bugün

klibindeki seks kısmı için izliyordum.
maroon5 şarkısı. klibindeki hatun efsane bir şey. klibi biraz psikopatça.
Ağır siyasi göndermeler içeren 1977 çıkışlı pink floyd albümüdür ayrıca grupta roger waters döneminin zirvesinin bir önceki albümüdür albümin kapağında ise londradaki battersea enerji istasyonu kullanılmış ve iki baca sütununun ortasına bir domuz yerleştirilmiştir 1985 te roger waters ın gruptan ayrılmasıyla bu domuz figürü de roger waters da kalmıştır.
sahip olduğun ve en sevdiğim pink floyd albümüdür. ablamın odasında bu şahane pink floyd albümünü bulduğum zaman inanılmaz sevinmiştim. albüme esin kaynaklığını (bkz: george orwell)'ın (bkz: hayvan çiftliği) yapmıştır. bu albümle (bkz: rick wright) ile (bkz: roger waters) arasındaki sorunlar başlamıştır ve albümün turnesinde roger waters'ın kendisini kışkırtan bir hayranına tükürmesi ile 1979 yılında yayımlanan (bkz: the wall) albümünün doğmasına neden olmuştur. albüm 5 şarkıdan oluşur ve insanları eleştirip koyuna ,kuzuya ve köpeğe benzetir. bence albümdeki en güzel şarkı dogs'tur.

a yüzü

1. "pigs on the wing 1" waters waters 1:24
2. "dogs" gilmour, waters gilmour, waters 17:06

b yüzü

1. "pigs (three different ones)" waters waters 11:28
2. "sheep" waters waters 10:21
3. "pigs on the wing 2" waters waters 1:27
Maroon 5 ın şarkısının adıdır. Enteresan bir de klibi vardır. iyidir, dinleyin.
arabada giderken çok zevk veren şarkı. Maroon 5 'ın olandan bahsediyorum.
martin garrix - the animals.
George Orwell'in komünist sistem eleştirisi hayvan çiftliği, Roger Waters'ın zeka dolu kalemiyle kapitalist sisteme uyarlanırsa ne olur?
Kapitalist sistemde insanlar üçe ayrılır:
1- Domuzlar (Politikacılar, onlarla iş tutan büyük iş adamları ve büyük sermayedarlar, bankalar, karteller, uluslararası şirketler, dünya düzeninin koruyucuları)
2- Köpekler ( Domuzların koyunları düzen içinde tutmasını sağlayan, beyaz yakalı diye adlandırıp gururu okşanan 'imtiyazlı' koyunlar, banka çalışanları, üst ve orta düzey yöneticiler, küçük sermayedarlar)
3- Koyunlar ( Halk, çalışanlar, işçiler...vs)
Neyse tutmayın beni. Daha koyun güdeceğim. Aaa ay başı gelmiş. Önüme atılacak kemik te hazırdır şimdi...
Eskiden domuz olmaya çalışan bir köpektim, şimdi ise kendini köpek sanan bir koyunum. En azından neyin içinde ne olduğumu biliyorum da, boynundaki tasmanın farkında olmayıp sürekli sağa sola havlayan ve domuzların başını okşamasından haz alan diğer zavallı köpekler için ince ve acı bir tebessüm biriktirebiliyorum dudaklarımda...
çok seksi bir klip. insanın bazı uzuvlarını felaket derecede harekete geçiriyor. günde 30-40 defa izlenir, doyulmaz. behati midir nedir, nasıl bir şey ya. valla düşündükçe hareketleniyor.
maroon 5'ın efsane klibine sahip olan şarkı. 4 dakikalık film çekmişler resmen ve efsane olmuş.
adam levine'nin stalk olayına özendirdiği şarkısı. yalnız klipteki hatun da on numara. karısıymış bu arada. yenge erik gibiymiş adam abi.
maroon 5'ın sapık şarkısı. adam levine'in aşırı tizleştirilmiş sesine rağmen dinleniyor, klibindeki saykoluğu da pek beğendim, ne de olsa klipteki kurban behati prinsloo adam levine'in karısı.
bunu yapan herif 96 lı lan.

(bkz: martin garrix)

17 yaşında bu neyin kafasıdır abim. *
Maroon 5 ın V albümünün, ikinci çıkış parçası.
Albümün en giderli şarkısıdır. Yan etkisi: Arabada dinleyince sürekli başa sardırabilir.
Klibi hafif +18 dir.
Rtük videoyu ülkemizde engellemiştir, Maps'le beraber
sağlam bir kulaklık olmadan dinlenmeyecek parçalardan.
klibi şahanedir. 4,5 kişi kedi kılığında diskote giriş yapar. komik bir okadar da güzel.
Muhtemelen The Animals adlı 2013 yapımı bir korku filminden esinlenilen şarkı. Klipteki maskeli yaratıkların benzerleri, yıllar sonra bir araya gelen ve medeniyetten uzak bir ormanın ortasındaki bir köşkte toplanan arkadaşlara saldırıp anladığım kadarıyla haklıyorlar. Youtube'da bölük pörçük sahneler buldum etkileyici bir filme benziyor. ne yazık ki başka bir bilgi yok şimdilik, pek tutmadı herhalde.

Edit: Filmin adı You Are Next imiş, The Animals yaratıklar için söylenmiş. Şimdi oldu.*
Muhteşem bir muse eseri daha.
güzel kafanızı 3 ile çarpan şarkı. 5 ile çarpmak için (bkz: dance with the devil)
harika bir martin garrix şaheseri. kafa güzelken yükseltir. dans edip, salak salak gülersiniz.~~
harika pink floyd albümüdür. canım benim.
muse'un the 2nd law albümündeki şarkılarından biri. piyano introsu ile başlayan bir şarkı, dinlendikçe sevilebilir. öyle bir yapısı var.
lyrics;

Animal, animal
Don't take anything else
Out of control, you're out of control
Strike those who distress

Analyse, Advertise
When you...
Bend the rules
Buy yourself an island

Animals, animals
By what lies on the street
Out of control, out of control
Crush those who make it your fear

Advertise, franchise, expand
Kill the competition
And buy yourself an ocean

Advertise, downsize
When your...
Kill yourself
Come on and do us all a favour
pink floyd'un 1977 tarihli derin felsefe ve muhteşem müzik kalitesine sahip albümü...

01 - Pigs on the Wing (Part One)
02 - Dogs
03 - Pigs (Three Different Ones)
04 - Sheep
05 - Pigs on the Wing (Part Two)

domuzlar (iktidar-yönetici), köpekler (iktidarın koruyucu ve yalakaları), koyunlar (her daim güdülenler) yani hiç yabancı olmayanların anlatıldığı eser.
pink floyd'un hatta bütün müzik dünyasının en iyi albümü.*
albüm hakkında nick mason ve david gilmour şunları söylemiştir:
*
--spoiler--
grup ruhuna geri dönüş olduğunu söyleyebilirm bu albüm için, bol bol güldüğümüzü hatırlıyorum. yeni yaptığımız kendi stüdyomuzda kaydettik. bu dönemde roger yeni fikirlerle dolup taşıyordu ama aynı zamanda dave'i gerçekten zorluyor onu engelliyordu
--spoiler--
*
--spoiler--
animals'ta esas müzikal güç bendim. roger şarkı sözlerini yazan, hareketi sağlayandı.
--spoiler--