bugün

ne demek ankara taşra ankara da eskiden deniz vardı. (bkz: behzar ç) (bkz: deniz gezmiş)
Bugün havası çok sıcakti.
Ankara'ya 3 kere gittim. Nasıl bir uğursuzluksa hep dönüşlerim berbat oldu.
ilkinde eğitim içindi. Dönüşte arkadaşlarla otururken saatin farkına varamadık. Nasılsa otogar yakın, bi metroya bakar diye lak lak kısmını oldukça uzattık. Metro istasyonuna girip içeride kaybolduk. Otobüsü kaçırmaya ramak kalmıştı ki depar atarak otogarda kalkan aracı durdurduk.
ikincisinde yine eğitim içindi. Dönüşte bardan sarhoş arkadaşları toplayıp, taksiye bindirip otobüse yetiştirmek için verdiğim çaba görülmeye değer.
Üçüncüsünde sevgilimden ayrıldım. Yine metro istasyonu ve türk filmivari, bol duygusallı bir ayrılık sahnesi. Sonrası aşti'de salya sümük bir hachikos.
Ulan ne ankaraymış.
Nüfusunun çoğunluğunu, kırşehirliler, çankırılılar, yozgatlılar, çorumlular ve sivaslılar oluşturur. bundan dolayı insanı az çok birbirine benzer, genel olarak yorgun, stresli ve soğukturlar. misal otobüste hapşırdığınızda kimse size çok yaşa demez sizde beklemezsiniz zaten. Bundan ayrı olarak, Türkiyede şehirciliğin en çok yaşandığı şehirlerden birisidir aslında. Toplu taşıma araçlarında, trafikte vs mütemadiyen kurallara uyulur. Çeşit çeşit insan olmaması ve insanının kurallara daha bağlı olması yönünden istanbula tercih edilir. Birde saat 12 den sonra sokakların ıssızlaşıp ulaşımın durması meselesi vardır ki bu yönüyle bol avm li siyasi bir köydür adeta. odtüyle hacettepe de olmasa hiç çekilmez muhabbetine girmiyorum hiç.
Şimdiden çok sıcak olan şehir. Haziranı düşünemiyorum.
Ya ben gideyim ya ankara gelsin bana.
gölbaşı, mis, kötü, karışık.
Başkentimizdir.
1600 küsür kilometre uzağındayım memleketimin.

Karnım aç.

Tam da bu saatler ne iyi olurdu Atatürk Orman çiftliği kokoreçi.
Son haftalarda baharı es geçip, bir gün kışı bir gün yazı yaşatan şehir.
sevmediğim şehir. askerlik nedeniyle diyor çevremdekiler ama alakası yok. askerlik öncesinde de sevmiyordum. bu şehire ilk gelişimde "bu ne amk heryer sarı" demiştim. geçen yaz arkadaşımın düğünü için geldim yine sarı. ankara'ya gelen yollarda da heryer sarı. sarı amk her taraf. melih'in yeşile boyadığı üst geçitler dışında ilaç niyetine yeşil yok amk. dikilen ağaçlar bile sarıya çalıyor. şöyle göze oturan bir tutam yeşil yok amk.
Aslında rengarenk bi şehirdir. Ama dışardan gelen gönül gozu kapalı yabancılara gri olarak görünür.
(bkz: edebiyatı kes)
dengesiz iklim koşullarıyla beni iki hafta aradan sonra tekrar hasta eden orospu çocuğu şehir.
pazar sabahları kuğuluda elinde bir poşet buğday ile kuşları yemleyen bir manyağı bünyesinde barındıran şehrim. yeni fanteziler deniyorum artık. bacak bacak üstüne atıp yemleri ayakkabımın üzerine koyuyorum kuşlar üzerime çıkıyor. çok eğlenceli lan.
Sabahları arabanın camı kırağı yapıyor. Dakikalarca elleriniz titreye titreye onu kazımaya çalışıyorsunuz. Sonrasında ise paltoyu koltuk altınızda taşıyıp kas yapıyorsunuz vesselam. Birde yağmur.. Hiç bitmiyor her an gelebilir. Aman dikkat.. Sinsi gülüş.
Türkiye cumhuriyeti'nin başkenti.
Bundan yaklaşık 7 yıl önce daha ilk adım attığım anda grisinden soğuduğum, denizsiz şehir. Ülkem başkenti.
"bebe" mekanı.
Yaşadığım şehir..
Hayallerimin başladığı nokta ,
kimi zaman üzüldüğüm kimi zamansa sevindiğim..
Tüm bunları da bir kenara atacak olursam bir zalime delicesine aşık olduğum yegâne yer..
Kasvetli,korkutucu ve soğuk ama delicesine güzel..
Okuduğum şehir. Büyükşehir gibi gelmiyor bana nedense. Bir samsun veya bir bursa'dan farkı yok. Hatta eksiği var. Denizi yok.

Türkiye'nin en marjinal şehri istanbul kesinlikle diğerleri birbirine benziyor.
buram buram bürakrasi kokan şehirdir.
1-2 dakika önce Yine gök gürültüsü gibi bir sesle sarsılan şehir. Askeri araca yapılan saldırıda da böyle bir ses gelmişti. Tek duyan ben miyim, duyan varsa neyin nesidir. Cidden kalbimin atışını hissediyorum.

Bulunduğum yer dikmen, kara harp okulu civarı. Dışarıda arkadaşla sigara içmekteydik. Sıçradık yerimizden.
güvenpark'ta patlama olmuş. polis noktasında sanırsam. artık ağlamak istiyorum yeter ya bir günde kaç kere geçtiğim yerler. bu kaçıncı ses duyuşumuz bu kaçıncı balkondan ambulans izleyişim bu kaçıncı ellerim titreye titreye insanları arayışım. kaç masum can öldü allahım yeter.
2015 ve 2016 yılları içerisinde 3 adet bomba patlatılan türkiye cumhuriyetinin başkenti.
1 ay bile olmadan ikinci kez patlamış şehrim. Maalesef can güvenliğimiz kalmadı.