bugün

entry'ler (35)

sevim gözay

Geçtiğimiz haftalarda Türk erkekleriyle ilgili bir bölüm yaptı. Bu kadar boş sorular, bu kadar boş konuklar dedirten programın hala CNN Turk ekranlarında olmasının bir sebebi olmalı. Sevim Gozay akıllıdır, hangi kanalda işler kiminle ilerler iyi bilir. TV'de sevgilisi yapımcı Murat Aykul'a metinlerinin tamamını yazdıran hatun kişinin Baran adında da bir kölesi vardı. Önünde el pençe divan durmaktan kamburu çıkan bu çocuğun ahvalini merak ettim şimdi.

eyup can saglik

Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni. Kıbrıs'ta yaptığı askerliğini tamamlamasına bir ay kalmıştır. 5 aydır gazetesinin başında olmayışı işlerin biraz sarpa sarmasıyla sonuçlanmıştır.

deniz arman

Guzel stajer avcisi, ulasamadigi stajerlere de tu kaka dedigi tescillenen ankir kisisi.

saddam hüseyin in idamı

"Bush'u da asalim o zaman" sloganinin dunyada yayilmasina sebep olmus hadise.

ayrılık kokan laflar

-iliskimiz yuzunden kilo aldim.
cok atilsin Sertan.

-ben firtinali denizlere aidim, sense durgun sulara.

-Ben henuz yasamam gerekenleri yasamadim, bana izin ver.

-seni seviyorum ama sana asik degilim.

(bkz: hadi len)

-bir elmanin iki yarisi miyiz sence?
dogru soyle bak? sence oyle miyiz?

-kiz/erkek arkadaslarimla tatile cikmam seni rahatsiz eder mi?

kolları kıllı kadınlar

bazilari perhidrol kullanarak siyah killari altin sarisina cevirtirler. yolun sonu gorunmuyor dedirten bir eylemliliktir cunku killar dipten siyah ciktikca goruntu yine nahoslasir. her seferinde perhidrol kullanimi da killari yakar yikar.

20 li yaşlar

zirt diye gecen, arkadasindan su dokmenin bile mumkun olmadigi yaslardir. 25'e kadar ergenlikten kurtulunmaya calisilir, musade vardir. 20lerin ilk 5 senesi hic fark ettirmeden gecer gider. Kimse ses etmez.
20li yaslarda milat 25'tir. 25'i gecmek "hayatta kalici isler yapma" donemine girmek demektir. Bu kalici islere cocuk yapmak, yazlik, araba, yat, kat almak, kari, koca edinmek girmektedir. butun bunlarin hizla yapilmasi icin toplumda sirttan abayi eksik etmez. 25'ten sonra yaptiginiz her kotu(!) seyin hava, su yol ve elektrik olarak geri dondugu surekli hatirlatilir. Kisaca hayat 25'ten sonra feci degisir. Ulkemiz standartlanrinda "yas 25 yolun yarisi eder" demek de mumkundur. 20li yaslarin sonu da 30lardan korkarak berbat edilir. bu noktada 20li yaslar pek bir sey anlamadan yasanilan yaslardir da denebilir.

türk ırkının üstünlüğüne inanmak

cahilliktir, irkciligin ta kendisidir.

internette aşık olmak

Sanal ortamda carpilma, sevdalanma durumudur. Bir gecede baslayip, basladigi hizla bitmesi mumkundur. (bkz: istersen hic baslamasin)genelde ayri mekanlarda bulunan iki kisinin klavyelerinin basinda hayal kurmasiyla baslar. Sukut-u hayalle sonuclanabilecegi gibi tersi de mumkundur. Kisilerin derin gibi gorunen ama aslinda yuzeysel bir paylasima ev sahipligi yapmalariyla percinlenir.(sonradan derinlesebilir, o ayridir) Birbirini hic gormeden hizla "askkimm, bebegiimm" safhasina gecilmesi kisileri zor durumlara sokabilecegi gibi, birbirini gordukten sonra "invizibilin cakilmasi" da basa gelebilecek hadiselerdendir. Bu donemlerde is verimi, hayat beklentisi,olumluluk gibi degiskenlerin arttigi gorulmus, pc basinda yasandigindan kilo alimi gozlenmistir.

türkçe kelime uyduran yazarlar

yaratici geliskenlerdir. (gelisken nedir? gelismeye acik, surekli bir hareket bereket deviniminde olan, kafalari acik, turkceye sigamayan insanlardir) burada ince nokta, uretilen kelimelerin cumle ici kullaniminda "cuk" diye bir ses cikarmasidir. tersi durumlarda kelimeler heba, yazar fena olur.

komik kedi isimleri

(bkz: taci)

istemeden kredi karti gonderilmesi

amerika'da kredi notunuz iyiyse zirt pirt basiniza gelen olay.

pack shot

reklamcilik terimidir. Urunun ve urun sahibinin isminin gosterildigi reklamin son karesine denir.

güneş tulga

Eskiden tv8'de yayinlanan pack shot programinin sunucu/yapimcisi sempatik hatun kisi. Reklam gecmisi vardir, tv8 in kurumsallasmasinda cok emegi gecmistir. Ayrica 10 seneden fazla Almanya'da kaldigi icin sakir sakir almanca konusur.
Daha sonra da ATV'de Reklamix'i yapmistir.

henüz üç yaşında bir kardeşim var

(bkz: hakki bulut)

turist ömer uzay yolunda

Filmde kapilarin acilisi sesi aynen soyledir: "husssst", "kusssst".

anne bitti

annelerle yavrular arasindaki sevecen iletisimden bir kesittir. caresiz yavruyu pislikten arindirmak icin tuvaletin cevresinden beklesen annenin q'su dur.

nişantaşı ışık lisesi

Farkliliklara tahammulu olmayip tektip insan yetistirmeye meyilli olan kurum. Sevgili kuzucuklar isik ana okuluna adimlarini attiklari andan itibaren derilerinin altina islenen "isiklisin, ozelsin" bilinciyle yetisirler. 11 yasinda isikli olmayan her seyi ve herkesi paramparca etme tavina gelmislrdir. Daha sonraki yillarda bu sendrom ergenlikle birlesip beter bir hal alir. Ergenler, bu irfan ve tirpan yuvasindan 17 yasinda mezun olup hayatlarinin geri kalaninin normallesmeye calisarak gecirirler. Aralarinda daha parlak olanlari normal okullara girip nispeten normallesirken, bir diger grup ozel okullara devam edip omurleri boyunca ozel olduklari sanrisiyla yasarlar.

(bkz: vah yazik)

sabah sabah geometri sorusu cozmek

(bkz: yok daha neler)

insanin iki gay arkadasi bulunmasi

insanin herhangi cins iki arkadasi olmasi kadar olagan bir durumdur, zira gaylerde insandir. Seksist yaklasimlara mahal vermeden insanlari olduklari gibi kabul etmektir.