bugün

entry'ler (28)

cool adam

sözlüğe ilk girdiğimde dikkatimi çekmiş bir kişidir...
girilerinde buram buram lümpenlik kokuyor...

msn deki kişilerin çokluğuyla övünen insan

ezik bir insandır...
sağda solda gördüğü msn adreslerini toplayıp ya da yeni tanıştığı insanların msn lerini eklemek suretiyle listesini kabartmıştır... bide her kendini ekleyeni kabul etmiştir bu dingil...
listenin çeyreğindeki insanlarla özel olarak iletişim halindedir...

dr oetker doçent olacak

(bkz: şehrazat 1 tl olacak)

bu devirde soba ile ısınmak

anadolu nun ücra köşelerindeki köylerde yaşanabilitesi gayet yüksek olan durumdur...

(bkz: doğalgaz vardı da biz mi ısınmadık)

sözlük yazarlarının itirafları

çocukluğumda ıslık çaldığım zaman, annemin söylediği şey şuydu: ıslık çalma, şeytanlar başında toplanır...

bu mecazi cümleyi o kadar benimsemiştim ki; arada bilerek ıslık çalıp şeytanların gerçekten başımda toplandığını düşünüyordum... tabi sonra havaya yumruklar ve tekmeler savurarak şeytanları dövdüğümü,yaptıkları bütün kötülüklerin intikamını aldığımı zannediyordum...

kadife pantolon giyen erkeklerin iticiliği

neresinin itici olduğunu anlamadığım,soğuk kış günlerinde gayet de yakıştırdığım pantolondur kendisi...
hoş duruyor bence azizim...

uçurtmanın kuyruğu

savaş dinçel in bir oyunudur...
ankara dt de mithat erdemli ve olcay kavuzlu tarafından sergilenmiştir...

sözlük yazarlarının bayram planları

mart ayında prömiyerini yapacak olan yeni tiyatro oyunumuzla ilgili reji toplantılarında kafa yormak, ilgili filmleri izlemek, okumak, okumak, okumak...

şehirler arası yolculukta bebekli kadın

efendim çocuğu ne yapsa, hep o kadın kötülenir, hep ona içten içe küfür edilir...
çocuğu ağlasa la havle çekilir, çocuğu sıçıp ortalığa kötü bir koku yaysa taşlanmak istenir...
her otobüs yolculuğunun kadrolu elemanıdır kendisi...

facebook ta yumurtaya arkadaşını etiketleyen insan

efendim ,daha da beteri,arkadaşını yetmedi bir de kendini boka etiketleyen insan türleri de mevcuttur...

http://www.hafif.org/imaj/mansonilized/2-7.jpg

başak burcu kadını

düzenli, planlı programlı, tertipli bir insan kişisidir...
çoğu zaman bu özellikler, başak burcu kadınına yani bana büyük fayda sağlasa da, aşırı düzenden kafayı sıyırmak üzere olduğum durumlara da geliyorum... bir süre sonra takıntı meselesine dönüşüyor bu özellikler...
ben de dağınık olmak istiyorum lan...

sözlük yazarlarının burger kingteki tercihleri

steak house menü + kıng seçim kola ve patates + range sos + barbekü sos + buffalo sos + sarımsaklı mayonez

acıktım lan...

tiyatro akademi

gazi üniversitesi iibf'ye bağlı tiyatro topluluğu. 2004 yılının sonlarına doğru bir grup tiyatro sevdalısı eski gütik üyesi tarafından hayat verilen bir projedir. ilk oyunu behiç ak'ın yazdığı "imaj katili" olup, fakülteden maddi destek almaksızın kendi kendini finanse eden ve yaratıcılığına çizilmeye çalışılan sınırları alabildiğine zorlayan uçan bir gergedan'a benzer. bu topraklarda mustafa kemal'in sanata ve sanatçıya bakışını anlayabilmiş, ruhunun kanayan yaralarını tiyatro ile sarma fikrine sahip insanlar yaşadığı sürece yaşayacak ve yaşatılacaktır...

ülkücülerin kafa tokuşturmasının nedenleri

taş kafalarının sağlamlığını kontrol etmek amacıyla, böyle bir davranışa bürünmüş olabilirler...

kucuk emrah yazar olursa olabilecekler

hep bana eksi oy verdiler...
vermeyin, vermeyin insafsızlar...

unutulmaz dizi replikleri

hepiniz öleceniz aslaaanımmmm
yusuf güdük

(bkz: yedi numara)

çok güzel hareketler bunlar

belden aşağı yapılan esprilerle, komedi programı olduğunu düşünen zavallı yapım...
ilk bölümlerinde dahi, milletin kahkalarına rağmen sadece bir iki yerde tebessüm edebilmişimdir..
ilk önce izleyenlere hatta, programı izliyip gülmekten karnına ağrı girenlere saygı duymaktaydım ama artık bu saygı sıfatını da geri almış durumdayım...

akraba

bazıları vardır, candır... kötü gün dostudur... kimse olmasa bile onun varlığını hissedip mutlu olma yolunda ilerlersiniz...
bazıları vardır, düşmandan daha beterdir... sizi kıskanıp arkanızdan çevirmediği işler kalmaz... siz bunları geç bir zamanda öğrenirsiniz, sonra ortalık karışır; akraba kelimesi dahilinde kullanılan o gammaz kişi sayesinde kendi ailenizle aranız açılır...

aşk ı memnu

dizideki bayan karakterlerin baloya gider gibi giyindiği dizi...

akşam yemeği için ayrı bir şık oluyorlar... resmen abiyeyle yemek masasına oturuyor kokoşlar... yemekten sonra da makyajları hiç bozulmuyor... bense çamaşır suyu sayesinde beyaz lekelere sahip,dizleri çıkmış, boyu kısalmış eşofman altıyla oturuyorum evde yediğim akşam yemeklerine... ulan benimki mi abes yoksa...

bayram şekeri

bayramın yaklaşmasıyla,''annem bu sefer nereye saklayacak'' diye istatistiklerde bulunduğum şeker...
koca kız oldum,hala önümden kaçırılıp,bir yerlere saklanıyor bu şekerler...