1. 1.
  tıbbi operasyon
  1 ... aabi
 2. 2.
  (bkz: Ameliyat cok iyi gecti ama hastayi kaybettik)
  1 ... gkbayrak
 3. 3.
  tanımadığınız insanların başından geçerken hiç umursamadağınız,ancak söz konusu kişi canınızsa,kanınızsa çok daha farklı bir boyut kazanan tıbbi müdahaledir.
  o yeşil örtüler,o hastane kokusu dayanılmaz bir hale gelir(yeşil rengi gözü yormayan bir renk olduğundan,doktorların ekstra bir yorgunluk yaşamaması için ameliyatlarda yeşil örtü,giysi vs kullanılır).o ana kadar dini konularda pek sağlam kişi değilseniz,neredeyse imam kesilirsiniz.tabiri yerindeyse imana gelirsiniz.uzun süredir dua etmiyorsanız,tanrıya yalvarırken utanırsınız resmen.ama manevi yönden rahatlamaya ihtiyacınız vardır ve binlerce tövbeden sonra tanrıya yakarmaya devam edersiniz.
  doktorluk mesleğinin yüceliğinin imzasıdır ameliyat...o ameliyathaneden çıktı mı etrafını saran bir sürü korkak,üzgün gözleri sonuç ne olursa olsun sakinleştirmek zorundadır.ilk sınavını içerde vermiş olan doktor,ikinci sınavını da psikoloji alanında vermek zorundadır.
  bir sınava girmek gibi bir şey değildir sevdiklerinizin ameliyata girmesi.çünkü her zaman risk vardır ve sınavların telafisi olurken,başarısız geçen bir ameliyatın telafisi bilmem ki var mıdır.
  ameliyat,bize hayattan ne kadar nefret etsekte,ondan ayrılmakta istemediğimizin bir sembolüdür........
  4 ... gothic evil
 4. 4.
  bilinen ilk kafatası ameliyatı samsun ikiztepe höyüğünde bulunan bir kafatasında görülmüştür. tarih m.ö 3-2. binde.
  ... syda
 5. 5.
  sedye üzerinde yatılı halde ameliyathaneye giderken tavandaki lambalar eşliğinde geçirmek zorunda olduğunun farkına vardığın tıbbi operasyon.
  ... nowitzki
 6. 6.
  şekli ne olursa olsun, basit ya da zor, eğer sevdiğiniz bir kimse bir operasyon geçiriyorsa, sizin için ecel terlerinin döküldüğü, sayılı dakikaların bir türlü geçmek bilmediği,içerde ne yapıyorlar? acaba bir aksilik var mı? diye kafanızda binbir soru sormanıza neden olan tıbbi müdahale.
  1 ... manik depresif
 7. 7.
  içerden izlediğinizde harika bir heyecan, merak.. dışarıda beklediğimizde korku, ölümü yakında hissetmek.
  ... miracle
 8. 8.
  http://www.oyunbe.com/bed...un/104/Ameliyat-Etme.html
  ... the kene
 9. 9.
  herkes iyi olmak ister bazı mecburu durumlarda ameliyat olur. işte o zaman hele deameliyat uzun sürmüşse zaman asırlar gibi geçer, aklınıza kötü şeyler gelir, kaybedeceğim duygusuna kapıldığı şeydir ameliyat.
  1 ... ssuatt
 10. 10.
  ameliyat olmak için masaya yattığınız zaman gaybten sesler duymaya başlarsınız, böyle derinden yankılı bır şekilde " yusuuuuuuuf, yusuuuuuuuuuf" diye bir an ödünüz b.kunuza karışır "tamam herşey buraya kadardı" dersiniz. ve başlarsınız üç kulvallahü bir elhamdan. tövbelerin ardı arkası kesilmez. sevdikleriniz gelir aklınıza, yarım bıraktıklarınız, kırdıklarınız, kırıldıklarınız. ağlarsınız iki damla yaş ile beraber hissettirmeden. ve kaçmak istersiniz o an sünnet çocukları gibi. ama nafile el ayaklarınız bağlanmıştır. rica edersiniz "hocam ben hazır değilim yarım saat müsade verin" diye ve sonrasını hatırlamazsınız. ertesi güne kadar.
  5 ... dusunenadam