bugün

platon ve aristoteles'in, hayatından en az 10 yıl götürdüğü felsefe katibi
hayatını felsefeye adamış,şu sıralar halen cilt cilt yayınlayacağı felsefe sözlüğü ile uğraşan zannımca uzunca bir süre de uğraşacak olan profesör.
uü kütüphanesinde elime aldığım her felsefe kitabının kayıt kartında ismini gördüğüm bir hoca.uludağ dışındaki insanların uludağ diyince aklina gelen ilk isimlerden. bir digeri icin (bkz: tayyar ari)
tez danışmanım, iyi insan. 20 eli, 20 gözü olsa da işinde gücünde hep acele etmek zorunda kalmasa dediğim zat. gözlüksüz olunca başka birine dönüşen, sürekli sigara içen, son derece nazik, yer yer eğlenceli de bir insan.
birçok felsefe dersini aldığım çok naif ve kibar bir insandır. sözlüğü aşmış bir felsefe sözlüğü yazmıştır.felsefeyi biraz daha karıştırmamızda ve bocalamamızda büyük katkıları olmuştur!!!
(bkz: cevizci baba hazretleri)
(bkz: cevizci baba türbesi)
felsefe terimleri sözlüğü kitabının 1. baskısı yayınlandıktan sonra öğrencileri olan bizlerden deli gibi eleştiri bekleyip, her eleştiriyi büyük dikkatle dinleyen harika insan.

Ancak yanlış hatırlamıyorsam, bir arkadaşım, kitabı biraz küçük bulmuştu. Sağolsun hocamız, o sözün üzerine midir bilinmez, adamın kafasına atsan kıaracak ebatta bir sözlük yazmayı ve bizlere kazandırmayı başardı.
uludağ felsefe bölümü mezunu olup,yüksek lisansını da aynı bölümde yaparak araştırma görevlisi olarak göreve başlayan fakat kısa bir süre sonra bölümden ayrılan ve dersaneye geçen hocamı ile görüşmelerinde,sürekli siz ne kadar maaş alıyorsunuz diye sorduğunu ve hocamın kendisine hep kendi akademisyenlik maaşından daha yüksekbir miktar söylemesi üzerine : biz de mi dersaneye geçsek ama akademisyenlikten dersaneye de geçilmez ki diyen ve kitap yazarak da para kazanılmıyor diyen uludağ felsefe bölümü profu.

ayrıca yazdığı paradigmadan çıkan, sürekli hacim olarak artan ve her yeni baskıda fiyatı katlanarak artan -şuan 75 ytl-
ileride böyle giderse tabure olarak kullanılabilir şeklinde bir dostumun konuşmamız sırasında makarasına konu da olan felsefe sözlüğü dipnot olarak önemle düşülür.2004te felsefe bölümüne girdiğimde inadına herkesin alıp benim BiLiM VE SANAT YAYINLARInın felsefe sözlüünü alarak almadığım sözlüktür.tepkiliyim ahmet cevizciye,yuh denilesi sözlük ve fiyatı.
felsefe memurluğu! görevini 20 yıldır başarıyla! ifa eden uludağ felsefe hocası. ayrıca felsefe sözlüğünün son baskısı ancak orta büyüklükte bir forklift ile taşınabilmektedir, büyüyor efenim durduramıyoruz.
2005 yılında bursa asa kitapevin'den (mecit abiden) alıp, eve getirip masanınüstüne koyduktan sonra yarım saat güldüğümüz sözlüğün yazarı.
sadece içindekiler bölümü 10 sayfa olan, felsefe tarihi isimli, 1344 sayfa olan kitabın yazarı. eğitim fakültesine geçmiştir.
felsefi düşünceden önce mütevaziliği anlatan, uludağ felsefe denildi mi akla ilk gelen isimdir. malesef ki eğitim fakültesine geçmiştir.
en az anam babam kadar üzerimde katkısı olmuş büyük adam. *
5 soruluk ve 1buçuk saatlik felsefe sınavıyla beni dumur eden insan.
bana felsefeyi sevidiren ve kitaplarını zevkle okuduğum nadide hocalardandır.
felsefe dersini işkence olmaktan çıkarmış felsefe hocasıdır, candır ahmet hoca.
uzun uzun muhabbet etmek istediğim profesör kişisidir. alim adam vesselam.
pazartesiye dek bitirmem gereken elimdeki "felsefeye giriş" kitabının yazarı ve dipnotlarımın adamı.
bir diğeri;
(bkz: ahmet arslan)
onun gibi ders anlata bilen iki cümleyle bile bilgi yağmuruna tutan, dinledikce içinde kaybolunmaya sebep olan güzide insan.
felsefe öğreticisi. çok şey biliyor ama maalesef allah inancı var. beni lan yoksa diye şüpheye düşürebilmiş ender insanlardan. inancı sanki "bir düzen varsa düzenleyicisi de olmalıdır" mantığına dayanıyor. tabii ki ben bu yetersiz kapasiteyle böyle bir adamı ancak bu kadar yüzeysel algılayabilmiş de olabilirim. çok çok enteresan bir adamdır. iyidir, hoştur ve baya bi felsefikdir.
tekrardan uludağ üniversitesi felsefe bölümü başkanlığına gelmiştir.

gelmesiyle 2013-2014'ten itibaren bölüm derslerinde düzenleme yapılacağı söylenmekte.
derslerde zaman zaman bir öğrencisine tost ve su alma görevini layık gören çoğu kez de sigarasını yakmak için ateş isteyen düşünür. mükemmel bir insan, süper bir tatlılığı var. beşiktaşlı oluşu da ayrıca bir karizma katar.
uludağ üniversitesi felsefe bölüm başkanıdır. şu son günlerde uygulamalı etik kitabını hazırlamış , katkılarından ötürü öğrencilerine de teşekkür etmiştir. aynı şekilde yeni başlayan yüksek lisans ve lisans öğrencilerinden de bilgi felsefesi konusunda katkıda bulunmalarını rica etmiştir. çok iyi ve canlı hocadır.
Üniversitede hocamdı. Bu kadar hırslı bu kadar üretken hoca az bulunur. Hiç değişmediğine eminim. Böyle değerli bir hocadan ders almak benim için büyük şanstı.
"felsefe tarihi" adlı kitabından çok faydalandığım yazar. Birçok yanlış düşünceleri tahlil etmeden aktarmış. Fakat yanlışlarından çok doğruları vardır.