bugün

http://31.media.tumblr.co...o2jjq9c31rw9wxpo1_500.jpg

bazı kızlar küçük yaşta anne olmaya başlar
hayatta en çok kırdığımız insan olabilir.
Bugün pazar değil mi?
Gece uyumuşum ikide.
Sabah biyolojik saat ile uyanmışım.
Sen git üstüne bu saatte bir de elektrikli süpürgeyi çalıştır.
Bir gün rahat ver yahu!
zaman zaman baş belasına dönüşse de gereken zamanlarda yeterli dozda alındığında en etkili anti depresandır kurban olduğum.
yazdıran.

"olamadığım tüm iyi evlatlar için özür dilerim
kalbimin darmadağınıklığından sen sorumlu değilsin, sakın!
sigara kokusu ve kitaplar fazla fazla
ama odamda ışık azdı
içimde yılkı atının öfkesi,
büyütemediğim nazlı çocuklar vardı."
gecenin bir yarısı mutfağa doğru giderken salondaki koltukta uyumakta olup geçtğinizi hissederek "oğlum dolapta tatlı var alda ye" diyecek kadar sizi tanımış ve sizi düşünen tapılası varlık.
beni hiç bırakmasın dediğim insan. beni annemin şefkatinden ve sıcaklığından ayırma allah'ım
anne
ilk kundağın
ben oldum yavrum;
ılk oyuncağın
ben oldum!
acı nedir, tatlı nedir?bilmezdin:
dilin, damağın ben oldum!

elinin ermediği,
dilinin dönmediği
çağlarda, yavrum;
kolun, kanadın ben oldum...
dilin, dudağın ben oldum,
.....
a. nihat asya
Sabah ise gec kalmis aceleyle evden cikmaya calisirken, kapinin onunde durup " ayakkabini giy" diyen varlik.

Bu hayati uyariya kadar yalinayak gidiyordum ise.
Aşurenin bu seneki şekerini tutturamamıştır.
annem gibi olmayacagim derdim hep. ben oyle bi anne olmayacagim. buyuk konusma ne gorduysen sen de oyle davranacaksin, kandir huydur ceker dediler. yok dedim.
ama hakli ciktilar.
cunku ben daha kotu bi anneyim.
ozur dilerim anne, ozur dilerim ufaklik.
en çok bana vuran ama tarafımdan en çok sevilendir.
Benim annem ona yüz verdikçe astarını ister şımarır. Anneysen anneliğini bil canım, ben de insanım.
kapalıysa bir de, en muhteşem varlık odur. melek gibidir, uğruna canlar feda edilir.
Kokusu ozlenendir.
cennetin ayakları altına serildiği varlık.
Allah ona ve onun gibi her iyi niyetli anneye dert vermesin.
Bazen Gece yarısı -10 derece havada evden atandır.
ne güzel söylemiş Oğuz atay;

Yemek koyarken "bu kadar yeter" dedikten sonra bir kaşık daha koyan annedir ve o herşeye değerdir ..
Bu dünyada insanı karşılıksız seven tek kişidir. Anne senin hakkını ne yapsam da biliyorum ki ödeyemiycem. Cennet annelerin ayakları altındadır sözünü şimdi daha iyi anlıyorum.
Cennetin ayakları altına serildiği hatun.

Anne insan için gönderilmiş kanatsız bir melektir.
Anne adı gibi anaçtır.
Anne koruyucudur.
Anne yardır.
Anne en önemlisi annedir.

-kadininsesi.
hiç olmamış ve bunca yıldan sonra hiç olmasa da olur olan. insanların neden bu kadar taptığını hiç anlamadığım ve anlayamayacağım dişi. Acaba uğruna ölebilecek kadar sevilebilen versiyonları nerede var ve neden biz o versiyonlara değil de mesafelerle değil kalple terkedip giden ve mesafelerle terketse daha çok sevebileceğimiz versiyonlarına sahibiz ?
Nefes alma sebebime denir.
kendi hareketleri ile annelerini küfürlere malzeme eden, sebebi ne olursa olsun onlara küfredenlerin evladı olmayı haketmediği varlıklardır.
http://unutulmazfilmler.c...ki-simdi-nereye.html#izle
güncel Önemli Başlıklar