bugün

Bence Türkiye'nin en güzel ve yaşanabilir şehri.
melih gittikten sonra da pek bir şey değişmedi. gölgesi de en az 20 yıl kalır şehir üzerinde.
lan melih gitti dedim su adam belki otobus fiyatlarini asagi ceker. hala 2.75. maasin yarisini yola veriyorum. lanet olsun ankara. nefret ettim senden.
Şehir dışına çıkılınca özlenen.
Ankarada olunca nefret ettiren yerdir ankara.
çoğu yerin kısaltmasının oldğuşu şehir.
aşti, gimat, ostim, oran vb. gibi.
kısaltmaların hepsi de ben ankara'dayım diye bağırıyor resmen.
iyi bilmediğim, gönlümün kaldığı, yabancı, garip, kurşuni şehir. Aklıma yolları, yolcuları, sevgiyi, yalnızlığı, umudu, ihaneti getirir. Göz yaşı gibidir, canın yanar ama rahatlarsın.
an itibariyle okullar tatil. aferin lan liseliler hadi gözünüz aydın
Havası gibi insanları da dengesiz olan şehir. Kedi sahiplenmek isteyen olursa haber versin hava soğuk malum.
An itibariyle deli gibi yağmur yağan şehir.
Noluyo lan bu şehrin havasına?
damla düşünce bela eksik olmuyor bu şehirde. kör gözünü seyirttiğim koskocaman park etmiş arabayı görmüyor gelip vuruyor. bi de kızma neyse parası vereyim diyor. hay senin parana.
izmir de okumayıp kendimi paraladığım gri şehir.
Bugün hava güzel. Ankara'dan birileri varsa selam çaksın.
ara ara kapanıyor hava ara ara güneş yüzünü gösteriyor. öğleden sonrasını kestirmek çok güç yağmur yağabilir sıcaklık 20 derece olabilir. o kadar muallakta bırakan bir şehir. bu arlar çok boktan.
yavaş yavaş baharın ayak seslerini hissettiğimiz ama bir süre daha üşeyeceğimiz gri şehir. resmen gri'nin 50 tonunu çeviriyoruz bu şehirde... kelepçeler neredeydi?
son günlerdeki yağışlı havasıyla gönlümü fetheden şehir.
istanbul'dan daha temiz, daha nezih, daha düzenli, daha ucuz ve yaşanılabilir olduğunu gittiğimde görmüştüm.
Ankara’yı sevmek yürek ister. Gelir gelmez aşık olmazsınız şehre. Zamanla bir bağ oluşturur fark ettirmeden. Sonra bir bakmışsınız ayrılamaz olmuşsunuz ondan.
sarıyer bile yapmayacak rezil beton şehir.
Kaçıp kurtulmak istiyorum. Başka bir şehirde ise buranın ayazını bile özlüyorum.
An itibariyle at yağıyor.
Bugün havanın çok güzel olduğu şehir.
Kurtuluş parkı'nı hava aydınlıkken hep sevmişimdir, akşamları nedense yanından bile geçmek istemem.

Uzun zamandır bisiklet sürmüyordum, hafta sonu bisikletimi kapıp parka gideceğim. Gitmişken kolej'De çok sevdiğim bi giysi dükkânı var. Biraz pahalı, sadece elbise satıyor ama müthiş parçalar. Oraya uğrayıp bir şey almadan çıkmak mümkün değil. Yanınızda paranız yoksa bile böbreğimi bırakabilir miyim acaba sorusunu içinizden geçiriyorsunuz.

Beytepe.. beytepe'de -hacettepe Üniversitesi'nin kampüsü oluyor- kamp yapmadan ölmeyi kabul etmiyorum. Muhakkak yazın onu da hâlledeceğim.

Ankara güzel şehir arkadaşlar. Bakmayın denizi, okyanusu, tuzlu gölü yok ama insanı çeken bir şey var bu şehirde. Sevmiyor olabilirsiniz ama saygı duyacaksınız! Sksljf.
görsel
Yazdığım her şey gibi ankaralı olmam da troll.

Hatta ankara'ya hiç gitmedim. Yüzde doksanı o an aklıma gelen, hikâyeleştirme yeteneğimle ortaya çıkan uzun bir yazıydı.

Bugüne kadar kendisiyle olan troll ilişkim sona erdi. Çok ekmeğini yedim, çok yeşil gözlü erkek düşürdÜm tşk ank.
geçen gün çayyolu metrosuyla milli kütüphanden dönerken necatibeyde durduk. neyse kapılar açıldı kapandı biraz hareket ettik sonra metro istop etti titremesi sesi falan durdu. 5 dk sonra da ışıklar gitti.
karanlıkta oturduk 10 dakika. sonra da neyse çalıştı gittik. o 10 dk metroda, karanlıkta korku filmi başlangıcı gibiydi.

nasıl yazıyorlardı; welcome to ankara metro!