi.
vietnam'da onbinlerce abd askeri öldü,hepsinin adları washinston'da dev bir anıtta yaşıyor. bizde bazı karakollarda ölen polislerin anma köşeleri var ,onu da devlet değil ,polisler yapmış. devletinde var posterleri tamamen propaganda amaçlı.

84-2023 ,40 insan yaşamını yitirmiş ,sorgulayın tek bir büyüğümüzün çocuğu kardeşi var mı. 40 sene bu savaşı durdurmak için kimse kıpırdamadı .
var,bir shp birde allah'ı var erdoğan ,çözüm başlattı ,kimbilir nereden bakı oldu ,araya darbe girdi ,sonra bekçi diye mhp'yi diktiler akp'nin başına ,çözüm bitti.

mehmet ağar iyi örnek,bir polis müdürü marina-liman sahibi. anlayan anlar.

pkk sosyalistti , 87 'de milliyetçi yapılanmaya döndü. yani sağa kucak açtı.

ekonomi battı,geçen bir olay oldu apartman işleri,şikayetçi ifadesi vermek üzere karakola gittim , orada gördüm bir adamı şikayet etmişler hayvanlara kötü muamele yapıyor ,mamalarını atıyor diye ,geldi yan masada ifade veriyor..ben pkk'ya karşıyım,ben polisimizin yayındayım ,ben devletimi seviyorum ,arkadaş ne alaka ,ama geçer akçe.
olan ölene ülkeye oluyor.

gelelim bu başlıkta birbirini övenlere hepsi sağcı, 73 senedir ülkenin anasını belleyenleri savunuyorlar, sola -sosyalistlere düşmanlar.
okumadıkları için pkk'yi komünist ,sosyalistlerde pkk yanlısı vatan haini ,korkuyorum yazmaya ama yazayım yasadışı marksist yapıların pkk ile olan karşıtlığının fazlasını yazmak propagandaya girer , mhp-vp-bbp ,zp,iyip toplasan binde birini yapmamışlardır . anlat-yan anlar yine.

eyyy başlık altında ki kekolar 73 yıldır sağ iktidarlar yönetiyor ülkeyi boka battık boka hala mal misali sağın peşindesiniz.

bakın 17 milyon yabancı var ,basında yazana göre her gün yenisi ekleniyor ,sağ ile çözemezsiniz ,kıçınızı yırtsanız hava.

zeka düşükse böyle...
--spoiler--
sen alınma,gücenme nihavendciğim ben her yazımda ayrılıma/bölünme gibi bir niyetim olmadığını söylüyorum
--spoiler--

Tek vatan, millet, devlet, bayrak diyorsan mesele yok. Dinin olmayabilir birlikte yaşamamıza engel değil.

Yahu takılı plak gibi çözüm çözüm diyorsun, tamam bitti gitti, çözüm mözüm yok daha. Öyle bir ihtimal dahi olsa bahçeli destek verir mi hiç?
Bir şans tanıdı devlet, geri çevirdi eşkıya. Çözümün hata olduğunu Erdoğan söyledi. iktidardan oluyordu az daha. Mhp'ye yanladı da koltuğu kurtardı 2015'de.

--spoiler--
beğenmediğiniz bülent ecevit amerikan ambargosuna rağmen kıbrıs'a çıkarma yapıp eoka-a ve eoka-b adlı terör örgütleri ile savaştı. şimdi niye yapamıyoruz cane?
--spoiler--
Beğenmediğiniz Erdoğan, Kıbrıs Barış harekatından fazlasını yaptı ve yapıyor. ABD'Ye rağmen kaç tane harekat yaptı suriye'de. Abd varken suriye'de yapılan harekatları bütün dünya takdir etti.
Her daim muzaffer olsun şanlı Türk ordusu!
Hiç alınma gücenme kardeşim, rahat ol sen. Ben maddi refahı artırır diye, vatan toprağını bölüp, ayırma zihniyetinde değilim.

