bugün

sözler baz alındığında aslında iç burkan ama son derece eğlenceli bağıra çağıra deşarj olunabilecek mirkelam şarkısı, şöyle ki:

yıllar yıl bekledim hep
bir sevgilim olsun diye
espriden anlamayan
kader bir gün gülsün diye

hayat insana her an gülmüyor
hemen bir sevgili vermiyor
hayat insana her an gülmüyor
hemen bir sevgili vermiyor

kahpe kader sen bana
ne zaman güleceksin
ah bir joker bu ele
ne zaman vereceksin
kalbe kader halimi
ne zaman göreceksin
piyasaya çıkışının üzerinden 9 sene geçmiş olan müthiş şarkı. şimdilerde tekrar dinlayince geçmişi özlettirdi.
(bkz: nerede o eski günler)
durup dururken aklıma gelmiş şarkıdır. yıllar geçsede unutulmayacak türden bir şarkıdır. mirkelam' ı hatırlatan 2-3 şarkıdan biridir. ayrıca aklıma gelmişken;

(bkz: bi coker versene) *
kaç zaman sonra yeniden dinleyip de "vay canına bir zamanlar böyle şahane bir şarkı da vardı" dedirten mirkelam eseri.
müziği neşeli ama sözleri komik görünsede çok anlamlı şarkı.

"kahpe kader sen bana
ne zaman güleceksin"
90'lı yılların enfes şarkılarından bir tanesi. günümüzde yerini "bodrum'da tur atarım, götümü başımı sallarım" ve "türevleri"ne bırakmıştır.
şahsımı ağlatan ender şarkılardandır. ciddi ciddi ağlarım dinleyince.
hepimizin beklediği o joker nerede kim bilir. mirkelamın anlamlı şarkılarından bir tanesi.
--spoiler--
kahpe kader sen bana
ne zaman güleceksin
--spoiler--

http://fizy.com/#s/1eluof
Bu şarkıyı bünye hergün dinlemek istiyor sebebini çözemedim.mirkelamın ağzına sağlık yeni albüm bekliyoruz.
bu sıralar mirkelam'la takılan insanlardan biridir. ah be kader sen bana ne zaman güleceksin?

edit: düzeltme
sağ eli nasır tutmuşların şarkısı.
joker`e yas tutma ve gelmesini arzulama söylemidir.
"espiriden anlamayan kader bir gün gülsün diye" cümlesiyle olayı bitiren şarkıdır. mirkelam'ın şarkı sözlerinde normal seviyede zeka seviyesi olan bir adamın yazamayacağı böyle ince ifadeler gizli saklıdır hep, bu söyleyişlerin ardında yatana erebilirseniz hayatın anlamını çözersiniz. çünkü bu adam çözmüş ve bize kendi müthiş düşünce dünyasından sesleniyor...

tüm jokerler sana mirkelam!
ağlayarak dans edebileceğiniz istisnai şarkılardan.
her dinleyişte sanki dün çıkmış gibi hissettiren mükemmel mirkelam şarkısı.
hayat insana her an gülmüyor. hemen bir sevgili vermiyor amk.

https://www.youtube.com/watch?v=5IPAIdu4lhg
mirkelamın en sevdiğim şarkısıdır. hani böyle hareketli bir parça olmasına rağmen, biraz hüzünlü gibi bile, o yüzden on numara şarkıdır işte.
Çok iyi şarkı. Felsefi bir derinliği var. Bazen insanın bağıra bağıra söyleyesi geliyor.
mirkelam'ın eğlenceli şarkısı.
yıllar yılı bekledim hep bir sevgilim olsun diye
espriden anlamayan kader bir gün gülsün diye
hayat insana her an gülmüyor hemen bir sevgili vermiyor
hayat insana her an gülmüyor hemen bir sevgili vermiyor

kahpe kader sen bana ne zaman güleceksin
ah bir joker bu ele ne zaman vereceksin
kahpe keder halimi ne zaman göreceksin
a aaaa aaa....
kahpe kader sen bana ne zaman güleceksin?