bugün

matrix filminin kötü adamıdır.
(bkz: agent smith)
matrix icindeki bilincli program. anla$ilmaz bir $ekilde sistemden cikmayi ve matrix'i yoketmeyi istemi$dir.
(bkz: alan smith)
aşırı derecede cem uzan'a benzeyen matrix karakteri. kim bilir belki de cem uzan'dır lan!
(bkz: ajan simit)
filmin belkide en önemli karakteridir. agent smithsiz matrix düşünülemez.
belinden düşürmediği silahı için (bkz: desert eagle).
amerikan erol taş ı.
neo'nun ters işaretlisi, ayakkabılarının hastasıyız.
gercek dunyada seytana tekabul eden the matrix kahramani. dikkatli bakilirsa cem uzan'la olan arasindaki benzerlik fark edilebilir. kendisini seri bir sekilde kopyalayabilen kanserimsi bisey. karizmadir o ayri.
matrix filmini izleyip matrix felsefesini benimseyenlerin gıcık oldukları insanlara taktıkları isim.

-yarın sabah final sınavı var play station oynamayı bıraksana.
-sınavda yalan dünyada yalan.herşey yalan.kasmasana.hayat çeşitli kalıplarla kendimizi kandırdığımız bir rüya
-hö
-sizin düzeninizi,matrixi reddediyorum
-çalışmayacaksın yani sınava
-sınavda neymiş,mavi hapı diil kırmızı hapı içecektin benim gibi keyfine bakacaktın
-iyi uzat okuluda gör gününü
-ajan smith mi kesildin başıma beaaa
morpheus tutsak ve gerçeklik serumu etkisi altında iken, onunla konuşmaya başlar ajan smith;

"ilk Matrix'in, Kimsenin acı çekmediği ve mutlu olduğu mükemmel bir dünya için yapıldığını biliyor muydun?

Tam bir felaketti.

Kimse programı kabul etmedi. Neredeyse tüm ekinler öldü.(tarlalardaki pil insanlar)

Bazıları mükemmel dünyayı tanımlayacak programlama dilinin olmadığını söyledi.

^Ancak bana göre bir ırk olarak insanoğlu, kendi gerçekliğini sefalet ve acıyla tanımlıyor.^

Bu yüzden mükemmel dünya, ilkel beyinlerinizin, durmadan uyanmayı denediği bir rüya halini alıyor.

Bu yüzden Matrix bu şekliyle yeniden tasarlandı."

sizler için..
virüstür virüs.
burada bulunduğum sürede fark ettiğim birseyi paylaşmak isterim. türünüzü sınıflandırmaya çalışırken fark ettim. aslında memeli değilsiniz. bu gezegendeki tüm memeliler etraflarındaki çevreyle doğal bir uyuma sahiptir. siz insanlar değilsiniz. bir bölgeye taşınır ve çoğalırsınız. tüm kaynaklar tüketilene dek. hayatta kalmanızın tek yolu başka bölgelere yayılmaktır. aynı yayılma prensibini uygulayan bir organizma daha var. virüsler... insanlar, hastalıktır. bu gezegenin kanseri. siz bir salgınsınız.
(bkz: adam smith)
...sistemin bir hatası değil, kendine yaptığı bir testtir.

buradan bir açık bulmuş(bulan((bulacak olan))) neo insanlığı kurtarmıştır.

kahin, sistemin kendine yapacağı bu testti bilen ve bir açık bulunacağını tahmin edendir. zira sistemin mimarı da bunu serinin sonuncu filminin sonunda belirtmektedir.
matrix in esas adamıdır. zion u yok etme amacı bizim evimizdeki hamam böceklerini öldürme amacımızla aynıdır. "Bazıları mükemmel dünyayı tanımlayacak programlama dilinin olmadığını söyledi. Ancak bana göre bir ırk olarak insanoğlu, kendi gerçekliğini sefalet ve acıyla tanımlıyor.Bu yüzden mükemmel dünya ilkel beyinlerinizin durmadan uyanmayı denediği bir rüya halini alıyor." cumleleriyle morpheus a ayarı vermiştir. direkt kötü adam demek yanlıştır. filmdeki rolu, kotu adamlıktan daha karmaşıktır. hatta iyi adam oldugunu duşunuyorum şahsen.
(bkz: #2233660)
matrix in en karizma elemanıdır.
(bkz: adam smith)
yüzüklerin efendisin serisinde liv tyler'ın babasıydı bu ipne. düşün, nerden nereye. bir de hep karşı çıkardı liv tyler'e; yok insanlardan adam çıkmazmışta, çabuk yaşlanıyorlarmışta.
ne idüğü belirsiz, saçma bi olaydır. matrix üçlemesinin içine ettiğine inandığım simit sarayının sahibidir.*
(#2698657)
cok ilginc olarak 2 yıldır ismi desifre edilmemis aktörün matrix'teki rolü.
(bkz: hugo weaving)