bugün

uykusuz'da gelen kutusu'nda karikatürleri bulunan, yaran ve gelecek vadeden karikatürist.
biraz umut sarıkayavari bir karikatürist. şimdi sanırım uykusuzda her hafta çıkmakta karikatürleri.
gün geçtikçe dergiye alışmakta ve inceden inceden döktürmektedir. yolu açık olsun ne diyelim.
geçtiğimiz haftalarda köşesinde ki bir karikatürde çocuğunu kaybeden bir anneyi anlatıyordu. anne oyuncak bebekle kendini avutuyor. bir adam da bu kadına ağlayan bir oyuncak bebek hediye ediyor. bunun neresi komik yada neresi uykusuzda çıkacak kadar güzel. suç sadece bu adamda değil ama suç onun bu karikatürlerini yayınlayan ustalarda.
umarım en kısa zaman da gerekli uyarıyı yaparlar.
çok klâs bir toy story hikâyesine imzasını atmıştır.

-oyuncaklar canlanın çocuk gitti
-abi onlar oyuncak değil, çocuk salondan getirmiş
-ha, iyi o zaman. çocuk beni bayanla s.kiştirince baya mahçup oldum zaten.
bu haftaki köşesinde çizdiği karikatürü ( televizyonda bbc takılı kalmış ) bana açıklayacak birisi varsa iyi olur. komiklik yada hüzün bunun neresinde.
uykusuz 'un gelen kutusu bölümündeyken güldüren ama dergi kadrosuna alınınca saçmasapan espriler yapmaya başlayan karikatürist.

(bkz: anıl çok bozdu)
(bkz: ben hayır diyorum)
ne çok iyi ne çok kötü diyebileceklerimizden. *
uykusuz'un gelen kutusu'unda wonderkid'ken keşfettiğim, son günlerde birkaç kere rezalet çalışmalarına denk gelmemle birlikte yüzümü kara çıkardığını anladığım karikatürist. yaptığı şeye hobi olarak devam etse herkes açısından daha hayırlı olur.
esprileri "eh", çizimi ise şahsi fikrimce çok kötüdür. yine de üstatların bir bildiği var demek ki
diyip uzamak lazım.
geleceğin umut sarıkaya'sı. güzel tespitleri çıkıyor arada.
fm'de olsa wonderkid olacak yetenekli karikatürist. gerek komik çizimi olsun gerek esprileri olsun umut sarıkaya'yı benziyor ama umut sarıkaya değil.
bu haftaki erkan oğur - ismail hakkı demircioğlu karikatürüne çok güldüğüm çizer. erkan oğur, ismail hakkı demircioğlu içerikli 7 veya 8'inci karikatürü bu.
iş disiplini için bile tebrik edilmesi gereken çizer, bir de tüyaplarda görüyorum kendisini aşırı çekingen bir adam, biraz rahat ol be oğlum kasma bu kadar.
nerelerdedir diye merak ettiren adam. şahane fikirleri çiziyordu. tipsiz tipsiz adamlarla çiziyordu. ben seviyordum lan komikti. bütün komikler gitmesin.