bugün

Bayramdan bayrama ortaya çıkan, kârdan çok zarar veren , dedikodunun esas çıkış yeri kuyu kazan varlıklar, çok nadirdir sizi sevip iyiliğinizi isteyen.
hiçbir işe yaramayan akbaba grubu.
Artık bıktırmışlardır.

Bizim evde b.k mu var bilemiyorum sözlük. Ama her tatil fırsatında abartmıyorum bak iki haftalık tatiller dahil adamlar evi istila ediyor. Buna ancak istila denir çünkü o kadar uzun kalıyorlar ki sıkılıp evin dekorasyonunu kendilerine göre değiştirebiliyorlar. beğenmedikleri mutfak aletlerini atıp yerine kendi kafalarına göre yenisini alıp koyabiliyorlar. saat sekize kadar uyunur mu deyip kapıyı vurmadan zart diye odanıza dalabiliyorlar. Ve daha niceleri.

Gel başımın üstünde yerin var ama canısı bi zahmet uy di mi gittiğin yere. biz de aileyiz ya hani, bizim de tatile çıkma ihtiyacımız var ya. Azcık özlesek mi birbirimizi? hıı? farkındayım kötü niyetin yok ama tatil köyü mü cınım burası? vale miyim ben? komi miyim?

(bkz: sözlük yazarlarının söylemek istedikleri)

Söyleyeceğim ama artık. Birinin buna dur demesi lazım.
bayramın gelmesiyle akla düşen topluluk. allah'ım gene dolacak etrafa tip tip. evet.
hepinizin amk.

akbabadır.
içlerinden bir ya da iki tane düzgün insan çıkan, tanımak zorunda olduğun insan topluluğudur
kazık atan , paraya konan , kendi annesine babasına para ile bakan insanlar topluluğu.
Genel de halalarin yollu, yengelerden birinin sorunlu, amcalardan birinin surekli battigi, iki uc tane de aykiri kuzenin bulundugu olusumdur.
Yeri geldiğinde hayatı mahveden , kendilerinden başkasına hayrı dokunmayan şahıslar.
soyunuza baktığınız zaman bir dede de birleşebildiğiniz insanlar kümesi.
baba tarafımdakilerden bir iki kişiyi çıkarırsam gerisi çıkarcılar, pislikler. ve ne yazık ki yan yana oturuyoruz.

babam da büyükleri olduğundan ne olsa babama koşuyorlar. ruhsal ve maddi yönden boyuna sömürüyorlar babamı. zaten kalp hastası meleğim. bunlar da onu yordukça yoruyorlar. çoluk çocukları yaramazlıkları gürültüleri patırtıları da bitmiyor. buraya misafir geldiğinde yengelerim ölmüş numarası yapıyor, herkesi annem ağırlıyor. o kadar benciller ki zaten gelenler onların evine gitmek de istemiyorlar genelde, direkt bize geliyorlar.

çok rahatsızım hepsinden. anamı babamı bunlardan kurtarmak, buralardan uzaklaştırmak istiyorum canı gönülden.
Malesef iyi şeyler düşünemiyorum özellikle baba tarafı :(
görsel
Her seferinde bi daha gorusmiyecem deyip gorusmek zorunda birakildigim enerjimi somuren kisilerdir kendileri.
rezilde eder vezir'de eder ama bn şahsen hiç akrabalarımın kötü durumda olmasını istemedim ..
(bkz: akbaba)
Ben de direkt akbaba okudum ulan.
“Muhakkak ki Allah adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder; çirkin işleri, kötülüğü ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt verir.” (Nahl suresi, 90. ayet)
size kıçı kırık çikolatayla gelip şehirdeki burma baklavacının yerini soranlar hariç tabi.
eş anlamı hısım, zıt anlamı el olan kelime.
gereksiz yüktür insana.
Facebookta profil fotoğrafı altına, “canım yiyenim annenler nasıl” tarzı yorumlar yapmaya yemin etmiş güruh.
Pek hoşlanmam.
baba tarafı ile daha iyi anlaştığımı düşündüğüm, anne tarafını pek sevemedigimi hissettiğim insan topluluğu.
akraba, akbaba gibidir test etmek istiyorsanız ölü numarası yapın.
en ufak bir düşüşünden seni sömürmeye çalışan insan topluluğu.