1. 1.
  pink floyd davulcusu.kendisine sorulan 'yeterince iyi çaldığın inanıyor musun?' sorusuna 'iyi çalmak gibi bir niyetim yoktu,keşke otomobil yarışcısı olsaydım 'cevabını vermiş güzel insan,özellikle live at pompeii'de çaldığı set the controls for the heart of the sun izlenmeli.çalıştığı insanlar:
  Pink Floyd
  Syd Barrett
  Roger Waters
  David Gilmour
  Richard Wright
  James Guthrie
  Robert Wyatt
  Carla Bley
  Steve Hillage
  Chis Spedding
  Rick Fenn
  Gong
  Dick Parry
  Bob Ezrin
  Michael Mantler Norman Smith
  Jon Carin
  Steve Hillage
  The Damned
  Alan Parsons
  Claire Torry
  Liza Strike
  Barry St. John
  Guy Pratt
  Brian Humphries
  Nick Griffiths
  Doris Troy
  ... bonzorich
 2. 2.
  ulaşılmaz bir müzik yaratmış yarmış grup pink floydun davulcusu. e o zaman en iyi davulcu o, o zaman. "olur mu canım dünyanın en hızlı davulcu değil ki o, en iyi o değil yaaaaane" diyecek olursanız o zaman bilirim ki siz bir ergensiniz, sinirsiniz...
  En hızlı değil ama en iyisi, okkenzi?..
  müziğin duygusunu ritme nasıl döktüğün önemli... bunu muhteşem bir şeklde gerçekleştirmiştir kendisi. öpüyorum ellerinden.
  2 ... sevenscolori
 3. 3.
  live at pompeii'de mason bir ara bagetin birini elinden kaçırır akabinde toparlar ışık hızıyla yedekten baget çekmeyi başarır. konserde on kaplan gücündedir anlıyacağınız.
  ... no leaf clover
 4. 4.
  gelmiş geçmiş en karizma, en baba, en stil, en ingiliz davulcudur. orta sınıftan gelen,iyi bir eğitim almış, (mimardır kendileri) okumuş etmiş, arabalara ve yarışlarına hasta olup, roger david ve rick'le aynı masada king oynamış, mesleğini icra ederken de Ginger Baker (Cream) dan etkilenmiştir. naif, ne yaptığını bilmenin verdiği rahatlıkla, komplekssiz ve kaygısız çalar.(konserde gömlek giymiyo mu ayrı bi hastasıyım anasını satiym) ilk dönem floyd albümlerinin (ki zor albümlerdir bunlar, hem çalması hem de nüfuz edebilme açısından.) grift kompozisyonlarının altından kendine özgü tarzıyla kalkmasını bilmiş, daha sonraki albümlerde de müziğin konseptine en uygun ritmi bulma konusunda mahir; ve ziller konusunda da her zaman çok titiz olmuştur. ("paiste" zilleri, kullanır bu arada.) tonları, ulaşılmazdır. Hep, hızlı çalmadığı, yeterince atak olmadığı gibi abuk sabuk nitelemeler karşısında, bir kızılderili bilgeliğiyle susulur; akabinde, "pink floyd bir hard rock ya da metal grubu mudur?" denir, ayrıca, bu adamlar rakın rolu icat edip bitirirken, "ret hot şili..." den öteye gidememiş bünyelere de selam edilir.
  1 ... salamander
 5. 5.
  fazla bilinmese de 2 solo albümü vardır. 1981 çıkışlı Fictitious Sports ve 1985 çıkışlı Profiles albümlerinden Fictitious Sports'u dinleyebildim. gayet başarılı, kendisi gibi minimalist bir albümdür. profiles için daha olumlu yorumlar olmasına karşın kısmet olmadı dinleyebilmek..

  moriybund sez.
  1 ... moriybund zoblivion
 6. 6.
  "müziğin resmini yapan adamlar"'dan, resim için bagetleri kullananı.
  3 ... stockton to malone
 7. 7.
  pink floyd' un rgent street polytechnic eğitimli davulcusu ve bestecisi. 1964 yılında roger waters, bob klose ve richard wrights ile sigma 6 grubunu kurmuştur. *
  ... legend of the stranger
 8. 8.
  The Grand Vizier's Garden Party'yi bizlere armağan eden mütevazi baget sallayıcı.
  ... pinki floyki
 9. 9.
  çok olağanüstü bir davulcu olmasa da rock ritimlerini yavaş bpmlerde çalma konusunda oldukça üst düzey bir davulcu olduğunu söyleyebilirim. pink floyd un bu denli sevilmesinde görülmeyen ama çok büyük bir katkısı vardır. mesela dönemin önemli davulcularından john bonham ın pink floyd davulcusu olduğunu ele alalım. burda john bonham a her hangi bir saygısızlık yapmıyorum. * neyse pink floyd parçalarında sert tuşeli parçanın aralarında ataklar yapan bir davulcu olduğunu. ben şahsen o zaman pink floyd un pink floyd olabileceğini sanmıyorum. bu yüzden nick mason çok büyük bir davulcudur.
  1 -1 ... puritania
 10. 10.
  one of these days gibi bir parçayı yaratmış, (bkz: pulse) konserinde eclipse'le en çok coşan kişi olmuş, güzel insan.
  ... indiana_jones