bugün

Ben bir FB liyim ancak bence Hagi daha iyi.
Alex ancak hagi' nin peçetesini tutar.
allem de edilse kallem de edilse objektivizmi seven herkes için cevabı hagi' dir. dağılabiliriz.
biraz demode kalmış tartışma. talisca lige gelince kapanmıştı bu mevzu açık ve net.
Hagi'nin top hakimiyeti, şutları yanında alex'in esamesi okunmaz.

Hagi Mercedes Alex audi'dir.
Tabi ki alex.

Hagi de efsanedir ama alex daha iyidi...
--spoiler--
alex bizzat kendisi hagi diyor, yok yine ikna edemiyor. hani tevazudan mı dedi diye tekrar soruldu, adam, ben çocukluğumda hagi’yi izleyerek büyüdüm, ona hayrandım, tabi ki, hagi, dedi.
--spoiler--

şu yanıta rağmen hala alex diyen fenerli panpanın hatalı olduğu versus. zerre ciddiye almam seni objektif(!) panpa.
Abber 3 maymunu oynuyor, yazdıklarıma cevabı yok çünkü hahahah.

Fuat kardeş, konu tr ligine geldiyse, alex istatistiklerde hagi'yi 4'e katlamış, 3 bile değil bak, 4'e. Türkiye'de oynayıp da Şl'de asist kralı olan tek futbolcu alex. Hagi'nin uefa aldığı gs kadrosuyla alex daha rahat alırdı. Hagi finalde de kırmızı görerek takımı 10 kişi bıraktı zaten. Alex maldonado, önder turacı, selçuk şahin'li kadroyu şl'de yarı finale çıkarıyordu.
bazı fenerli panpaların boş yere, haklı çıkmak uğruna içine mesut özil' i karıştırdığı versus.
abi haksız çıktığın halde hile yapacaksan sadece sana duyduğum ciddiyeti yok edeceksin haberin olsun. kim olduğunu görmesem de seni sevmiyorum. yukarıdaki 3 sorunun yanıtına rağmen hala başka işler peşinde koşuyorsan zaten sana zamanımı da sabrımı da ayırmam. Allah seni gerçek hayatta karşıma çıkarmasın. bir saniyem bile yok sana ayıracak.
Fenerliler mesut gitsin diye salavat zinciri kurdu.

Biz Hagi futbolu bırakmasın diye salavat zinciri kurduk.
donuz listemde olduğu için görmediğim birinin hakkında yorum yaptığı versus. abi bu 3 soruya rağmen hala alex diyorsan seni zerre ciddiye almıyorum, her kimsen haberin olsun.
her objektif ve samimi futbol seyircisi için yanıtı hagi olan versus. ötesi yok. yukarıdaki 3 soruya rağmen aksini iddia eden basketbolla ilgilensin. futbolu değil takım renklerini seviyordur çünkü belli ki.
Abber kariyere odaklanmış, yeteneğe değil. O zaman pele Avrupa'da hiç oynamadı. Şl'ye hiç gitmedi. Brezilya ligi'nde santos'ta ve az biraz da abd liginde oynadı. Ayhan akman pele'den iyi o zaman.

