1. 1.
  aom de ajax olarak geçen çam yarması karakter.achilleus gibi ölümsüzlüğüne değil bileğine güvenen delikanlı insan.
  1 ... disco inferno
 2. 2.
  aslında bunlar iki tanedirler.biri filmer ve oyunlarda da görülen dev gibi olanıdır.diğeri ise okçu aias diye geçer ve yine troya savaşının ve homeros un ilyada sının en önemli karakterlerindendir.
  ... disco inferno
 3. 3.
  iki aias vardır. telamon oğlu aias ve oileus oğlu aias. oileus oğlu aias telamon oğluna göre daha çeviktir. savaşta hep hınzırlığını kullanır. onun sonu da odysseia da anlatıldığına göre poseidon un gazabından kaçarken fırtınaya tutulmuş ve gemisinden tek kendisi kurtulmuştur. o da tanrılara" sizi bile alt edebiliyorum" deyince poseidon un bir dalgası ile can verir.

  telamon oğlu aias ise akhilleus un kuzenidir. troy filminde ajax diye geçer ancak filmde anlatıldığüı gibi değildir bu kahraman. uzun boyludur. tüm vücudunu saran kalkanı vardır ve erkek güzelidir. yalnız olayları kafası ile değil de gücü ile halletmek ister. bu yüzden sonunda odysseus ile karşı karşıya gelir.

  truva savaşında en çok dayanan komutandır. aynı babadan ve anneden olan kardeşi teukros ile beraber savaşır. kendisi kalkanını tutar kardeşi altına gizlenir ve ok atar. kimi zaman da kardeşi onu korur. ilyada da aralarında hafiften sezdirilen çok güçlü bir bağ vardır. kardeşi yaralanınca aias çılgına döner. içine hera doldurur kuvveti. o da ancak iki insanın kaldırabileceği bir taş ı alır truvalıların üstüne atar. vs.

  akhilleus öldükten sonra akhilleus un tanrıların elinden çıkan zırhını almak için aias ve odysseus talip olur. iki yiğit birbirleri ile öldüresiye savaşırlar ama en sonunda akıl galip çıkar ve odysseus kazanır.

  derler ki aias yenilgiyi hazmedemez ve çıldırır. yunan mitolojisinde bir drama olarak geçer. ve sonunda da intihar eder.
  2 ... micro cuts
 4. 4.
  onore edilmeyince koyun sürüsüne saldırıp, koyunları kılıçtan geçiren, sinir krizi geçince kılıcını kendisine saplayarak intihar eden mitolojik karakter.
  1 ... legend of the stranger
 5. 5.
  troya savasinin iki kahramaninin adi. buyuk ayaks salamis krali telamon un ogludur. akhilleus tan sonra ikinci buyuk kahraman olarak anilmaktadir. akhilleus oldukten sonra onun savastan elde ettikleri odysseus a verilince ayaks intihar etti. kucuk ayaks lokris li ogludur, cesurlugu ve hizli kosmasi ile un kazanmisti. troya savasina kirk gemi ile katilmistir.
  ... gitarist
 6. 6.
  a*i*as *
  ... eeengineer34
 7. 7.
  hades'e benzetilen savaşçıdır.
  1 ... mellonnim
 8. 8.
  yeni bir 8. nesil yazar.
  anladığım kadarıyla ateist kendisi.
  ... bitter ziyagil
 9. 9.
  (#11646017) bu girdisinde ne demek istediğini anladığımız zaman büyük adam olacağımız uuser.

  la olm az yazdığına bak la. imla var, kural var.

  başlık: deniz gezmiş yavşaklığından utanıyorum
  yazarımızın entarisi: sözlükte faşist bunelek tutmuş bocuların ürmesinden utanıyorum.

  düzeltme: eksik bilgi tamamlandı.
  ... satanist kesen psikopat kedi
 10. 10.
  adam king.
  ... nickim nick