bugün

✓ çoğu Emeklidir. Hayatının geri kalanını daha rahat yaşamak varken hala bir işte çalışırlar. Çünkü geçinemiyorlar.

✓ alman turistler buraya yemeye içmeye siçmaya gelirken. Bu tipler kendi memleketlerine zar zor giderler.

✓ Almanya'da sosyal yardımdan yararlanlarin sayısı az iken burda her geçen gün artmakta. Gelişmiş ülkelerde sosyal yardımdan yararlanma azdır. Gelişmekte olan ülkelerde fazladır. Bu tipler bunu bilmezler.

✓ Almanya'da asgarî ücretle çalışan sayısı azdır. Burda ise yüzde 50 neredeyse. Bu tipler bunu da bilmezler.

✓ marketlerde ve pazarlarda indirimli ürünü almak için birbirleriyle kapişirlar. Akşam pazara gidip ucuzluktan yararlanırlar.

Bunlar çoğu şeyi bilmiyorlar. Ama sallamak bedava nasılsa deyip sallıyorlar işte.
155'i ararun, derken doğru numarayı çeviremeyip, şikayette bulunacağı insana telefonu uzatabilir ve "şonu ara" diyebilirler. Tuhaf karşılamamak gerek.
vatan sevgimizi kıskanır da gerisini kıskanmaz.
Düşündükleri organın üstüne oturan tiplerdir.
BUNU sol medyadan başka diyen yok ki zaten mk. kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz, iktidar cenahında kimse almanya bizi kıskanıyor falan demiyor. zamanında sol medya dalga geçmek için uydurdu.
Erdogan'ın kameraların önünde söylediği söz. Şakşakçıları sol medya falan dese de, sözün sahibi direkt rte'nin ta kendisi...hatta "o ülkelerde raflar boş" da dediği için, bi ara almanya'da yaşayan türklerde alman marketlerini çekip twitter 'a foto koymak moda olmuştu.

Fırıldak politika, yaptığı şeyi yapmadım, diyenler,ciddiye alınmadıkları için ciddi ülkelere gidemeyip, arap götü yalamaya arabistan'a gittiklerinde de herkesi gran tuvalet takım elbiseyle karşılayan şeyhler, bizim çok itibarlıları beyaz entari, çıplak ayak, takunya'yla karşılıyo o yüzden.

Sen olmamış gibi yapsan da, arap şeyhi söylenen ve yapılanları çok güzel farkedip, seni karşılamaya bana zahmet olur diye takım elbise giymedim, diyo.

9 10 adet uçak, 1500 odalı saray arap şeyhine takım elbise giydirtemiyo!! O çok bahsettiğin "itibar" oraya kadar işte!!

Algı operasyonu, türkiye 'deki cahil halkı kullanma anında geçiyo, onun dışında herkes herşeyin farkında.
--spoiler--

BUNU sol medyadan başka diyen yok ki zaten mk. kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz, iktidar cenahında kimse almanya bizi kıskanıyor falan demiyor.

--spoiler--

ben boşuna bu çocuk mağarada yaşıyor demiyorum olm. günde 2 saat falan çıkıyor ülke gündeminden hiçbir haberi de yok tabi yazacağını yazıp geri giriyor içeri..

https://www.youtube.com/watch?v=00yJFivQCuE

https://www.youtube.com/shorts/5I8ONStExMM

bu aşağıdaki videoları da adamlar durup dururken yaptı zaten hepsi solcu kömünüst..

https://www.youtube.com/watch?v=BQOF3NoLGIk
Almanın 200 Euro'suyla istanbul'dan Berlin'e uçak bileti alırsın, ama 200 TL ile köyüne bugün gidemezsin, ama olsun bayrak inmedi, ezan dinmedi en önemlisi Kudüs düşmedi *

(bkz: Almanya bizi kıskanıyor)

görsel
bir kismi mali goturup zevk sefa icinde yuzuyor.

bunu diyenlere inanan mallarin cogu da surum surum surunuyor.
halkı bilmemde siyasiler kesin kıskanıyordur bu kadar zeki bir halk bizde niye yok diye.
Çoğu kıt kanaat geçinip din masalları ile uyutulup sefalete mahkum edilen,bazıları da küpünü sonuna kadar doldurup konfor alanlarının bozulmasını istemeyen statükoya tapan tipler.Bazı insanlar da bunun böyle olmadığının farkında.Uyarılara rağmen diğerlerini uyandıramıyor ve de uyanmak istemiyor.
Hocaları onları ayak üstü soyarken onlara kızamayıp, onlara hiç bir şey yapmamış ve hatta üstüne her yerde onların hakkını savunan kişilere, bunlar kafir ve hain diye kızan salak bir sürü insan. Sürekli kabile hayatı gibi güçlünün zayıfı ezdiği yerde yaşadığı için, onun insan olarak derdinin dinlenilmesini zayıflık bilir.
şu konuda ciddi bir şeyler söyleyeceğim, almanyanın bizi kıskanması meselesinde bazı götler bu sözleri yanlış bir bağlama getirip ifade edilmek istendiği anlamından koparıp anlamsız hale getirmeye çalışıyor. şöyle ki almanya bizi kıskanıyor sözünü söyleyen kimseler bizim ülkemizin almanya seviyesine geldiğinden dolayı almanyanın bizi kıskandığını kastetmiyor, bizim ülkemizin dünya çapında bunca olumsuz gelişmeler ( covid 19, ve ardından gelen 6 şubat depremi ile 11 ilin yıkılması ve suriye savaşı ve sonrasına bağlı olan büyük göç dalgası) olmasına rağmen kötü olduğu düşünülen türk ekonomisinin nasıl olur da resmi olarak iflas başvurusu yapılıp çökmediğidir. iddia sahiplerine göre türkiyenin ekonomisinin bunca çalkantılara rağmen dayanıklılık göstermesini almanya tarafından anlamlandırılamaması durumudur. yoksa üretimi çok sınırlı olan türkiye ekonomisi almanya üretim ekonomisi ile nasıl kıyaslanabilir ki ?

yani özetle düşünceye göre durum almanların; ulan bu amına kodumun ülkesi daha nasıl batmıyor diye hayıflanmasıdır.
Almanlar’ın mavi gözlü olmasından mütevellit değdirdikleri kuvvetli nazar ağzımızı yüzümüzü sitiyor olabilir. Bu nedenle haklı buluyorum.
buradan bakınız verip örneklemek istemiyorum. malum, eğitim, akıl zeka algılama vb açısından yetersiz olan insanların eleştiri ile hakaret arasında ki farkı algılamaması-fark etmemesi nedeniyle kendilerine yapılan her eleştiriyi hakaret sanıyorlar.
üstelik kendi örneklerine görüp, kendilerine gösterilen bizzat kendi söylem davranışına bana hakaret ediyorsun demeleri yok mu?
işte bu insanlarla uğraşılmaz.
ulan ne güldüm sabah sabah ya...aramızda ne sivri zekalıları varmış şu laflara yapılan yorumlara bakınca...

1. si bunu diyen gayet ülkemizde iktidar olan siyasetçiler. çok kısa bir araştırma ile bu görüntülere ulaşılabilir.
2. si, almanya veya başka bir ülke bizim ekonomimiz batmıyor diye niye bizi kıskansın? hayır adamların s.kinde bile olmaz senle ticaret yapıyorlar yani işlerine de gelmez bu.
almanlar kıskanmaz. belki domuz eti yedikleri için.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar