1. 1.
  ziyaret amacıyla gidildiğinde, sevdiceğe sarkan ellerin kırılması suretiyle eski hareketli günlerine kavuşması an meselesi olabilecek kaledir.
  1 ... coincidental magic
 2. 2.
  tepesine cıktıgınızda muhtesem bir manzara seyredebilirsiniz osmanlı usulu restoranları cok iyidir.
  ... karpuzkabugu
 3. 3.
  günün her saatinde farklı keyifler yakalayabileceğiniz belkide ankara'nın tarihi doku içerisinde-hepsinden bir tutamda olsa-eğlence, yemek, fasıl, kahvaltı, alışveriş,şehir manzarası, muhabbeti bir arada bulabileceğiniz en küçük yüzölçüme sahip sosyo-kültürel yelpazesidir.
  2 ... crystal
 4. 4.
  Ankara'nın simgelerinden biri olup, gittiğinizde 7-8 yaşlarındaki çocukların tarihini anlatmaya başladığı * *, özellikle japon turistlerin akın ettiği, duvarlarında yurdum insanının ilan-ı aşkları yazılı, mükemmel manzarası olan ama kesinlikle kız başınıza gidilmemesi gereken tarihi bir yer.
  2 ... mystery
 5. 5.
  (bkz: zenger pasa konagı)
  ... painkiller
 6. 6.
  fasl-ı muhabbetlerin* yapıldığı, rakıyı sevdiren yer.
  (bkz: müptelası olacaksınız)
  1 ... redwinemania
 7. 7.
  kaleiçinde kalınabilecek tarihi ankara evleri mevcuttur ve bunların arasında en güzelleri muammer uslu agbinin sahibi olduğu angora otel'dir tamamen tarihi ankara evi'dir.muammer agbi emekli hariciyecidir ve bundan dolayı orada çok ünlü şahsiyetlerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksektir (örneğin mithat bereket , edip akbayram vs.)
  1 ... firtina
 8. 8.
  kale'nin ulucanlar tarafındaki girişinden biraz yukarıda antika dükkanlarının bulunduğu pirinç han vardır. süs eşyasından giyime, antika telefonlardan eski kalorifer peteğine, cam eşyalardan aksesuara kadar envai çeşit antika bulabilir, çıkışta tam karşısındaki kafelerde nefis bir gözleme yiyebilirsiniz.
  ... ruyagordum
 9. 9.
  (bkz: ankara nin tasina bak) * *
  ... zaknafien
 10. 10.
  ilginç manzaraya sahip kaledir.
  ... cnnturk