bugün

karpatların çingenesi hcı kim ki alex le bi araya getirilmiş onu anlamadım.
alex onlara gelmeden önce real madrid düşünüyormuş hahahahaha.

hagi hem real de oynadı hemde barçada.

bunlar da hep düşüncelere, soyut kavramlara çok önem veriyorlar. 28 şampiyonluk 5 yıldız gibi. kimsenin kanıtlayamadığı soyut şeyler. kendi hayal dünyalarında artık ne yaşıyorlarsa çölde serap görmüş gibi her yerde anlatıyorlar. gerçek sanıyorlar. çok aciz, antipatik ve toksit bir taraftar topluluğu ve camia gerçekten.

çıkın şu hayal dünyasından.

sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar.

bizim hayallerimiz ise dünyadan daha büyük (bkz: şampiyonlar ligi şampiyonluğu)
Emre'nin Hagi demesi bir şeyi değiştirmez. Alex de, sen mi sabri mi sorusuna sabri demişti. O zaman size göre Sabri alex'ten iyi. Çünkü alex öyle dedi.

Komiksiniz amk.
galatasaraylılar kendilerine hırsız diyen adamı unutamamışlar.

alex'i kessen fenerliler için böyle şey söylemezdi.

alex diyoruz . futbolu ile de adamlığı ile de.
Neymar benim idolüm alex'ti. Sokakta oynarken kendime Alex derdim diye röportajı var. O zaman Alex neymar'dan iyi size göre. Ayrıca alex'in idolü bir zamanlar hocamız olan zico'ydu. Zico Brezilya'nın gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralarından biriydi. Fb teknik direktörü olduğunda da alex ekstra oynamıştı zico'ya kendini daha iyi göstermek için. Ama bu cinconlulara göre alex'in idolü hagi'ymiş ahahaha. Hagi kim amk?
olm bu ne tantana amk. akp'liye ehonominin eyi gitmediğini anlatabilir misin? hayır. böyle bir kıyas kabul bile olunmaz. hiç o iyiydi bu iyiydi diye tartışmaya gerek yok. bu mukayese bir hakarettir. evd.
Besiktasliyim ama Hagi daha iyi bence.
alex yanıtı veren kişinin fenerbahçe sevgisi yüzünden objektif olmakta zorlandığını belirten karşılaştırma. gerçi fenerbahçelilerin seri artılandığı ve galatasaraylıların seri eksilendiği bir oluşumdan ne bekliyoruz ki ? gerçekleri bile işine gelmediği için eksiliyor adamlar. ne uğraşacaksın ki ?
alex diyenleri engelleyin, ilişiği kesin, kınayın, acıyın ve doğru yolu bulması için çaba gösterin. tavsiyeler verin. bir daha futbol izlemesin. ya da daha iyi izlemesi için onlara öneriler söyleyin. kafa açın. hala alex diyorsa mahkemeye verin.

hagiye büyük hakaret oluyor mk. şu karşılaştırmadan aşırı aşırı rahatsız oldum.
ikisi de efsodur benim gözümde.
Buna alex diyenler formasında beş yıldız olduğunu sanan hayalcilerdir.
ben şahsen hagi derim ama o da bir alex değil...
alex. iyi hatırlattınız gidiyim de 3-5 eski videosunu izliyim canımın içinin.
hami mandıralı'dan ders alması gereken üç büzükler topçuları.
türkiye ligi'ne gelmiş en iyi futbolcu alex ile, türkiye ligi'ne gelmiş en iyi 3. futbolcu hagi'nin versusu. lige gelen en iyi 2. oyuncu ise maradona'dan sonraki 10 numara olan ve arjantinlilerin bir zamanlar taptığı ariel ortega'dır. gs'li topçuları 6-0'lık maçta taç çizgisinin orada yatırıp yatırıp geçmesiyle, sıkılınca geri dönüp bir daha yatırıp geçmesiyle ve attığı golle akıllarda kalmıştır.
--spoiler--
hagi gs ile uefa kupası aldı ama gören de tek başına aldı sanacak. kadro zaten fena değildi ve kura balı vardı. kaldı
--spoiler--

Kura balı; ingiltere 2.si, ingiltere 3.sü, 2 sene öncesinin şampiyonlar ligi yarı finalisti, son kupa Galipleri 2.si ve dönemin italya ligi'nden Avrupa bileti alan takım.

Kendi takımı da mtk gibi über ötesi takıma düzüldü o sene bir de.

Neremizle gülüyorduk ?
Ronaldinho mu hagi mi sorusuna bütün galatasaraylılar ronaldinho der. Ama şu yukardaki fenerli diyor ki niye hagi diyeyim ki, kötü bile olsa alex derim ben çünkü ben alex'in oynadığı takımı tutuyorum. Kendilerini belli etmişler yine. Teşekkürler fenerli.
yav he he yav.
Kıyasın 3 dalı vardır.

1. Yetenek,
2. Kariyer,
3. Başarı.

Bakalım;

1. Hagi de alex de çok yetenekli oyunculardır. Beklenmedik anlarda beklenmeyen şeyler yapmışlardır. ikisinin de sol ayağı harikadır. Bu nedenle bir üstünlük kurmak zordur.

2. Hagi; barcelona, real madrid, brecia gibi takımlarda oynamış ve iyi performans sergilemiştir. Alex ise palmieras, fenerbahçe ve coritiba da oynamıştır. Çok kısa bir parma macerası vardır. Bu anlamda hagi kendisinden çok üstündür.

3. Hagi nin kariyerinde uefa ve süper kupa, la liga şampiyonluğu vardır. Milli takımı ile tüm dünya kupalarına katılmıştır. Alex in ise yerel liglerde şampiyonlukları vardır. Kendi milli takımının dünya kupası kadrosuna dahil edilmemiştir. Copa america kadrosunda oynamış ve başarılı da olmuştur.

tüm bu istatistiklerden sonra hagi nin üstün olduğu da tartışmasızdır.
Biri bizde futbolu bırakmıştır diğeri kovulmuştur.
hagi'nin kariyeri çok daha iyidir tabi ki, alex ab statüsünden dolayı brezilyalı olduğu için real'e transferi gerçekleşemedi. bizden sonra da kimseye gitmedi zaten. hagi az sayıda da olsa real ve barça'da oynadı, gs ile uefa ve süper kupa aldı. bunu kimse inkar etmiyor. ben yetenek açısından kıyaslıyorum. alex gol ve asist yapma konusunda daha çok katkı verip kilit açar, giden maçı daha iyi çevirir, daha çok kafa golü var, duran topları ikisi de iyi kullanıyor ama alex'in kestiği ortalar ve penaltılar yadsınamaz. yetenek olarak alex, kariyer olarak hagi. benim görüşüm bu. başkalarına göre değişir, her görüşe saygı duyulması gerekir.
Bu soruya Alex Hagi diyor fenerlilere göre Alex messidende iyi bı oyuncu.
Alex'i paketleyip kenara koydum.
Fenerbahçe taraftarı olarak Hagi diyorum.
Her objektif futbol izleyicisi için yanıt hagi’ dir. Kişisel değil kulüp istatistiği açısından bakmalıyız.
alex <3 .