--spoiler--
2000'lerde terör örgütü pkk kendini lağvedecek kadar güç kaybetti, bunu da tsk'nın kritik operasyonları ve jitem'in kontrgerilla operasyonları ile başardılar,
--spoiler--

Bol g.tten atma hayır kardeşim, örgüt kendini lağvedecek seviyede güçsüz falan değildi, sadece şeytan amerika apo piçini bize paketleyip teslim edince (dönemin başbakanı rahmetli ecevit, abd bunu bize niye verdi bilmiyorum diye demeci var) aponun idam edileceğinden korkan örgüt süresiz ateşkes (eylemsizlik) ilan etti. Çünkü elebaşları bir şekilde turkiye'nin eline geçmişti ve Türkiye'de " uygulanmasa bile" yürürlükte idam cezası vardı. Fakat abd'nin apoyu idam etmeme şartıyla teslim ettiği 3-4 sene sonra anlaşılınca, tekrardan eylemlere başladılar. Olan biten bu.

--spoiler--
yakın zamanda hangi elebaşı ölmüş bu ibnelerin?
--spoiler--
Mit'in sınır ötesi operasyonları diye yaz. Örgütün kırmızı bültenle aranan hangi sözde komutanlarının yok edildiğini görürsün.

--spoiler--
Pkk ile suriye'de ki ypg ile ırak'tan nasıl birlikte terör eylemi yürütebilecek konuma geldiler?
--spoiler--

Lan oğlum troll müsün nesin anlamadım. Abd desteği lan. amerika diyor ki ypg türkiye'ye saldırmıyor, Ben bunları destekliyorum, binlerce tır silah yardımı yaptı o.ç.
Gerçekten de ypg Türkiye'ye saldırmıyor orası doğru ama aralarında sızmış pkklılar da var. Bunu Abd kabul etmiyor.
Amerika'yla savaşalım mı genç ne dersin?
istiklal marşını kaldırmak mi?
Yav he hee...

Jitem zamanında daha mı hakimdi?

Oha çüş yuh dübrsstt lan 300-500 kişilik gruplarla yurtiçinde karakol basarlardı o zamanlar lan. Ne hakimi? Profesyonel ordu ve gelişmiş silahlarla göçerttik şerefsizleri. Bunu elebaşları söylüyor.

senin külüstür beyaz toroslarınla işlediğin 20-30 faili meçhul ancak mastürbasyondur.
Ayrıca Mit kat be kat fazla terörist yok etti ve ediyor. Hem de sınır ötesinde elebaşlarını, Jitemmiş sieee.

Lan suriye kürtleri bunlar, bizim kürtler değil. suriye'nin kuzeyinde kürtler hep vardı. iç savaş sonucunda bilmem kaç parçaya bölündü suriye. Bunu Abd istedi ve gerçekleştirdi. Tıpkı ırak'ta yaptığı gibi. Ha bizden kaçan teröristler de var suriye'nin kuzeyinde ama kuzey Irak'ta da var.
Şehitlere ölü diyen hadsiz hitay,

Andımız yani minicik bebelere her sabah ettirilen yemin. Evet.
Yahu Askerlikte de yemin ettirilir ama bir defa yapılır yemin töreni lan. Her sabah her sabah yapılmaz.

Ezberci kafa işte. Çocuklara şiir ezberletmek ile prensipleri öğretmek farklı şeylerdir ve o prensipleri hazmederek öğrenen çocuk ülkeye daha faydalı olur.

Yani önemli olan müfredatta ülkeye bağlı ve iyi bir yurttaş olma bilinci aşılanıyor mu çocuklara? Önemli olan bu...

operasyonlarda Şehitlerimiz oldu Evet ama geldiğimiz noktada . Teröristler ülke dışına kaçtı. Türkiye cumhuriyeti bölgenin tam hakimi oldu.
Hiçbir zaman böyle hakim olmuş muydu?

Suriye'ye kaçtılar, suriye'de yok edilemiyor, doğru.
baş düşman, müttefik Amerika himayesinde oldukları için. Amerika'ya rağmen sınır ötesi operasyonlarla darbe vuruyoruz.
Daha fazlasını benim diyen hiçbir ülke yapamaz. Amerika'yla mı savaşalım?⁷
--spoiler--
heee yani çözüm için eli kanlı terör örgütünü muhatap almakta sorun yoktu diyorsun, bunda sorun yok ise ayrılıkçı türk olduğunu söyleyenlerin dediklerinde de sorun yok o zaman.
--spoiler--
senin de kafan karışık minicik beyniniz karmakarışık olunca garip garip şeyler yazıyorsunuz. yazmışım olm süreç hataydı eşkiya sikilmekten başka bir dilden anlamaz diye yazmışım. siz hakkaten kafa mı buluyorsunuz?
alıntıladığın paragrafta çözümde ayrılmak yoktu tam tersi bütünleşmek vardı diye yazmışım yani, hala ayrılmak falan abuk sabuk bir şeyler yazıyosun.sieee.

