bugün

görünürde baba. fakat sonuçta anne.
karşılaşma 0-0 eşitlikle sona erdi.
'anneye edilen küfür mü yoksa babaya edilen küfür mü daha çok içine oturuyor?' sorusunun cevabının kazanacağı karşılaşma.
anne anlayışlıdır, orta yolcudur.
baba olaylara bodoslama atlar, freni yoktur.

anne 2-0 önde.
--spoiler--
* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

* tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.

--spoiler--
anne sen evlenene kadar yanındadır baba sadece doğduğunda.
annenin yeri her daim bir başkadır, 9 ay karnında taşıyıp o doğum eziyetine katlanıp bir başına ilgilenmiş.
http://sphotos-a.ak.fbcdn...834026840_486653152_n.jpg
baba siker atar, bana inanmıyorsanız şu an bir ölüydünüz siz.
anne de baba da candır. ama anne daha bir başka sarılır.
sonucunda sizin ortaya çıktığınız vs'dir.
kız çocukları için baba, erkek çocukları için annenin lehinde sonuçlanan karşılaştırma.
çocuğun kafasına zorla sokulan kıyaslamadır.
-ay ay ayyy maşşşşşşalllah tütütütütü. anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı hıı?
+anneni.*
baba bir anne değildir anne ise bir baba değildir ama anne aynı zaman'da bir baba da olabilir ama baba anne olursa işler çok karışır o yüzden siz böyle soruları siktir edin. (deminkinin aynısı)
akrabaların hangisini daha çok seviyorsun diye sordukları ikili.
ikisi de benim bebeklerim dediğim ikilidir.
Hayatta kendilerinden daha degerli varliklar yoktur.
birinin sevgisini daha doğmadan kazanırsınız. hani plasentayla akıtmaya başlar sevgisini. diğerinin sevgisini korumak zorundasınızdır. tabir yerinde olacaksa, çocuk açısından; anne sevgisi verilir, baba sevgisi kazanılır.
baba.. evimizin direği. sırtımızı yasladığımız sağlam bir kapı.. ama soğuk ama uzak ama mesafeli..
anne.. yuvayı yuva yapan.. sıcacık bir kucak, huzur veren bir nefes ve seni sen olduğun için - günahlarınla sevaplarınla- olduğun gibi sevebilen yegane insan.. ama hep seven ama hep sevgi dolu..

anne annedir, baba baba.. hangisi bir diğerinden daha iyi ya da daha kötüdür. ve fakat gel gör ki sevdiği zalim kız uğruna anasının ciğerini söküp koşan, sonrasında düşüp "yandım anam" diyen evladının can acısına ulaşan ses "canın yandın mı oğlum" diyen annenindir, babanın değil..
Hangisi daha sakin bir kişiliğe sahipse o kazanır. Genellikle babam.
genellikle erkekler anneye önem verirler , kızlarsa babayı ama kişiye göre değişir , bana göre en merhametlisi annedir o yuzden anne.
Canlarım ciğerlerim. Yerim ben onları. Yazıya bile dökemem ki.
annenin açık ara önde olduğu karşılaşmadır.
Anne, ders aralarında edilen muhabbettir. Baba okul çıkışında edilen muhabbettir.
anne ile rahatça söz dalaşına girersin ama söz konusu baba olunca iş değişir. Dikkat edin anneyle yaşanılan olayların içine baba girerse katliam olur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar