Çorum,maraş katliyamlarını yaşayan din kardeşimiz olmasa da kan kardeşlerimizdir.olayların iç yüzüne hakim değilim ama gerici zihniyetteki vatandaşların saldırısı haksızdır bence.
sunni mağduriyeti gibi sürekli mağduriyet çıkaran insanlar. acaba güç şiaların elinde olsa onlar da sunnileri yakmaz mıydı?
alevi şia benzetmesi yapıyorum çünkü itikatı bunların bal gibi de şia. hatta içlerinde gayet de şia mezheçiliği yapan var.
şimdi sunniyi savunmayıp burada özellikle solcuların alevi şakşakçılığı yapmasının nedeni nedir?
bide biz türk islam senteziyiz diyorlar, şiayız 12 imamcıyız demiyor da türk islam sentezi.
bide ortaasyadan gelmiş sanki sunnileşmiş türkler afrikadan göçmüş gibi konuşuyorlar orası tutarsız.
şialık da sunnilik gibi gayet de türklükle uzaktan yakından alakası olmayan ideolojilerdir. yani bir sunni ne kadar sunnileşince türklüğünden bir şey eksiltmişse şialaşmak da eksitmiştir.
ha sunniler bunlara zulüm uyguladı mı? evet uyguladı hatta pis zulümler uyguladı ancak güç onların elinde olsa onların da yapmayacağından ya da hoşgörülü olacağından tam emin değilim.
bu ülkenin kesinlikle ayrımcılık uygulanmaması gereken değerli bir parçası, güzel bir rengi.
Bizim gibi bir insandır.
mum alevi.
"Timinin ortasına atılan el bombasının üzerine atlayarak kendini feda eden Askerim aleviydi.
Timinden onlarca arkadaşının hayatını kurtardı.
Ne timindekiler onun inancını biliyordu, ne de o timindekilerin.
2 gün önce şehit düştü. Cem evinden kalktı cenazesi.
Ayrıştırmayın bizi..!!"
islam diniyle alakası olmayan bir mezheptir.
Hep mağdur olan kişi.
Ben ateistim diyemeyenler ben aleviyim diyor böylece kimsenin tepkisine maruz kalmıyor.
Uzun yıllardır planlanan mezhep çatışmasında, nükleer güç olarak muhafaza edilen mezhep.
Zülfikarlar şuanlık uykuda.
Ağlama üstadı kişi.
alevden yaratılmıştır.
sürekli mağdur oldum diye ağlayan bir kişi. yetti be bıktı bu millet.
(bkz: orospu çocuğu turnusolu)

nerde orospu çocukları var, ortaya çıkarıyor şekil a'daki gibi.

tanıma gelirsek, ehl-beyt, yani hz. muhammed'in ailesinin soyudur.
Kerbela'da su molası veriyor musunuz?

görsel
kürt ve ermenilerden oluşan, islam dışı inanca sahip güruha mensup kişilere verilen sıfat.
Bazıları has alevi, yani gerçek alevi olsada aleviyim diyenlerin büyük çoğunluğu gizli ateist, gizli ermenidir. Bu toplumun üyesi değillerdir. Bencil faydasız eline, beline, diline hakim olamayan sorunlu insanlardır. Gerçek aleviye her zaman saygım var ancak sahtesine tahammülüm yok. Onlar ne Türk, ne doğru.
(bkz: alevi meyve tabağı)
o ben oluyorum. en azından alevi bir aileden geliyorum.
daha samimi, daha dürüst, daha güvenilir, daha eğitimli insan geliyor aklıma. bir de çoğunluğu cumhuriyet halk partili. hatta ben akpli, mhpli alevi görmedim pek. her açıdan seviyorum bu insanları.
Bu ülkenin aydın ,açık görüşlü olmasına katkıları olan insanlardır direnişleri olmasa ülkenin bugün olduğu durumdan beter olacağını düşünüyorum.
Aydın, açık görüşlü, samimi, dürüst, güvenilir vs tabirler bir meshep, din, ırk, görüş vs ile bağdaştırılmamalıdır. Her kesimde iyi veya kötü vardır. insan olmak veya olmamak, olamamak vardır.
Tüm üyeleri aydın değildir ama sünnilerin yanında en cahilleri bile aydın kalıyor.
görsel
görsel