--spoiler--
ulan o olay sonucunda kaç tane asker/jandarma, polis ve sivil öldü ulan?
--spoiler--

onlara şehit deniyor ama senin için neyse lan...
evet o operasyonlarda şehitlerimiz oldu ama sonrasında sınır ötesine def edildi orospu çocukları.
ayrıca tam 3 yıl da hemen hemen hiç şehit haberi gelmedi süreç boyunca.
devlet terör yüzünden dökülen kanın ve harcanan paranın durması için bir süreç başlattı ama tekrar yazıyorum eşkiyaya el uzatılmaz sikilir anca.

eskiden sınırlarımızda cirit atan eşkiyayı kovduk suriyeye defoldular. bugün orospu çocuğu amerikanın himayesindeler ama elbet bir gün suriye'de de tepelerine biner şanlı türk ordusu.
--spoiler--
hangi yazısında şehitler ile dalga geçtiğini anlamadığım yazar.
--spoiler--
ulan link vermişim, alıntılamışım aha cümle aşağıda.

--spoiler--
----şehitlerin ganlarıııı parayla ölçülemeeeezzzzz....
--spoiler--

--spoiler--
vakti zamanında çözüm/açılım yapılırken avuçları patlarcasına alkış tutanlar, buna karşı çıkanlara "bu ulusalcılar, bu ülkücüler" diye höykürenler, siz barış istemiyorsunuz diye dolaşanlar şimdi başımıza bozkurt kesildi.
--spoiler--

voktü zomononda çözöm oçolom yapılmışmış.
çözümde devlet aklı vardı, böyle sapık sapık toprak vermek, vatanı bölmek diye bir söylem yoktu. devlet bu meselenin çözülmesi için el uzattı ve dedi terör örgütünü sonlandıracaksınız. bakın buraya dikkat! ateşkes değil örgüt lağvedilecek. bölünerek değil kucaklaşarak çözüm amaçladı ama hata idi kabul ediyorum. eşkiya silahtan vazgeçer mi?
yani Espritüel bir anlatımla devlet haylaz çocuğa yaklaştı, yakınlaştı, kucakladı artık yaramazlık yapmasın diye. ama iyi niyeti suistimal eden yaramaz piç daha da azdı kudurdu. sonra devlet ne yaptı?
art arda tokatlar, silleler, şamarlar patlattı o.ç.na. ardına bakmadan kaçtılar ülke topraklarından. şimdi sınır ötesinde abd desteğiyle varlar. şeytan abd olmasa sınır ötesinde de yok edecek bu devlet o çapulcuları.
https://www.uludagsozluk.com/e/46668208/
geçenlerde bana cevap verirken mel mel gibson kankasının entrysini alıntılamıştı olabilir demiştim, bugün de magicivento yavrusunun entrysini alıntılıyarak cevap verince kafası bir hayli karışık olduğu tescillenen yazar. zaten kendi de yazdı karıştırdım diye hahahaha.
neyse bunlar olabilir insanlık halidir, ruh hali karmakarışık olabilir. anlayışla karşılanabilir. (delidir ne yapsa yeridir)
ama şehitlerin kanıyla dalga geçen, alay eden, değersizleştiren bir cümle kurmak öyle basite indirgenecek bir tutum değil.
evet entrylerinden birinde edit bölümünde aşağıdaki satırları yazmış.
--spoiler--
edit: ahah tam tahmin ettiğim cevabı vermişsin
----şehitlerin ganlarıııı parayla ölçülemeeeezzzzz....
bi zahmet sen buralara yazma sevgili kara murat..
--spoiler--
sapık entrylerinden birinde aynen yukarıdaki satırları yazmış. şehitlere saygısızlık.
artık buna ne söylenir ki, ne denir ki?
entry burada: https://www.uludagsozluk.com/e/46668208/

yazıklar olsun.
On numara beş yıldız yazar. Çok bilgili, muhabbeti hoş bir abimizdir. Kıskananlar çatlasın hahayt.