bugün

nemine sövdüğümün şehri.
balkonu bir açarsın... anam anam o nasıl bir nem? o nasıl bir sıcak?
insanı evde durmaya iten bir şehir. olmadı gidip klimalı bir mekanda takılıcaksın ki evde durmakla bunu yapmanın pek bir farkı yok.

bütün gün klima altında takılıcaksın evinde. öyle bir yer.
insanları evet burda sosyal aktiviteye girebileceğiniz insan bulmakta zordur. iletişime kapalı ne kadar burnu havada adam varsa doldurmuşlar sanki.

neyse kısa zamanda kurtuluyorum. ver elini izmir...özledim lan izmiri.

edit: yıllar sonra gelen likeların ardından...hayat ne garip lan. hala antalya dayım işe girdim. ölene kadar çalışıcam. hayat daha güzel, nem hala iğrenç ama hayat güzel. iş güzel. ekmek tutmak güzel.
ulaşımın felç olduğu şehir. yeni sistemle vatandaş her iki adımda bir araç değiştirmek, her iki adımda bir 2,5 lira bayılmak zorunda bırakılmıştır. kartı olmayan vatandaşlara resmen üvey evlat muamelesi yapılıyor. aptal saptal aktarma sistemini göt kadarlık antalya'da uygulamaya çalışan aptal saptal belediye yetkililerinin sonu yakındır bu olaydan sonra. yaparsa hoca yapar diye boşuna dememişler. allah bizi chp zihniyetinden korusun.
ramazan ramazan kendisine ana avrat küfrettirmeyi başarmış bir belediyesi vardır. arkadaş ne ulaşımmış, elini değen yakıyor, düzeltmek isteyen batıyor. negzel mutlu mesut takılıyorduk birkaç sene evvel, zorunuz nedir anlamak mümkün değil. antalya'nın tüm dertleri bitti de bir ulaşım sıkıntısı kaldı di mi lan? bu saatten sonra size oy vereni s.ksinler. lan şehir dışına çıkmak eve gitmekten daha kolay.
yeni ulaşım sistemiyle önceden tek otobüsle gittiğim antrenmana bugün 3 otobüsle gittim, sırf aktarmaydı güzergahtı derken bildiğin silahsız soyguna uğramış oluyor insanlar bana kalırsa.

--spoiler--
antalya, dünya üzerinde kendine ait güneşi olan tek kenttir. bu güneş ısıtmaz ama ıslatır. kanser yapmaz ama kan kusturur. ırkçı bir orospu çocuğudur. turisti bronzlaştırırken, çalışanı buharlaştırır.
--spoiler--

nede güzel demiş üstad.
sanırım ufak çaplı bir yangına ev sahipliği yapıyor. izmir'den sonra buradaki de bir sabotaj değildir umarım. yanılmıyorsam düzlerçamı taraflarından dumanlar yükseliyor.
düşünüyorum da, bu şehri araç trafiğine kapatmak gerek. sadece bisiklet ve motorsiklerlerin girebildiği bir antalya istiyorum.
Evimle arası on dakika olan bir alışverişine gidebilmek için, yarım saat ulaşım aracı beklettiren git gide boka saran şehirdir. Sonuç, ticari'ye verdiğim 6 lira.
arap suyu ilçesinden kiralık ev bakılan şehir.
hoca sayesinde lanet bir cehenneme dönüşen şehir. eskiden sadece cehennemdi.
mutlaka gidip görmek istenilen türkiye cennetleri listemde adı vardır bu enfes şehrin, bir gün gelip seni görücem antaliya.
dostların izinlerinin bitmesiyle sap gibi kalınan şehir. rafting botu boş kalacak lan.
(bkz: sözlük bana arkadaş bul ulan allahsız)
akdeniz bölgesinde yer alan, özellikle yazların çok sıcak geçtiği ve turist sayısının bir hayli fazla olduğu, en önemli turizm şehirlerinden biri.
güzel memlekettir, güzellerin memleketidir.
kasıma kadar yaz havası yaşayan şehir. aralık da kurtarıyoruz götü sıcaktan.
gebertici bi sıcağı vardır.
ben hayatımda 1 litre suyu 2 seferde içebileceğimi bilmezdim orda yapabildiğimi öğrendim.
tuzlu deniz+yakıcı sıcak=ilk 3 gün kıpkırmızı dolaşmaktır ayrıca.
Turiatlerin her yaz uğrak yeri olan ülkemizin en güzel ve en sıcak yerlerinden şehirlerindendir.
kara bulutlar sarmış diyorlar, tatil hayallerime limon sıkıyorlar. endişelere gark oluyoruz buradan.
düne kadar 30 derecenin altına düşmeyen sıcaklık bugün sonbahar havası estirmekte.
yarım saatlik yağmurla trafiğin felç olduğu, caddelerin venedik'e döndüğü, 5 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibi güneş açtığı ve bu halini özleyeceğim şehir. sonbaharın ilk yağmurunun tersi çok pis oldu.
Sen şimdi yalnız saçımın akında,
enfarktında yüreğimin,
alnımın çizgilerindesin memleketim,
memleketim,
memleketim...

(bkz: memleketim)
(bkz: Nazım Hikmet Ran)
akdeniz bölgesinin sıcak, güzel şehri. daha çok ilçeleriyle ünlüdür.
kemer ilçesi göynük beldesi'ndeki jandarma komutanlığı önünde bir kişinin üzerindeki bomba patladı.canlı bomba olduğu öne sürülen kişinin öldüğü bildirilmiştir.
gece sıcaklığı gün itibariyle 2 derece olan erzurum'a inat, gece sıcaklığı olarak 20 derece olacakmış. kendisini tebrik ediyor ruslarının devamını diliyoruz.
dün itibariyle pırıl pırıl, masmavi bir havası olan, kıyı kentimiz. 5-6 dereceleri görünce bile soğuktan dondurmuştur insanı.
mükemmel şehrim.
laikleri yobaz da olsa mükemmel bir yer.
iki günde kendini özleten şehir. neyse ki bayram tatili pek uzak sayılmaz. tabii bir de deliye her gün bayram misali, bugün atlayıp gitmek de var.