1. 1.
  ünlü bir ressamımız olan profesör doktor ali demir, 1 kasım 1959'da konya'da doğdu. 1977-1982 yılları arasında istanbul teknik üniversitesi makine mühendisliği bölümünde okudu. 1982-1984 yılları arasında yine aynı üniversitede bilim enstitüsünde dizayn mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. 1984 yılının nisan-eylül aylarında cambridge'de ingilizcesini geliştirdi. 1984-1987 yılları arasında ingiltere'nin loughborough üniversitesinde makine mühendisliği konusunda eğitimine devam etti ve sonunda doktor ünvanı kazandı. eylül 1988'de profesör oldu. 27 nisan 1995'de itü tarafından kendisine tekstil mühendisliği dalında profesörlük verildi. halen itü'de öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. evli ve iki kız çocuğu babasıdır. ingilizce ve almanca bilmektedir.
  -4 ... mirmika
 2. 2.
  zafer dershanesi nin sahibi iş adamı.gerçek bir sosyal demokrattır kendileri. idealist adam vesselam.
  1 -2 ... ohg smoke
 3. 3.
  alanyalı* ironi ustası bir şair. biraz erken doğsa orhan veli'nin üçüncü kankası * olacağını düşündüğüm kişidir. tanınmamasını sadece kitabını tanıtabilecek parayı bulamamasına bağlamışımdır. şöyle ki:

  "eğer tanrı olsaydım, kendim için yine seni yaratırdım."

  "meyhanecinin kızı da sevilir mi be gönül?
  sen o'nu düşünürsün,
  o babasını..."
  3 ... rakinfish
 4. 4.
  ösym'de başkanlığa vekaleten atanan hoca.
  1 ... mendoza
 5. 5.
  prof. dr. ali demir hakkinda kisa bilgi notu
  itü makine mühendisliği mezunu
  itü fen bilimleri enstitüsü müdürü
  yabanci dilleri ingilizce ve almanca
  yüksek lisans: itü tasarim mühendisliği
  doktora: loughborough teknoloji
  ... 186 numarali adam
 6. 6.
  benim ilköğretim çağlarımda iş marangozluk ve sanat dersi öğretmenliği yapan, şimdilerde ise ankarada bir okulun müdürlüğünü yapan değerli çorumlu şahsiyet...
  1 ... torunusamil
 7. 7.
  (bkz: tipe bak)
  2 ... peter tırpan
 8. 8.
  Unal yarımağan istifasından sonra an itibariyle vekaleten ösym'nin yeni başkanı.
  ... sorunlu insan miknatisi
 9. 9.
  gün itibarıyla ösym'ye vekil başkan olarak atanan akademisyen.
  --spoiler--
  prof. dr. ali demir'in özgeçmişi
  1 kasım 1959'da konya'da doğan demir, 1982'de itü makine mühendisliği'nden mezun oldu. itü tasarım mühendisliği bölümü'nde yüksek lisans eğitimi tamamlayan demir, doktorasını ingiltere' deki loughborough teknoloji üniversitesi'nde yaptı. ingilizce ve almanca bilen demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  demir, üniversitelerde uygulanan türban yasağının kaldırılması kapsamında düzenlenen imza kampanyasına katılarak imza verenler arasında yer almıştı. 2008'de başlatılan ve imza kampanyası bir hafta sürmüş, bu sürede 3 bin 549 öğretim üyesinin desteğini almıştı.
  --spoiler--
  medyada yazılanlardan yola çıkarsak dikkat çeken ilk husus türbana yaklaşımı oldu. göreve neden o seçilmiştir bilinmez ama bana kalırsa adam cemaatçi, ya da tipi öyle gösteriyor. gerçi tanımam etmem, günahını da almıyım ama umarım yanılıyorumdur.
  2 ... nickimsist
 10. 10.
  türkiye'nin gelmiş geçmiş en yakışıklı ve karizmatik ösym başkanıdır. neydi o daha öncekiler öyle ya. ne kadar çulsuz, tipsiz adam varsa ösym başkanı olmuştu. ben kendisinin, gerek kılık kıyafetindeki renk ahengi olsun, gerekse saç şeklindeki ingiliz peruğu tarzı tasarımı olsun üniversite gençliğini temsil etmesi ve yönlendirmesi bakımında çok başarılı olacağını düşünüyorum. başarılar başkanım, türkiye sizden çok şey bekliyor.
  5 -4 ... yesil erik