bugün

(bkz: iş bankası)na bağlı olan sigorta şirketi
http://www.anadolusigorta.com.tr/
bir kaç zamana kadar öyle değilken nedendir bilinmez artık uludağ sözlüğe websense uyarısı vermeyen(aman kimse duymasın:) bilgi işlemine tüm cahilliğimle hizmet verdiğim canım şirketim.
bu şirketle yaşadığım hatta yaşamakta olduğum deneyimi sözlüğe aktarma zorunluluğu hissediyorum...
yıllar önce bir süre primlerim ödenmiş sonra belkide unutkanlık kaynaklı kesintiye uğramış... birkaç ay önce adamın biri aradı ve önemli bir tutar alacağım olduğunu söyledi, kalkıp istanbul'a gittim, görüşme odasına alındım, müdür bir süre dil döktü, bu paraya ihtiyacım olduğunu söyleyince "havadan gelmiş gibi bu para size ne diye şimdi istiyorsunuz ya haber vermeseydik" deyince sinirlendim ve ısrar ettiğimi söyledim... "şimdi değil bir ay sonra biz size haber vereceğiz" dedi... elim boş geri döndüm... bir aydan fazla bir süre kimse arayıp sormayınca ben aradım ve ilgili kişiye ulaşmam zaman aldı, telefonumu bıraktım... ertesi gün aradı ve fax numarası istedi ki belgeleri göndersin, ekledi : "işler yoğun, size fax göndermemiz zaman alırsa şaşırmayın"... şaşırmadım, hala bekliyorum...
Tarihçe: 1925 Şirketimiz 1 Nisan'da Ulu Önder Atatürk'ün girişimiyle, ilk ulusal bankamız olan Türkiye iş Bankası'nın öncülüğünde kuruldu.

1975 Cumhuriyet dönemi ile birlikte milli sigortacılığın önderliğini yüklenen Anadolu Sigorta, 50. kuruluş yılını kutladı.

1983 Türkiye'de paket sigorta sistemini başlatan, 17 ayrı güvenceyi bir arada sağlayan Mavi Sigorta poliçelerini ilk kez satışa sundu.

1984 Kamuoyu ve sektörde büyük yankılar uyandıran, bu tarihe kadar Türkiye koşullarına uygulanmış en kapsamlı hayat poliçesi olan "Geleceğin Sigortası"nı uygulamaya koydu.

1986 Türkiye Sigortacılığında yeni bir branş olan "Elektronik Cihaz Sigortası" ilk defa Şirketimiz bünyesinde başlatıldı.

1987 Zirai sigorta branşında faaliyete başladı.

1991 Hayat branşı yasa gereği kurulan Anadolu Hayat Sigorta Şirketi'ne devredildi.

1993 Azerbaycan'da kurulan ve faaliyete geçen Günay Anadolu Sigorta'ya idari ve teknik destek veren Anadolu Sigorta yurtdışında şirket kuran ilk Türk Sigorta kuruluşu oldu.

1996 Ülkemizde ilk kez uygulanan Hukuksal Koruma Sigortası alanında poliçe üretildi.

1997 Bilişim olanaklarından en üst düzeyde yararlanmayı amaçlayan "Yeniden Yapılanma Projesi"ni uygulamaya koydu. Bütün servislerini, acentelerini on-line ve real time sistemiyle bilgi işlem ağına katarak hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirdi.

1999 17 Ağustos'ta yaşanan deprem felaketinin ardından sigortalılarına en kısa sürede ve en geniş boyutta hizmet verebilmek için çalışanları, bölge müdürlükleri ve acenteleeriyle olağanüstü bir çalışma sürecine girerek 24 saat aralıksız hizmet verdi.

2001 50 yılı aşan bir süredir hizmetlerini sürdürdüğü Karaköy binasından Türkiye iş Bankası iştirakleriyle bir arada bulunacağı iş Kulelerine taşındı.

2002 Maksimum Hizmet Sigortacılığı anlayışı ile yepyeni bir dönem başlattı. Kuruluşundan bugüne sahip olduğu hizmet anlayışını tek bir başlık altında sunarak sektörde yine bir ilke imza attı.

2004 "Ürün ve Hizmetlerinden genel olarak en fazla memnun olunan sigorta şirketi" seçilerek Active Academy Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti Ödülü'nü kazandı. Yasal düzenlemeler gereği sağlık branşını Anadolu Hayat Emeklilik'ten devralarak hizmet yelpazesini genişletti. Benimsediği kalite yönetim sisteminin uluslararası bir düzeyde uygulandığının kanıtı olan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

2005 Sektör liderliğini elden bırakmayan Anadolu Sigorta, dört yıl üst üste gösterdiği performans ile altı çizilmesi gereken büyük bir başarıya imza attı. Active Academy Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti Ödülü'nü bir kez daha kazandı.