Ayrıca konu kariyere gelince, mesut hagi'yi donunda sallar dediğimizde ona da katılmıyorsun, ee nasıl olacak bu iş? Mesut hem ispanya'da, hem almanya'da, hem ingiltere'de asist kralı oldu. Ayrıca şl'de ve uefa'da da asist kralı oldu, dünya kupası'nda da asist kralı oldu. her kulvarda asist kralı olan tek futbolcu. Şl kupası da var, uefa kupası da var, süper kupası da var, dünya kupası da var. Hagi de bunların hangileri var uefa dışında?
bir an için objektif(!) fenerli panpalardan fenerbahçe formalarını çıkarmalarını rica ediyorum. birkaç soru soracağım. bu soruları sadece okuyun ve aklınıza başka bir şey getirmeyin lütfen.
1-) alex hem real madrid hem fc barcelona forması giydi mi ?
2-) alex dünya kupasında gol attı mı ?
3-) alex aynı sezon kulübüyle hem uefa hem avrupa süper kupası kazandı mı ?
fenerli panpa, elini vicdanının üzerine koy ve bu soruları cevapla, sonra yanıtını ver. hala '' alex '' diyorsan sana ayıracak zamanım da futbol objektifliğine de güvenim yok.
tartışmam bile. nokta.
Alex carlos'un olduğu takımın 10 numarasını giyip, kaptanlığını yapıp, 2 kere copa amerika kaldırdı. Hagi taklacı Arif erdem ve torinolu şaban fetöcü hakan'ın kaptanlığını yaptı.
alex'e hakaret olan versustur.
böyle bir kıyas yapacaksanız bu bütün kariyer üzerinden değil; galatasaray-fenerbahçe kariyerleri üzerinden yapılmalı. sonuçta böyle bir başlık açılıyorsa sebebi bu futbolcuların bahsi geçen kulüplerdeki kariyerleri.

sonrasında, alex daha iyi diyorlarsa bırakın alex daha iyi olsun. varsın daha iyi istatistikleri olsun, varsın iddia ettikleri gibi yanında efsane galatasaray kadrosu olsaydı onun da uefa kupası kaldıracağı düşünülsün, vesaire vesaire. tamam diyin geçin. ikisinin de takımlarına kazandırdıkları ortada ve daha önemlisi ikisinin de bu başarılarda rolleri ortada. hagi benim çocukluk kahramanımdır, sikmişim gerisini.
alex <3 .
Her objektif futbol izleyicisi için yanıt hagi’ dir. Kişisel değil kulüp istatistiği açısından bakmalıyız.
Çok anlamsız versus. Ağlak dötoğlanı ile hagi'yı kıyaslamak bile abes ile iştigaldir.

Gidin bokunuzla oynayın.
Alex'i paketleyip kenara koydum.
Fenerbahçe taraftarı olarak Hagi diyorum.
Bu soruya Alex Hagi diyor fenerlilere göre Alex messidende iyi bı oyuncu.
hagi'nin kariyeri çok daha iyidir tabi ki, alex ab statüsünden dolayı brezilyalı olduğu için real'e transferi gerçekleşemedi. bizden sonra da kimseye gitmedi zaten. hagi az sayıda da olsa real ve barça'da oynadı, gs ile uefa ve süper kupa aldı. bunu kimse inkar etmiyor. ben yetenek açısından kıyaslıyorum. alex gol ve asist yapma konusunda daha çok katkı verip kilit açar, giden maçı daha iyi çevirir, daha çok kafa golü var, duran topları ikisi de iyi kullanıyor ama alex'in kestiği ortalar ve penaltılar yadsınamaz. yetenek olarak alex, kariyer olarak hagi. benim görüşüm bu. başkalarına göre değişir, her görüşe saygı duyulması gerekir.
Biri bizde futbolu bırakmıştır diğeri kovulmuştur.
Kıyasın 3 dalı vardır.

1. Yetenek,
2. Kariyer,
3. Başarı.

Bakalım;

1. Hagi de alex de çok yetenekli oyunculardır. Beklenmedik anlarda beklenmeyen şeyler yapmışlardır. ikisinin de sol ayağı harikadır. Bu nedenle bir üstünlük kurmak zordur.

2. Hagi; barcelona, real madrid, brecia gibi takımlarda oynamış ve iyi performans sergilemiştir. Alex ise palmieras, fenerbahçe ve coritiba da oynamıştır. Çok kısa bir parma macerası vardır. Bu anlamda hagi kendisinden çok üstündür.

3. Hagi nin kariyerinde uefa ve süper kupa, la liga şampiyonluğu vardır. Milli takımı ile tüm dünya kupalarına katılmıştır. Alex in ise yerel liglerde şampiyonlukları vardır. Kendi milli takımının dünya kupası kadrosuna dahil edilmemiştir. Copa america kadrosunda oynamış ve başarılı da olmuştur.

tüm bu istatistiklerden sonra hagi nin üstün olduğu da tartışmasızdır.
güncel Önemli Başlıklar