bugün

1995 cıkıslı, seattlelı grup (ilginc ama gercek).basit melodilerle oldukca bunalım bir hava yaratan, muziklerini kategorize edemedigim grup.

kadro:
Don Anderson - guitars, piano
Jason William Walton - bass
John Haughm - vocals, guitars
Chris Greene - drums
opeth e benzeyen grup.
limbs şarkısı dinlenesidir.
2006 yılında ashes against the grain albümleri yayınlandı, 2006'nın kanımca en iyi albümü idi...
a desolation song adlı şarkısıyla insanı büyüleen grup.
doom,folk,progressive ve e hadi black de diyelim,öğelerine sahip grup.Favorim the melancholy spirit tir.
"kneel to the cross" şarkısı şiddetli tavsiyemdir.
sözleri de şöyledir.

summoning is coming - ariise arise
...

give us our bread and bury our dead
and kneel to the cross on the wall
whether burnt at the stake or drunk at the wake
just kneel to the cross on the wall
we've original sin, but we might just get in
if we beg to the cross on the wall
it's rattle your sabre and love your neighbours
but kneel to that cross on the wall.

see the roof fall, hear the bells crash
as flesh and bone turn to ash
tried to conquer the sun with a christian frost
the corpses' stench beneath the cross

give them gold and they'll save your soul
hail to the boss of the great unwashed
they wail and weep, the march of the sheep
as they go to the cross on the wall
and it's ever so wrong to dare to be strong
so kneel to the cross on the wall
ashes against the grain adlı yarık* bir albümü olan fakat son ep' leri kanımca bir boka benzemeyen grup.
empyrium seven kişinin beğenmeme olasılığının olmadığı harikulade grup. her şey günlük güneşlikken durduk yere depresyona sokma kapasiteleri vardır.
amerikalı olması şaşırtabilir ama yaptıkları müziği avrupalılar kadar iyi icra ettikleride bir gerçektir.
amerikalı(!) folk-black-doom metal kırması şahane, hatta çokella grup. folk tarafı biraz nordik, biraz yerli-amerikan kaçar. amerikadan sadece hayvan çıkmadığını benim gibi birisine bile kanıtlamış aşmış insanlar topluluğu.

orman, ağaç ve doğa sevgilerini şu satırlarla ifade etmişlerdir:

"if this grand panorama before me is what you call god... then god is not dead!"
(bkz: in the shadow of our pale companion)
full of hate festival'ın prag'daki durağından bir gün önce, 23 mart'ta exit chmelnice'de dornenreich ile aynı sahneyi paylaşacak olan grup.

http://www.lastfm.com.tr/event/781853
in the shadow of our pale companion adli hicbir zaman eskimeyecek bir sarki yapmislardir.
özellikle Ashes Against The Grain ve the mantle albümleriyle insanı farklı boyutlara taşıyan doom metal grubu. iki albümün de ortak noktası albümün ilk parçalarının intro niteliğinde kısa bir ezgi içermesi, ikinci parçada aynı temanın üzerinden damardan girmesidir. ne tür müzik zevkine sahip olursanız olun, mutlaka agalloch grubunu dinleyin..
The Underworld (Camden) konserlerinde inatla falling snowu çalmayıp sinir herkesi etmiş ve salon dolusu vikingi falling snow diye bağırtmış olan progressive doom metal grubudur.
parcalarıyla insana uyuşturu enjekte eden, resmen bagımlılık yapıp bırakılamayan, bir yanımı ele gecirmis, hüznü, melankoliyi besteleyen grup otesi.
durduk yere insanin ağzına sıçan şarkıları vardır. ayrıldıktan sonra ne dinleyeyim diyorsanız agalloch başarılı bir seçim olur.
birleşik devletler'den çıkmış adam gibi tek grup. doom metal (kimileri dark metal de diyor) deyince akan suların durmasını sebebiyet veriyorlar.

ashes against the grain, the white ep, the mantle, pale folklore ve Of Stone Wind And Pillor albümleri şiddetle tavsiye edilir.
en mutlu adamı büyük bir melankoliye sokabilecek aşmış grup, folk temalı metale akustik gitarın ne denli gittiğini göstermiştir.

a desolation song, adeta sıçırtır adamı, kalakalırsınız, içiniz sıkılır.
amerikan doom metal grubu. ilk amerikan olduklarını duyduğumda inanamaştım ancak gerçekmiş. admalar yapıyor arkadaş. not unlike the waves şiddetle önerilir.
amerikan doom metal grubu.şarkıları empyrium,tenhi tarzında olan özellikle a desolation song,bloodbirds,ashes against the grain,a celebration for the death of man,dead winter day,limbs,the lodge,sowilo rune,the melancholy spirit ve tabi panteist gibi dehşet bir şarkıyı yapmış grup.
fire above, ice below şarkısıyla beni benden alandır.. ha birde limbs var.. birçok güzelliğinin içinde benim incilerimde bunlar...

http://www.youtube.com/watch?v=su_ypRVS67o
yeni albumleri çıkmış, (bkz: marrow of the spirit).. albumden (bkz: ghosts of the midwinter fires) şarkısını daha yeni dinlemeye başladım.. sözlükle beraber siftah yapıyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=GJ3gSd-l1Jk
seviyorum ben bu harika grubu.
amerika'lı olduklarını öğrendiğimde bir yanlışlık olduğunu düşündüğüm grup. zira kuzey'li ruhu taşıyorlar. the misshapen steed adlı şarkısını dinlerken bunu herhangi bir insan evladının yapamayacağı kanısını nakşetirmiştir. zira hiç bir insanoğlun'da bu denli bir duygu organizması yoktur.

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
bi' ara tadımlık olarak dinlemi$tim. sonra albümlerini silmi$tim. belki bi' yerden sonra sıktı bilemiyorum.