bugün

erkin koray'ın en damar ve içten söylediği parçasıdır kanımca . erkin baba şarkı söylerken sanki karşı masada oturmuş ve elinde viskisiyle sizinle dertleşiyormuş hissiyatı yaratır ve size de acı da olsa haklısın erkin baba ama deli yürek bu laftan sözden anlamıyo demek kalır ki buna da cevaben parçanın sonunda " yanma arkadaş " " yanma arkadaş " nakaratları ve öldürücü keman darbeleriyle karşılık verir ...
sözleri de bu olsun aman ki olsun ;

bir sevgili ugruna,
sende benim gibi,
yanma arkadaş
o yaşli gozlerine,
o yalan sozlerine, kanma arkadaş

giden gelirmi sandin,
aldandin boşa yandin,
birakip gitti seni, nicin ismini andin..
anma arkadaş, anma arkadaş

bir gun geri gelecek,
senden af dileyecek,
sanma arkadaş
yirt at gitsin resmini,
unut artik ismini,
anma arkadaş

giden gelirmi sandin,
aldandin boşa yandin,
birakip gitti seni, nicin ismini andin..
anma arkadaş, anma arkadaş
yanma arkada
(bkz: rakı eşliğinde dinlediğinde komaya sokan parçalar)
kıraç da çok güzel yorumlamıştır bu enfes şarkıyı.dinlenmesi farzdır.
Erkin baba'mızın sabahın köründe hangi frekans oldugunu çıkaramadığım 2 saat içinde 4 kez çalındığına şahit oldugum en damar parçası.. Yatıp yanına dinlenesi nacizane Erkin Koray şarkısı..
dertli zamanlarda dinlenilmemesi gereken, insanı buhrana kadar sürükleyen bir şarkı. her ne kadar "iığğğğ arabesk mi?" dense de insanın içindeki arabeskliği ortaya çıkaran, gerek sözleriyle gerek müziğiyle etkisi altına alan, insanın bire anda eski yeşilçam filmlerindeki bir başrol oyuncusu konumunda hayale sürükleyen, kabul edemediğimiz gerçekleri bir bir yüzümüze acı bir tokat şeklinde yüzümüze çarpan şarkı.
kendinize bile itiraf edemediğiniz arabesk yönünüzü tamamlayan parça.
(bkz: rockcıysam günahım ne)
(bkz: senden ayrı)
(bkz: akrebin gözleri)
(bkz: yağmur)
sevgiliden ayrılma dönemlerinde adamı fena yapan söz ve müziği çok güzel olan başarılı eser.erkin babaya saygılar
kadehteki son beyazlık, tabakta ki son parça kavun, kalpte ki son kırıklık bir araya geldiğinde avaz avaz söylenen şarkıdır. candır.
Yıldız tilbe'nin söylemesi ile tiksinilen şarkı olmuştur. Erkin Baba'yada sitemler ayrıca.
erkin koray şarkısıdır...

bir sevgili uğruna,
sen de benim gibi,
yanma arkadaş...
o yaşlı gözlerine,
o yalan sözlerine,
kanma arkadaş...
giden gelir mi sandın,
aldandın boşa yandın,
bırakıp gitti seni,
niçin ismini andın,
anma arkadaş, anma arkadaş...

birgün geri gelecek,
senden af dileyecek,
sanma arkadaş...
yırt at gitsin resmini,
unut artık ismini,
anma arkadaş...
giden gelir mi sandın,
aldandın boşa yandın,
bırakıp gitti seni,
niçin ismini andın,
yanma arkadaş, aaa...
anma arkadaş...
erkin koray'dan dinlendiğinde fena halde hislendiren şarkıdır.
yıldız tilbenin klibinde alışık olduğumuz o "balkanların en güzel dans eden karısıyım" tarzında dansına az biraz maruz kalmış güzel şarkı.
arabesk rock ın belkide ilk şarkısıdır. yıldız tilbe den önce rock grupları tarafından keşfedilememesi hayret vericidir bu arada.
umut kaya'nın konserlerde seslendirdiği şarkı. fakat şarkıyı yıldız tilbe'ye ait sanan o kadar çok insan var ki adamla kafa buluyorlar yıldız tilbe şarkısı coverlıyor diye. yuh!
erkin korayın'ın sanki senle dertleşirmiş gibi söylediği şarkıdır. adamı alır götürür.
umut kaya'nın da hakkını verdiği, ama erkin baba'nın sesinden bir başka olan şarkı.
yıldız tilbenin o farklı sesinden ve yorumdan tekrar zenginleşen şarkı.
sabah nerden duyduğumu bilmediğim halde aklıma takılan şarkı. gün içinde ıslıkla olsun ritmle* olsun eşlik ettim bu şarkıya. hakkını vereyim derken tuvalette yanlızlığın etkisiyle şarkıyı sesli olarak söylemeye başladım. çıktığımda patronla karşılaştım. sesimin güzel olduğunu söyledi. utançtan yerin dibine geçtim.

herşeye rağmen erkin abi seviyorum seni. birgün geri gele...
erkin koray söylediğinde duygu seline kapılırken, umut kaya söylediğinde balkona koşup "anmaaaaa arkadaaaaaş" diye bağırası geliyor insanın.
kıraç bu şarkıyı o kadar berbat söyler ki insanın "anırma arkadaş" diyesi gelir.
birgün geri gelecek,
senden af dileyecek,
sanma arkadaş...
yırt at gitsin resmini,
unut artık ismini,
anma arkadaş...
giden gelir mi sandın,
aldandın boşa yandın,
bırakıp gitti seni,
niçin ismini andın,

adamı paramparça eden şarkı...
aşırı şekilde hayranı olduğum şarkıdır ve sözlerinde de gerçekten çok anlam vardır.
dinlediğiniz an içelim o zaman arkadaş hissini içinize oturtan şarkılardan biri.
bırakıp gitti seni
niçin ismini andın ?

of kii ne offf..farkındayım ama umut denen o kelime olmasa, o bozuyor her şeyi..unutmak isterim ben de ismini, giden ne zaman geri gelmiş ki..ama umut çok kötü be erkin baba, yakıyor adeta..

akşam akşam o söyledi, ben de böyle cevaplar verdim. resmen dertleştim erkin babayla..

edit: yıldız tilbe' de çok içli söylemiş..ama kıraç resmen ırzına geçmiş beğenmedim.