bugün

çocukken annesi olan şanslı çocukların mutlaka kurduğu cümle.
annesine kakasını bittigini belirten cumlecik. ''gel de bi el at'' diyor yani.
entry girdikten sonra uuserın sarf ettiği cümlecik.
kakasını henüz tamamlamış çocuk repliğidir.
düşündükçe annelerin değerini daha anladığım cümle. *swh~ ~
"anne bittiii....."
"geliyorum la allahsız"
anneyi pis kokulu tuvalate davet etme sözü.
annelere ben benlik bölümü bitirdim sahne sırası sende allah kolaylık versin demektir. bir nevi imecedir yardımlaşmadır. anneler kutsaldır.
annelerle yavrular arasindaki sevecen iletisimden bir kesittir. caresiz yavruyu pislikten arindirmak icin tuvaletin cevresinden beklesen annenin q'su dur.
caresizligin feryadidir. hele bir de icerideki misafirden oturu annenin bu cagriyi duymamasi, onun yerine olay mahalinden gecen misafirin bu cagriyi duymasi ve anneye haber vermesi vardir ki insanin sifonu uzerine cekip delikten akip gidesi gelir.
teskere gününde, eve edilen telefonda anneye söylenen ilk cümledir bu. akabinde gözyaşları eşlik eder bu konuşmaya. allah'ım kimseye evlat acısı gösterme.
bazı anasının geç geleceğini bilen çocukların atraksiyon bitmeden önce söylediği cümle.
- anneeee bittiiiii!
+ eşşoğlusu yeter arık 25 yaşına geldin hala her işe beni çağırıyosun. artık karın yapsın bıktım valla. tamam şimdi çıkar prezervatifi at çöpe. he! şimdi gir duşa abdest falan al.
-anneeee bokum bitti
+oğlum bok değil kaka
-ha bok ha kaka
öz bakim becerilerini henüz kendi basina halledebilecek olgunluga erisememis 2-4 yas arasi sabirsiz bebelerin annelerine seslenis cümlesidir.
tabağına konan yemeği bitiren, telgrafik konuşma dönemindeki çocuğun cümlesidir.
dizi arası reklamda mutfağa giden anneme reklam bitip dizi başlarken kullandığım cümle.
çocuğun tuvalete oturup, kakası bitince annesini yardıma çağırması ve annesinin bir peçete yardımıyla çocuğun başını dizlerinin arasına alarak, aynı özenle poposunu silmesine vesile olan çocukluğumun güzel cümlesi..
nil karaibrahimgil in bi açıklamasına göre yazdığı şarkıları bitirdiğinde sarfettiği cümle*
çocukları büyüyen annelerin özlediği cümle. büyüdüğü için ne kadar sevinseniz de, tatlı bir anıdır bu.
mahseri cumbusten özlemin her nesne turunda illa ki kullandıgı cümle. * * *
(bkz: korkuyorum anne)
(bkz: anne hathaway)
- anne bitttiiiiiiieeee!
- tamaaaaaam. geliyorum sakın kalkma tamam mıııı!!!
- anneeeeeeaaa bitttiiee anneeeeeee!
- oğlum/ kızıııım.. şimdi geliyorum anneciiiiiimmm. sakın kalkmaa.

mikili donla leke bıraka bıraka gelinir.

- hiiiii niye kalktıııııın!! kalkma demedim mi ben sana hay allah. yakıcam pipini kibritle!!

(oha!)
cocuk olmaktir. ozgur olmaktir. "baskalari ne dusunur" korkularindan, komplekslerden uzak olmaktir. her insanin tertemiz dogdunun, sonradan kirlendiginin kanitidir.
anne gelmezse ikinci imdat sinyali:

(bkz: anneeeeeeee bittttiiiiiiieeeee)

biri bunu doldurmasın.