2006 Art arda 5. yılda da prim üretiminde sektör liderliğini korudu ve Türk sigortacılığında tarihi bir sonuca imza atarak 1 milyar YTL'yi aşan prim üretimini gerçekleştirdi. Aynı zamanda, Active Academy Sigortacılıkta Breysel Müşteri Memnuniyeti Ödülü'nü üçüncü kez kazandı ve Maksimum Hizmet başarısını teyit etti.

http://www.anadolusigorta.com.tr/Pages.aspx?pgID=70
Genel müdürlük dışında bulunan bölge müdürlükleri aşağıdaki gibidir;

* Bakırköy Bölge,
* Kadıköy Bölge,
* Şişli Bölge,
* Akdeniz Bölge,
* Batı Anadolu Bölge,
* Batı Karadeniz Bölge,
* Batı Karadeniz Bölge,
* Güney Anadolu Bölge,
* iç Anadolu Bölge,
* Karadeniz Bölge,
* Marmara Bölge,
* Kıbrıs bölge şeklindedir.
son günlerde ki reklamlarıyla göz dolduran şirket.
(bkz: sigorta gereksiz diyen anadolu sigorta reklamları)
"Sincap Necmi" ve "Köstebek Tahir" adlı karakterlerinin yer aldığı reklamlarla dikkat çeken şirket.
aşkını bile sigortalıyor değeri gül üzerinden.

http://apps.facebook.com/askeksperi/?ref=mf
açık ara türkiye'nin en iyi sigortası.
son reklam filmiyle ailecek tebriklerimizi kazanmış şirkettir. ayrıca son zamanlarda çıkan kötü atatürk tiplemelerinin üzerine ilaç gibi gelmiştir.
şu anda izlediğim son reklamıyla beni şaşırtmış firmadır. çok çok iyi olmasa da güzel bir seslendirme ve tipleme ile beğenimi kazanmıştır. klasik saçma sapan sigorta reklamlarının dışına çıkmayı başarmıştır.
çalıştığı reklam ajansının ellerinden öptügüm şirket.Önceki reklamlarını da hatırlamızı tavsiye ediyorum. güldürüslü reklamlarıyla da sükseleri vardır kendisinin.
kotayı tutturamadığınız zaman allah yarattı demeden basıyorlar kalayı. şahsınıza hakarete varana gidiyor bu böyle.
atatürk reklamı ile tüylerimi diken diken yapan sigorta şirketi.
(bkz: gözlerim yaşardı)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
ilk defa atatürk'e benzetilmiş bir adamın oynatıldığı reklam filmi.tebrikler.
reklamı iyi tutan şirket. anadolunun gururlu insanı ve atatürk.
reklamı on numara olan bir sigorta şirketi. atatürk'ün ilerledikten sonra geri dönüp köylüye selam vermesi çok gerçekçi olmuş.
Atatürk'lü reklamıyla gönüllerde taht kuran sigorta şirketi.
2003 model seat araç için 2500-3000 tl arası kasko bedeli isteyen şirketlerden sonra 1300 tl'ye aynı aracı kasko yapan şirket. kendilerine teşekkürü borç bilir, bundan böyle aracımıza rahat rahat binebiliriz.
beni reklamıyla ağlatmayı başaran tek sigorta şirketi.
http://video.uludagsozluk.../v/anadolu-sigorta-13610/
reklamlarında atatürk'ü kullanan ama elemanları cemaat torpiliyle seçen sigorta şirketi.
son zamanlarda ödeme ve özellikle de eksper atamasıyla insanları katil eden sigorta şirketi. tüm sigorta şirketleri trafik dosyalarında süründürür anadolu sigorta tam aksikne eksper atamasında insanı fitil eder resmen. hele bir eksik evrağın varsa uğraş ki eksik evrak bölge müdürlüğüne gitsin uğraş ki ödemen çıksın. hayaller hayalleeeeerr.
*
mükemmel reklamını bugün izlediğim firma. Bu kadar iyi yapılır, gözlerim yaşardı, bir iki devam filmi çekilebilir. özellikle chun-li ile.
facebook ps4 çekiliş sonucu, hediyeleri an itibarı ile gelen sigorta şirketi... *
teşekkürler efenim.