bugün

uçan türk.
istese atom mühendisi bile olurdu.
nba deki milli gururlarımızdan biri, mehmet okur utah jazz de oynamakda ve takımı neredeyse kendi sırtlamakta.
su anda nba in utah jazz takiminda oynayan basketbolcumuz..2 subat sabahi denver nuggets la yaptiklari maçta 28 sayi 11 reboundluk performansiyla bu seneki 20. double double ini yapti.. 17.8 sayi, 9.40 rebound ortalamasiyla all star 2006 da da olmasini isterdik..*
(bkz: memo)
tofasın basketbol dünyasına sunduğu yeteneklerden belkide en büyüğü erkek lisesi mezunudur.
önceki sezon utah jazz maçlarının hepsinde de oynamış tek jazzman...
yao ming veçinliler yüzünden allstar olamamış türkiyenin nba'deki gururu.
bir rivayete göre çocukluğunu fethiye/bursa da geçirmiş bursanın gururlarından biri.
http://www.memo13.com
(bkz: günün ilk entyrsi)
nba ye giderken "bu adamın orda ne işi var" dedirten fakat gun gectikce artan performansıyla gururumuz olan milli basketbolcu.
bir pozisyonda üclük cizgisinde kobe bryanta fake atıp ucurarak iceriye dalan ve shaqin üstünden smac basan,tüylerimi hayatımda hiç görmediğim sekilde kabartan,gurur duyduğum yurdum insanı..
an itibariyle ntv deki nba stüdyo programıyla karşımıza çıkan oyuncu..
bir pota altı oyuncusu ve kalıbına göre çok yumuşak basketbol oynayan oyuncu.
şu an sakatlığı ile başı dertte gururumuz nba deki temsilcimiz. *
(bkz: tofas sas)
yorgunluğunu ve sakatlığını bahane ederek milli takımdan affını isteyen basketbolcu..*
utah jazz'de forma giyen milli basketbolcu. bu sezonu 18.0 sayı, 9.1 ribaund ve 2.4 asist ortalamalarıyla tamamlamıştır. ayrıca 2.11 boyunda ve 113 kilodur
mersin'e gençler turnuvası için oyak renault forması ile geldiginde smaç beklentilerini gıcıklıgına karşılamadıgı için yuhalanan pivot.
"ben sana basketbolcu olamazsın demedim, adam olamazsın dedim"
mokur diye kısaltılmayası kişi.
bu ülkenin elindeki kıymetlerini kolay bir şekilde harcadığını gösteren son örnektir *
türkiye basketbol milli takımına geldiğinde kendini kasmadı,tam performansla oynamadı;gelmediğinde ise vatanı sattı denen nba patentli basketbolcu.
verdiği röportajda milli takım için "inanın hiç önemsemiyorum" diyerek beni şok'a uğratmış basketbolcu.
"onlar olsaydı durum farklı olabilirdi" sorunsalın çıkış nedenidir. bu durumda milli takıma zarar vermiş oyuncudur. milli takıma zarar veren oyuncunun da milliyetciliginde süphe unsuru yaratmaktadır.

(bkz: yazıklar olsun)
(bkz: dirk nowitzki)
guardsız oynayan bir basketbolcu icin gecen sezon yaptıkları oha dedirtecek cinstendir.